Skocz do zawartości

Canyon Pathlite 7 vs Cube Nature SLX


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Bartek007 napisał(a):

Wracając do tematu - testuję sobie spokojnie różne rowery, aktualnie Spec Sirrus x 5.0 oceniam wysoko
Idąc jednak w kierunku wygodnego (wygodna pozycja, niska waga, karbon) MTB hardtaila z którym mógłbym też podziałać na zwykłych drogach - jakie typy? Byłem weekendowo w Kampinosie na starym MTB x Decathlona - mega. Stąd teraz faza na MTB hardtail z sensownymi oponami żeby stosunkowo wygodnie (punkt odniesienia dla mnie - pozycja crossowa) móc jeździć też po zwyczajnych drogach 

Chisel?  
EPIC HARDTAIL COMP? 
Cube Elite...? 
Coś Canyona...? 

Godzinę temu, Bartek007 napisał(a):

Wracając do tematu - testuję sobie spokojnie różne rowery, aktualnie Spec Sirrus x 5.0 oceniam wysoko
Idąc jednak w kierunku wygodnego (wygodna pozycja, niska waga, karbon) MTB hardtaila z którym mógłbym też podziałać na zwykłych drogach - jakie typy? Byłem weekendowo w Kampinosie na starym MTB x Decathlona - mega. Stąd teraz faza na MTB hardtail z sensownymi oponami żeby stosunkowo wygodnie (punkt odniesienia dla mnie - pozycja crossowa) móc jeździć też po zwyczajnych drogach 

Chisel?  
EPIC HARDTAIL COMP? 
Cube Elite...? 
Coś Canyona...? 

wybaczcie skróty myślowe w poprzednim wpisie (pośpiech) - Sirrus x 5.0 wydaje się prawie idealny, choć już założyłem upgrade na SRAM GX (z NX) - czy ten NX swoją drogą nie jest trochę średni napęd jak na rower tej klasy/ceny? Czy ten GX jest porównywalny do XT? Plus testowałem dotąd X 4.0 i miałem "issue" z liczbą przełożeń (1x12)/max. stawianym oporem, ale sprzedający doradzają mi po prostu zainstalowanie w tym celu większej korby z przodu. Moja wątpliwość to także to czy x 5.0 będzie wystarczająco "terenowy" - tu słyszałem różne opinie. Bo niby nie ma klasycznej amortyzacji, ale jest karbon (pochłania drgania jakoś tam podobno) + FutureShock jednak (choć skok jest w tym symboliczny)

vs

dobry MTB hardtail "wygodny" - czyli lekki, na karbonie, z pozycją, zakładam, jak najbardziej zbliżoną do Sirrusa x 5.0/porównywalnie wygodną (geometrie widzę są bardzo różne). Amortyzacja to dla mnie plus, z reguły można też przecież blokować, a co do kół - dobrać odpowiednie opony, przy czym tu akurat są zdania podzielone i słyszałem chyba nawet tutaj, że to akurat nie ma aż takiego znaczenia i można pogorszyć własności terenowe istotnie, a niewiele ugrać na szosie. 

w salonie Speca to rozwiązanie z "wygodnym" MTB zdecydowanie mi odradzali. 

jadąc do Kampinosu zrobiłem 20 km Rockriderem z Decathlona po W-wie w 35 st. upale i nie było to najwygodniejsze faktycznie, ale - przy blokadzie amortyzacji - dało radę. Więc gdyby ciut może lepsze opony, więcej i przełożeń (bo był wolny, mały opór) i naprawdę porządny napęd... to może jednak da się mieć pełnowartościowe MTB, ale całkiem friendly też na bardziej cywilizowanych drogach...? Do tego mnie namawia znajomy, który jeździ na co dzień Scottem Aspectem (aluminiowy, paroletni), a w weekendy wyżywa się w nim w lasach i sobie bardzo chwali. Nawet ten Rockrider w lesie, na korzeniach (nie oszczędzałem) - poezja. 

jak myślicie? Jaki MTB wtedy, czy jednak nie ma sensu kombinować? 

bardzo mi się podoba np.: 
https://www.canyon.com/pl-pl/rowery-gorskie/rowery-cross-country/exceed/exceed-cf/exceed-cf-8/3510.html?dwvar_3510_pv_rahmenfarbe=M076_P09 (wyjąwszy trochę aspekty wizualne - kolor i te opony z wszędobylskimi napisami) 
a zastanawia też, że reklamują Neurona https://www.canyon.com/pl-pl/rowery-gorskie/rowery-trailowe/neuron/cf/neuron-cf-9/3172.html?dwvar_3172_pv_rahmenfarbe=SR%2FBK jako właśnie wygodny, do długich jazd (choć to full-suspension, więc niby bardziej na las jeszcze...)?

Odnośnik do komentarza

A jeszcze ze mna nie jechales po KPN i pewnie nie znasz jeszcze paru kultowych singli 🙂 Jechales singlem na Lawska Gore albo Dluga Gore? To sa trasy poza szlakami.

Chisel jest IMO najlepszym rowerem HT w ten teren. Teraz mam Epica HT ale Chisel byl wygodniejszy. Cube alu to nie jest rower MTB. To bardziej cross na kolach MTB. Ekstremalnie krotka gorna rura i bardzo duzy stack. Cube w karbonie stosunkowo wygodna pozycja ale bardzo sztywna rama jak to kazdy karbon. Canyon to nie orientuje sie w ofercie.

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...