Skocz do zawartości

Rower 2000-3000zł MTB MTB XC dla 10 latka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym kupić rower synowi, taki w miarę uniwersalny, czyli na asfalt, na szutrowe szlaki, lekkie zjazdy i podjazdy, błoto itp. Z tego co czytam,  MTB będzie w miarę dobry lub MTB XC. Syn ma 146 wzrostu, myślałem nad 27,5 cala i tu pierwsze pytanie, czy można kupić 29 cali czy to za niski wzrost, bo chodzi mi, żeby syn pojeździł te 5 lat i czy 27,5 nie będzie za mały. Prośba o podanie modeli. Myślałem też, że najlepiej żeby miał hydrauliczne hamulce, biegów co najmniej 18-20, skok amortyzatora się waham i albo 100 albo 125. Doradźcie coś ciekawego i jakieś sprawdzone marki. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jak chcesz zrobić dziecku krzywdę to możesz mu kupić rower na 5 lat. Za 5 lat będzie na niego dobry o ile jeszcze będzie miał chęć jeździć rowerem.
Jakby to było moje dziecko to bym mu kupił rower w jego rozmiarze XS czyli ok. 13 cali na kołach 26 cali. Jak najlżejszy, bez atrapy amortyzatora i bez atrapy hamulców tarczowych. Ale jak wiesz lepiej to szukaj taki jak napisałeś.

dd97527e23335e69ecbd166542207a47.jpg

Odnośnik do komentarza

No moze przesadziłem z tym 5 lat ale nie na pół roku, bo 24 cale są do 150, gdzie mój syn to za 6 miesiecy będzie miał, myślałem raczej coś w rozmiarze 27,5 będzie optymalnie i jakąś mniejszą rame, dobrze myślę? są przecież juniory mtb z kołem 27,5 a są od 130 wzrostu

 

Odnośnik do komentarza

Ja synowi zmieniałem rower gdzieś co 1-2 lata. Ile on ma lat? W 8 lat mój młody nie miał siły podjechać pod żadne większe podjazdy więc rower MTB nie był mu do niczego potrzebny. Miał rower na kołach 24 cale ze sztywnym widelcem i nic lepszego nie było mu potrzebne. W 10 lat jak miał 158 wzrostu kupiłem mu używany MTB, 15.5 cala czyli rozmiar S na kołach 26 cali za 600 zł na którym przejechał swoje pierwsze 100 km po asfaltach i szutrach na Mazurach. Rower był ciężki na podłym uginaczu imitacji amortyzatora i hamulcach v-brake które są więcej niż wystarczające dla każdego dziecka w tym wieku. W 11 lat zaczął uprawiać kolarstwo ale ten rower był ograniczeniem bo był to ciężki kloc. Kolejny kupiliśmy używany po zawodniczce na kołach 26 cali z powietrznym amortyzatorem i tarczówkami ważący 11 kg za 2000. I taki rower jest sens kupić. Za duże koła i za duża rama spowodują że nie będzie nim mógł manewrować a jazda na rowerze będzie udręką. Więc albo dobry, lekki używany MTB albo podstawowy rower ale lekki, bez amora i tarczówek. Przyzwoity nowy rower MTB kosztuje minimum 4000, więc nie ten budżet. Koło 29 cali dla takiego dziecka kompletnie nie wchodzi w grę.

Odnośnik do komentarza

Dobrze , to doradź  jakis rower górski, koła 26", ale zeby miał tarczowe, hydrauliczne hamulce , amortyzator przedni 100-120 oraz biegi powiedzmy 18 lub wiecej. Cena 2000- 3000 zl, jest cos konkretnego czy raczej nic nie znajde. Jak nie to podaj konkretne modele spelniajace moje krytera, to bede szukał używek.

 

Odnośnik do komentarza

2-3k to jest po prostu mało do wydania jak na rower.

w kategorii XC

https://www.snowboard-online.pl/rower-woom-6-off-26-black/?gad_source=1&gclid=Cj0KCQjw0ruyBhDuARIsANSZ3wpBt9u5DqsQ-pGT-YoiIX7miPf7UuC9aV0hAPbVw6au075snjg8CcEaAgbIEALw_wcB#10-14-years-140-165cm 

Woom to jest "dziecięcy rower" na kołach 26 cali. Nie jest to stricte rower XC

https://www.centrumrowerowe.pl/rower-mlodziezowy-superior-team-27-issue-pd23111/

Superior jest typowym rowerem XC dla dzieci. Koło 27.5 cala jest prawie tak duże jak 29(bo 29 ma tak na prawde 28 cali, marketing)

https://www.tradeinn.com/bikeinn/pl/specialized-chisel-ht-29-rower-gorski/138267698/p?utm_source=google_products&utm_medium=merchant&id_producte=13854911&country=pl&gad_source=1&gclid=Cj0KCQjw0ruyBhDuARIsANSZ3wrG5fUTwyaECbMcOEYUbrpO_SocCYN6_0o4yChVmVi8SKLsDkgqxVYaAgkTEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

Chisel w wersji XS będzie prawie dobry, To rower od 148cm, To pewnie Twój syn będzie miałe tyle do lipca. To fajny, "dorosły" rower XC na kołach 29 cali. Teraz cena skoczyła, ale powineneś kupić za jakies 4k na OLX. Na tej stronie chisele były po 3400zł jeszcze nie taka dawno i dużo osób kupiło na by zrobić biznes życia i odsprzedać.

 

Może byś pomyślał o dirtówce dla syna? To chyba najlepsza inwestycja, bo z duzym prawdopodobieństwem syn nauczy się jezdzić na rowerze lepiej niż tylko jazda na wprost. Rower tego typu jest typowo dla młodzieży, by sie dobrze bawić na pumptrackach, parkach umiejetności, hopkach. imho najlepsza inwestycja. 

https://www.giant-bicycles.com/pl/stp-26

 

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, SeBaLy napisał(a):

No moze przesadziłem z tym 5 lat ale nie na pół roku, bo 24 cale są do 150, gdzie mój syn to za 6 miesiecy będzie miał, myślałem raczej coś w rozmiarze 27,5 będzie optymalnie i jakąś mniejszą rame, dobrze myślę? są przecież juniory mtb z kołem 27,5 a są od 130 wzrostu

 

Tak są, są również 29. Mam znajomego, którego córka w wieku 8 lat ściga się na rowerze 29 cali. I wygrywa. Ale to znacznie drożej niż w podanym budżecie. I tak podałem Ci droższe rowery niż zakres cenowy który wspomniałeś

Odnośnik do komentarza

A mam pytanie jakby wlasnie chcial takiuniwersalny w miare, zeby tez na pumptraki, to potrzebuje jaki typ roweru, o jakim skoku amora ? Pytam, bo mieszkam w okolicy, gdzie duzo sciezek asfaltowych, duzo ścieżek leśnych, lasów i gór oraz dużo pumptracków. Rozumiem, ze to rowery typu dirt czy inne ?

Odnośnik do komentarza

100mm całkowicie wystarczy, to nie jest krytyczny parametr. Dirtówka, ale z przerzutkami i z dobrymi hamulcami. 

https://dartmoor-bikes.com/hardware/junior/sparrow-junior-27526

To odpowiednik powyższego Gianta, od dartmoora. To rowery właśnie typowo młodzieżowe, na góry, na małe hopki i pumptracki. Śmiało można pojechać i na bikepark by pozjeżdżać po prostych trasach. 

Odnośnik do komentarza
47 minut temu, Veriv napisał(a):

100mm całkowicie wystarczy, to nie jest krytyczny parametr. Dirtówka, ale z przerzutkami i z dobrymi hamulcami. 

https://dartmoor-bikes.com/hardware/junior/sparrow-junior-27526

To odpowiednik powyższego Gianta, od dartmoora. To rowery właśnie typowo młodzieżowe, na góry, na małe hopki i pumptracki. Śmiało można pojechać i na bikepark by pozjeżdżać po prostych trasach. 

Tylko wiesz, ja potrzebuje do 3000 zł 🙂 Jeszcze pytanie wpada czy dirt bardzo się różni od mtb xc, chodzi mi o to, żeby syn normalnie mógł po ścieżce asfaltowej po prostej jeździć, czyli też w miare komfortowo czy dirty to typowo rowery gdzie musiałby syn stać na tym rowerze, bo siedzenie jest nie wygodne i lepiej mtb xc wybrać. I Jak z ilością biegów minimum, żeby nie tylko na pumptrack-i ale także pod górę czy z góry w lesie dał sobie rade oraz na prostych asfaltowych, żeby też w miarę ten komfort był. Co myślicie o marce kellys, dobra marka dirt-ów czy nie bardzo?

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...