Skocz do zawartości

Cross/fitness 3000


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Chciałem kupić swój pierwszy rower do 3tys. Przeczytałem już kilka dyskusji na tym forum i sam też znalazłem poniższy model Gianta, najbardziej podoba mi się w nim waga bo już przymierzałem go w sklepie stacjonarnym. Podróżować będę w większości po ścieżkach rowerowych i asfalcie więc nie potrzebuję amortyzatora który niepotrzebnie obciąży mi rower. Sprzedawca oczywiście zachwala ten rower i mówił że do tej ceny będzie ciężko znaleźć coś równie dobrego, dlatego chcę was zapytać co sądzicie o takiej propozycji? Czy do tej ceny znajdę coś innego równie dobrego lub lepszego? 

Jeśli chodzi o moje wymiary to 190cm wzrostu i 95kg wagi jeśli to ma znaczenie. Z góry dzięki za każdą poradę! 🙂 

Giant Escape 1 Disc M Charcoal > Giant (interbike.pl)

Odnośnik do komentarza

Najtańsze fitness są za 1300, z wąskimi kołami i tiagra. Coś co ma Altusa to minimum 1600, alivio /deore bliżej 2k. Np. Lazaro aero v3 albo kands pure. Tu jest lepszy napęd z korbą na sztywnej osi. Tak jak lazaro aero v3 na korbie z octalinkiem uważam za spoko fitness do miasta, tak muszę przyznać że taki giant jest lepszy, ma lepszy osprzęt i ogólnie spoko wygląda. Do tego zakup stacjonarny, więc łatwiej z obsługą gwarancyjna. Może jakby spędzić 20 godzin na analizie podzespołów, kątów, faz księżyca itp, to się znajdzie coś w cenie 200 zł tańszego, ale ta oferta z giantem za 3k wydaje się sensowna. 

@jajacek ja 5 lat temu kupowałem moją pierwszą szosę na sorze za 2400, obecnie w takiej specyfikacji kosztują na sorze bliżej 3200 i to pomimo tego, że ceny rowerów w ostatnim roku spadły. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Oskarr napisał(a):

Najtańsze fitness są za 1300, z wąskimi kołami i tiagra. Coś co ma Altusa to minimum 1600, alivio /deore bliżej 2k. Np. Lazaro aero v3 albo kands pure. Tu jest lepszy napęd z korbą na sztywnej osi. Tak jak lazaro aero v3 na korbie z octalinkiem uważam za spoko fitness do miasta, tak muszę przyznać że taki giant jest lepszy, ma lepszy osprzęt i ogólnie spoko wygląda. Do tego zakup stacjonarny, więc łatwiej z obsługą gwarancyjna. Może jakby spędzić 20 godzin na analizie podzespołów, kątów, faz księżyca itp, to się znajdzie coś w cenie 200 zł tańszego, ale ta oferta z giantem za 3k wydaje się sensowna. 

@jajacek ja 5 lat temu kupowałem moją pierwszą szosę na sorze za 2400, obecnie w takiej specyfikacji kosztują na sorze bliżej 3200 i to pomimo tego, że ceny rowerów w ostatnim roku spadły. 

Dla mnie najważniejsza jest właśnie kwestia ceny do osprzętu, i druga rzecz to stacjonarny serwis gdzie nie będzie kombinowania z gwarancją. Dzięki za podzielenie się opinią! 🙂 

Odnośnik do komentarza

Ale chyba @Oskarr Tiagrę z Tourneyem w tym wątku pomyliłeś. Tiagra Flat Bar to jest poziom Deore albo troszkę powyżej. Zawsze te Fitnessy miały jakieś zupełnie nieuzasadnione ceny. Zamiast amora masz dużo tańszy sztywny widelec. Więc taki rower powinien kosztować taniej. Tak z ciekawości sprawdziłbym co w tym zakresie oferują niemieccy producenci.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...