Skocz do zawartości

Kross level 2.0 Alivio czy Kross level 1.0 2024?


Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w tytule, który z tych dwóch modeli jest lepszy? (Do jazdy rekreacyjnej)

A, Może 1.0 Microshift?

Albo jeżeli ktoś wie który jest najlepszy z modeli 1.0 i 2.0 to prosiłbym o podpowiedź 

--------

I pytanko ostatnie, który z tych dwóch lepszy, bo różnica cen między nimi to 200zł 

1. https://www.greenbike.pl/rower-gorski-kross-level-20-29-2x9-alivio-m3100-gratis-p-3384.html

2.https://www.greenbike.pl/rower-gorski-kross-level-20-29-gratis-p-6706.html

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, strix1998 napisał(a):

Nikt nic? 😂

 

Zobacz:

image.png.bf287a22f2763037c47ed8688351a94c.png

image.png.9fa156ae4a107409f2613c8660ac36ea.png

 

Czyli mówimy o rowerach, które normalnie kosztują bliżej 3000, a teraz są na promocji. 

 

W tym samym momencie - i pardon że powtarzam to, co pół forum - masz RR XC100 za 3200, do którego te Krossy nie mają żadnego startu. 

Patrząc na specyfikację choćby:

 

Kross Level 2.0 29 2x9 Alivio M3100:

Przerzutka tył: SHIMANO DEORE / ALIVIO (losowo) 

 

JAK to może być LOSOWO? Czy oni się z ... na łby pozamieniali? 

Że nie wspomnę o Altusie z przodu. 

 

Kolejny kwiatek:

Hamulec tył: JAK-Y2 NUTT / Radius /Shimano MT200 (losowo)
Hamulec przód: AK-Y2 NUTT / Radius /Shimano MT200 (losowo)
Dźwignia hamulca: JAK-Y2 NUTT / Radius /Shimano MT200 (losowo

 

Przypominam - mówimy tu o rowerze, którego cena katalogowa to 3600 PLN. 

Do wagi już się nie będę czepiał, bo to nie ma sensu. 

 

Ten drugi - Kross Level 2.0 29 - tańszy - nie jest ani gorszy, ani lepszy. Pomijając losowość tego u góry, to dostajesz w zasadzie te same opcje:

Przerzutka przód: SHIMANO ALTUS M2020
Przerzutka tył: SHIMANO DEORE / ALIVIO
Hamulece: Jakk Nuut / Sram Level

 

Nawet waga ta sama. 

Co ciekawe, rama opisana jako Aluminium Lite, ale obok "Lite" zdaje się to nawet nie leżało. 

 

IMO serio, lepiej się szarpnąć na ciut więcej i wziąc tego XC100. Te Krossy przy nim to zabawki. 

 

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Rot napisał(a):

W tym samym momencie - i pardon że powtarzam to, co pół forum - masz RR XC100 za 3200, do którego te Krossy nie mają żadnego startu. 

@strix1998 Masz jeszcze do rozważenia, obok wyżej polecanego RR XC100, rower RockRider Explore 540 z Decathlonu. Całkiem fajny, skoro piszesz "do jazdy rekreacyjnej". Mniej sportowy, ma inserty na tylny bagażnik. W okolicach cenowych 3 000 zł, w rowerach MTB - Decathlon wygrywa. Tak twierdzi wielu z tego forum. 

Odnośnik do komentarza

Z tych ta Sensa wygląda IMO najsensowniej - hamulce lepsze niż w Krossach a w każdym razie nie będziesz miał loterii

Pełen osprzęt Deore. 

Widelec sprężynowy = "tak średnio bym powiedział" jak tu wszyscy mówią, ale w nowych w tej cenie chyba nic lepszego już nie znajdziesz. 

 

Szczerze - na twoim miejscu bym się nie cackał tylko uderzył w Decathlon, różnicę w cenie możesz sobie rozbić na raty 0% i mieć sensowny rower od razu. 

Jeśli to nie wchodzi w grę, to albo ta Sensa, albo używane. 

 

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Rot napisał(a):

Z tych ta Sensa wygląda IMO najsensowniej - hamulce lepsze niż w Krossach a w każdym razie nie będziesz miał loterii

Pełen osprzęt Deore. 

Widelec sprężynowy = "tak średnio bym powiedział" jak tu wszyscy mówią, ale w nowych w tej cenie chyba nic lepszego już nie znajdziesz. 

 

Szczerze - na twoim miejscu bym się nie cackał tylko uderzył w Decathlon, różnicę w cenie możesz sobie rozbić na raty 0% i mieć sensowny rower od razu. 

Jeśli to nie wchodzi w grę, to albo ta Sensa, albo używane. 

 

Dzięki, to chyba wezmę go, chyba że expl 500 byłby jeszcze lepszy od niego?

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, strix1998 napisał(a):

Dzięki, to chyba wezmę go, chyba że expl 500 byłby jeszcze lepszy od niego?

Jeśli już to 540, ale obecnie ciut lepszy XC100 kosztuje tyle samo w zasadzie więc nie ma sensu. 

Jest 520 jako 2nd hand, ale nowy kosztuje dosłownie 200 więcej, więc też bez sensu - tym bardziej że tam też masz tego XCMa. 

Jeśli więc musisz trzymać się tego budżetu i w żaden sposób nie chcesz go podnosić, a używane nie wchodzą pod żadnym pozorem w grę, to bierz Sensę z tych wymienionych do tej pory. 

Ale jeśli którykolwiek warunek może iść w odstawkę, to tak bym zrobił.

Rok temu byłem w niemal identycznym położeniu - założyłem sobie niemal ten sam budżet, nie chcialem go podnosić za nic. 

Skończyło się na XC100 który wtedy kosztował jakieś 4200, wziąłem go na 15x rat 0 i jeżdżę zadowolony ze sprzętu. Od tego czasu wymieniłem w nim opony, bo Krakeny były takie sobie i jak się zjadły to wszedły Fast Trak na mleku, wymieniłem hamulce bo oryginalne nie wystarczały. Teraz mnie czeka wymiana kasety i wejdzie SLX. 

Ale to są częśći eksploatacyjne które i tak prędzej czy później w końcu się wymienia, więc można iść w wyższą półkę. Widelca już bym na przykład nie wymieniał w takich rowerach o jakie pytasz, bo to się mija z celem. Moim zdaniem lepiej od razu wziąć coś, co jest lepszą bazą. 

 

Przyznam jeszcze, że ekspertem nie jestem - po prostu dowiaduję się pewnych rzeczy samemu pytając i czytając, przez kilka lat w ogóle roweru nie miałem więc nie interesowałem się tematem - ale jestem przekonany, że faktyczni znawcy potwierdzą to co piszę. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...