Skocz do zawartości

Trenażer wahoo kickr core zwift-co powinnam wiedzieć


Rekomendowane odpowiedzi

Hej.  
 

Dziś pytanie pod nadchodzące jesień, a następnie zimę. Czyli co powinnam wiedzieć przy zakupie trenażera wahoo kickr core zwift? Czy uważacie, że warto? Nie chciałabym przez okres jesienno-zimowy wypaść z formy (choć nie jest ona nie wiadomo jaka bo jestem tylko amatorką), przydałoby się trochę pokręcić, żeby się nie przykleić do kanapy, gdy pogoda za oknem nie będzie sprzyjać😉 

Czy oprócz tego, że kupię Trenażer to powinnam kupić coś jeszcze? Bo domyślam się, że warto byłoby wykupić sobie jakiś plan treningowy, żeby jeździć do „telewizora”😅😃 

Jak zawsze liczę na Waszą pomoc🤓

Odnośnik do komentarza

Akurat mogę odpowiedzieć na serio 😉

Ciebie, wahoo ma się dobrze niezależnie od temperatury pod warunkiem regularnego kalibrowania. Zmiana temperatury otoczenia wpływa na odczyty trenażera. Szczególnie jeśli (jak ja) jeździsz w garażu, gdzie w trakcie mrozów spada temperatura, to ma duży wpływ.

Ja używam jako podstawki rocker plate, ale to jest bajer który nie jest niezbędny. Niezbędny jest wiatrak, woda, ręcznik. A jak się wkręcisz to sama zobaczysz czego Ci brakuje do komfortowego trenowania.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Veriv napisał(a):

Akurat mogę odpowiedzieć na serio 😉

Ciebie, wahoo ma się dobrze niezależnie od temperatury pod warunkiem regularnego kalibrowania. Zmiana temperatury otoczenia wpływa na odczyty trenażera. Szczególnie jeśli (jak ja) jeździsz w garażu, gdzie w trakcie mrozów spada temperatura, to ma duży wpływ.

Ja używam jako podstawki rocker plate, ale to jest bajer który nie jest niezbędny. Niezbędny jest wiatrak, woda, ręcznik. A jak się wkręcisz to sama zobaczysz czego Ci brakuje do komfortowego trenowania.

Aaa ok bo ja zamierzam trenować w domu, a jestem takim typem człowieka, że nawet przy 30 stopniach na zewnątrz nie pocę się 🙈🙈🙈 

Odnośnik do komentarza

Są tacy co ścigają się na Zwift lub Rouvy i ich to kręci. Są tacy jak ja co lub mój syn co używają trenażer jako zło konieczne, tylko jak totalnie nie ma warunków do jazdy na zewnątrz. I żaden z nas nie jeździ na Zwif czy czymś podobnym. Nastawiamy obciążenie w watach i jakiś film i kręcimy. Im większe obciążenie tym więcej ciepła się wytwarza. U nas w domu akurat jeździmy pod klimatyzatorem. Zimą jest to wystarczające.

Czy plan treningowy potrzebny? Jak ktoś się zamierza ścigać i walczyć o jakieś pudło to tak. A jak dla potrzymania fitnessu to nie. Zamiast płacić innym, sugeruję kupić parę książek o kolarstwie i się nauczyć czegoś o swoim organizmie. Przede wszystkim trening z pomiarem mocy Huntera Allena. Nie wiem czy ta książka doczekała się przekładu na polski. Jest chyba po polsku podobna książka Joe Friela.

To sugeruję poczytać. Większość pojęć dla początkującego to czarna magia.
Trening, Analiza i monitoring - Trening z pomiarem mocy [Cz.3] - TRAIN FOR SKILLS

Jak nigdy nie miałaś takiego trenażera to bym na początek pożyczył żeby zobaczyć czy się wkręcisz. Jest wiele wypożyczalni takiego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, jajacek napisał(a):

Są tacy co ścigają się na Zwift lub Rouvy i ich to kręci. Są tacy jak ja co lub mój syn co używają trenażer jako zło konieczne, tylko jak totalnie nie ma warunków do jazdy na zewnątrz. I żaden z nas nie jeździ na Zwif czy czymś podobnym. Nastawiamy obciążenie w watach i jakiś film i kręcimy. Im większe obciążenie tym więcej ciepła się wytwarza. U nas w domu akurat jeździmy pod klimatyzatorem. Zimą jest to wystarczające.

Czy plan treningowy potrzebny? Jak ktoś się zamierza ścigać i walczyć o jakieś pudło to tak. A jak dla potrzymania fitnessu to nie. Zamiast płacić innym, sugeruję kupić parę książek o kolarstwie i się nauczyć czegoś o swoim organizmie. Przede wszystkim trening z pomiarem mocy Huntera Allena. Nie wiem czy ta książka doczekała się przekładu na polski. Jest chyba po polsku podobna książka Joe Friela.

To sugeruję poczytać. Większość pojęć dla początkującego to czarna magia.
Trening, Analiza i monitoring - Trening z pomiarem mocy [Cz.3] - TRAIN FOR SKILLS

Jak nigdy nie miałaś takiego trenażera to bym na początek pożyczył żeby zobaczyć czy się wkręcisz. Jest wiele wypożyczalni takiego sprzętu.

O! Super, dobry pomysł 👌🏼 
właśnie często słyszę opinie, że trenażer to zło konieczne, ale jestem typem człowieka, że muszę coś robić, a że mam też w domu bieżnię to domyślam się, że trenażer będzie podobnym doświadczeniem. Mieszkam w małej miejscowości i u mnie takie wypożyczalnie to rzecz niebywała 🤣🤣🤣 Więc chyba zainwestuję tylko czy model, który wybrałam będzie dobrym wyborem ? Nie chce jakiegoś taniego trenazera, który „rozwali” mi rower czy coś w ten deseń 🤓

Odnośnik do komentarza
25 minut temu, liftlodz napisał(a):

Mam w domu rolkę, a od tego roku też trenażer, ale potwierdzam słowa Jacka, lepiej wyjść na dwór.
Nie musisz też korzystać ze Zwift czy Rouwy, ja używam MyWhoosh, który jest darmowy i bardzo podobny do Zwift.

Tak trenażer to będzie tylko na dni, które nie pozwolą na jazdę na zewnątrz. 
Dziękuję za polecenie apki 😎

Odnośnik do komentarza

Jest kilka czołowych modeli. Ten Wahoo jest jednym z nich. My mamy Elite Direto. Mój syn, półzawodowy kolarz, nie ma dobrej opinii o tym Wahoo. A miał już z różnymi do czynienia. Natomiast Elite Direto jeździ z nim od dwóch sezonów po całej Europie i działa świetnie. Mieliśmy też dwie różne rolki i ze dwa inne trenażery.


 

Odnośnik do komentarza
45 minut temu, jajacek napisał(a):

Jest kilka czołowych modeli. Ten Wahoo jest jednym z nich. My mamy Elite Direto. Mój syn, półzawodowy kolarz, nie ma dobrej opinii o tym Wahoo. A miał już z różnymi do czynienia. Natomiast Elite Direto jeździ z nim od dwóch sezonów po całej Europie i działa świetnie. Mieliśmy też dwie różne rolki i ze dwa inne trenażery.


 

Ok, wpisując w Google to cena jest dość podobna tego Elite Direto XR-T do tego Wahoo. Czy powinnam zwrócić uwagę na coś szczególnego przy ewentualnym zakupie ? Moja szosa jest na 12-rzędowej grupie Shimano 105. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...