Skocz do zawartości

Rower crossowy na górki do 5000 zł


Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, elkrecik napisał(a):

Witam, wczoraj po długich perturbacjach Radon dotarł do mnie. 🙂

Gratuluję zakupu!

Napiszesz coś więcej o tych perturbacjach? Też najprawdopodobniej będę zamawiał Radona. 

Serwis robiłeś w zaprzyjaźnionym serwisie, czy Radon wskazał jakiś serwis? Jeśli w zaprzyjaźnionym to jak jest wtedy z gwarancją?

A i jeszcze prośba, czy mógłbyś podać odległość od osi supportu do górnej powierzchni siodła przy max wysunięciu sztycy? A jakby Ci się jeszcze chciało to odległość siodła i gripow od ziemi, bo też musiałbym brać 18", który to rozmiar może być dla mnie ciut za mały 

Odnośnik do komentarza

Witam, pomiaru rowerka będę mógł dokonać jutro. Natomiast problemy dotyczyły przewoźnika- jak pisałem: transport był idealny aż do ostatniego terminalu. Problemy zaczęły się z nim bo kurierzy nie chcieli podjąć paczki od piątku rano, brak możliwości odbioru osobistego, totalny brak kontaktu ze strony DHL Fracht, gdybym nie interweniował to rower byłby docelowo u mnie może dopiero dzisiaj.

Serwis robiłem w zaprzyjaźnionym warsztacie, zrobiłem to dla swojego spokoju i gdybym znalazł coś niepokojącego to wtedy dzieliłbym się tym odkryciem z fabryką. .  Znalazłem informację na necie, jak jeden z odbiorców Radona w PL otrzymał rower ze zgiętą tarczą hamulcową- Radon poprosił o wysłanie skanu faktury za naprawę i zobowiązał się pokryć koszty. 

Odnośnik do komentarza

Ostatnio zamawiałem z Niemiec Foxa 34, też wysyłka przez DHL. DHL niemiecki przekazując paczkę w ręce DHL Polskiemu zapomniał przekazać takie dane jak nr telefonu, adres email oraz nr mieszkania i bloku. Strona polska dostała więc przesyłkę zaadresowaną na moje nazwisko, moje miasto z samą ulicą. Problem z DHL jest już od paru miesięcy, zamawiam na firmę dużo rzeczy z Niemiec i Szwajcarii, jak nadają DHL to wiem, że bez interwencji paczka ma 50% szans, że nie przyjdzie. 

Stąd czasem na forum doradzam aby kupić coś w Polsce jeśli różnica w cenie wynosi np. 10%. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 10.09.2024 o 23:30, Bonnum napisał(a):

Super, dziękuję! 

A jak ma się rzeczywista waga roweru do tej dekorowanej przez producenta? Ważyłeś już go może?

Witam. Rower z pedałami i oświetleniem waży 12,8 kg. Odległość środka gripów od ziemi to 104 cm, górnej, środkowej części siodełka od osi suportu 76, zaś od tego samego punktu siodła do ziemi 104 cm. Siodło do pomiarów wysunięte do góry do najwyższego punktu ogranicznika.

Odnośnik do komentarza
54 minuty temu, elkrecik napisał(a):

Witam. Rower z pedałami i oświetleniem waży 12,8 kg. Odległość środka gripów od ziemi to 104 cm, górnej, środkowej części siodełka od osi suportu 76, zaś od tego samego punktu siodła do ziemi 104 cm. Siodło do pomiarów wysunięte do góry do najwyższego punktu ogranicznika.

Dziękuję! Baaaaardzo mi pomogłeś! 

U mnie aktualnie też jest 76 od osi do górnej powierzchni siodła i 104cm od ziemi, jedynie kierowca jest ok 6cm wyżej i 3cm bliżej. Może trzeba będzie zmieniać sztycy :) ale z kokpitem będę musiał powalczyć :(

Pytanie czy wymiana mostka i kierownicy wystarczy, czy jednak trzeba będzie zmienić amortyzator na nowy, czyli taki którego rura sterowa nie została skrócona i wepchnąć więcej podkładek pod mostek... Zawsze parę cm zysku.

 

Waga bardzo dobra!

Odnośnik do komentarza
38 minut temu, Bonnum napisał(a):

Dziękuję! Baaaaardzo mi pomogłeś! 

U mnie aktualnie też jest 76 od osi do górnej powierzchni siodła i 104cm od ziemi, jedynie kierowca jest ok 6cm wyżej i 3cm bliżej. Może trzeba będzie zmieniać sztycy 🙂 ale z kokpitem będę musiał powalczyć 😞

Pytanie czy wymiana mostka i kierownicy wystarczy, czy jednak trzeba będzie zmienić amortyzator na nowy, czyli taki którego rura sterowa nie została skrócona i wepchnąć więcej podkładek pod mostek... Zawsze parę cm zysku.

 

Waga bardzo dobra!

Jeżeli teraz masz w standardową kierownicę mtb (zazwyczaj gięcie w tył ok 9 stopni) to jak zmienisz na taką z gięciem 16-20 stopni to będzie zauważalnie bliżej.

Tumbleweed ma wznios 50mm - lepiej będzie wyglądał wznios na kierownicy niż sterówka jak komin 😉

https://www.justpedal.nl/en/multiposition-handlebar/jp606052-tumbleweed-persuader-bar-20-degree-sweep.html

https://www.justpedal.nl/en/multiposition-handlebar/278022-soma-dream-lowdown-riser-handlebar.html

Odnośnik do komentarza

@Pepe75 mnie się wydaje że lepiej będzie wyglądała dłuższa rura sterowa, choć może faktycznie nie aż 6cm dłuższa . Poza tym jakiś wznios już w kierownicy jest, więc wznios 50mm to nie będzie 5cm wyżej, tylko ok 3-3,5 cm. Myślę też że rura sterowa + podkładki to lżejsze rozwiązanie, a na wadze mi dość mocno zależy, także z uwagi na problemy z plecami przy podnoszeniu/transporcie/wnoszeniu do mieszkania.

Muszę zmierzyć obecną, ale z tego co znalazłem w necie to mam 15mm wzniosu i 9° odgięcia:

Width: 680mm
Rise: 15mm
Backsweep: 9°
Bar bore: 31.8mm
Material: Aluminium 6061
Weight: cca 275g

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...