Skocz do zawartości

Cykanie w okolicach suportu


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, już nie wiem co zrobić, kupiłem rower i od nowości występowało takie cykanie jak na nagraniu tylko z trochę inną częstotliwością, oddałem na gwarancję i oczywiście że wszystko jest sprawne, potem zaniosłem do serwisu innego no i usłyszałem to samo, podobno serwisant rozkręcał, wysmarował na nowo, ale problem nie zniknął, raz upaprałem tam smarem koło uszczelki no i jak by przestało cykać, potem po umyciu roweru wraca cykanie, tym razem smarowanie nie pomogło z zewnątrz i się w spokoju jeździć nie da, ktoś może zna problem? Trwa to już rok czasu.
link do nagrania na Youtube

Odnośnik do komentarza

Miałem podobnie, myślałem że to support, ale u mnie okazało się, że to był uchwyt siodełka. Rozkręciłem, wyczyściłem i nasmarowałem i przestało. Z takich rzeczy, które musisz sprawdzić to: sztyca, jarzmo siodełka, odkręcić hak przerzutki i wyczyścić tam i nasmarować, sprawdzić śruby na blacie z przodu czy dokręcone do korby, śruby na kierownicy czy dokręcone, pedały wykręcić i nasmarować.

Po kolei robić te rzeczy i pewnie znajdziesz.

Odnośnik do komentarza

Pedały właśnie wymieniałem, bo stare podobno miałem obrobione i to nie pomogło, dzisiaj popsikałem solidnie wd40 i magicznie przestało cykać ale tak zazwyczaj jest po czymś mokrym, jak wyschnie i na dniach znowu będzie cykało to postaram się jakoś porozkręcać wszystko co piszecie, dzięki bardzo za pomoc :))

Odnośnik do komentarza

Nie ma takiego produktu ktorym nasmarujesz i łożyska i łańcuch. Do łożysk stosuje się tak sztywny i lepki smar, że bardziej przypomina ciało stałe niż płyn. Np ja używam tego, przy czym nie używałem nigdy innego. Jest tani i działa. https://allegro.pl/oferta/smar-do-lozysk-rowerowych-kol-sterow-motorex-bike-grease-2000-100g-15189369021

Do łańcucha starczy używać szmatki do czyszczenia i jakiejkolwiek oliwki do łańcucha. Byle w niewielkich ilościach.

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...