Skocz do zawartości

Do [2500] Który z tych 3 rowerów najlepiej kupic?


Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Oskarr napisał(a):

Zdefiniuj w jakim terenie chcesz używać rower? Jeśli do miasta to wybierz ten, który Ci się bardziej podoba, jeśli coś ambitniejszego, to trzeba dopłacić, obecnie najlepiej wychodzi na rynku XC 100 za 3200 zł. 

Ma opony bez dętek. Wymiana na dętkowe jest możliwa w tym modelu?

Odnośnik do komentarza

Wszystkie rowery tubeless ready wychodzą na detkach. Przygotowanie pod mleko oznacza że mamy lepsze opony z gęstszym oplotem i taśmę na obręczy w feldze. Jak chcemy przejść na mleko, musimy dokupić wentyle, mleko, wyrzucić dętkę, wkręcić wentyle, dolac 100ml mleka do opon, strzelić z kompresora aby się uszczelnilo i dopompować według uznania. 

Odnośnik do komentarza
30 minut temu, Oskarr napisał(a):

Wszystkie rowery tubeless ready wychodzą na detkach. Przygotowanie pod mleko oznacza że mamy lepsze opony z gęstszym oplotem i taśmę na obręczy w feldze. Jak chcemy przejść na mleko, musimy dokupić wentyle, mleko, wyrzucić dętkę, wkręcić wentyle, dolac 100ml mleka do opon, strzelić z kompresora aby się uszczelnilo i dopompować według uznania. 

Za dużo zabawy. 😉 Wkładam dętkę, pompuję i ready. 😉

Odnośnik do komentarza

Jak nie jeździsz w mtb to masz rację. W mtb aby mieć lepszą przyczepność, obniżasz ciśnienie. Jak trafisz na korzeń, kamień itp, łatwo dobić do felgi i wtedy masz awarię na trasie i zamiast jechać to zmieniasz dętki. W innym wątku pisaliście o tym co zabieracie na rower, ja idąc na rower mtb praktycznie nigdy nie mam ze sobą zapasowej dętki, chyba, że jadę turystycznie parę dni bez zaglądania do domu. Mleko mniejsze dziurki samo uszczelnia. O ilości dziur w oponie dowiaduje się zwykle przy wymianie opony na nową w kolejnym sezonie. Jeśli ktoś robi mniej kilometrów, to nie ma sensu się tak bawić, obecnie moja narzeczona ma wrzucone dętki, podobnie brat czy mama, ale oni robią po 5kkm rocznie. Ja robiąc 12kkm na mtb mam mleko, tata robiący 8kkm rocznie też ma mleko. 

Odnośnik do komentarza
43 minuty temu, Oskarr napisał(a):

... ja idąc na rower mtb praktycznie nigdy nie mam ze sobą zapasowej dętki, chyba, że jadę turystycznie parę dni bez zaglądania do domu. Mleko mniejsze dziurki samo uszczelnia. O ilości dziur w oponie dowiaduje się zwykle przy wymianie opony na nową w kolejnym sezonie. Jeśli ktoś robi mniej kilometrów, to nie ma sensu się tak bawić, obecnie moja narzeczona ma wrzucone dętki, podobnie brat czy mama, ale oni robią po 5kkm rocznie. Ja robiąc 12kkm na mtb mam mleko, tata robiący 8kkm rocznie też ma mleko. 

Ta kalkulacja ma sens przy jeździe turystycznej lub XC/Trail. No i przy założeniu, że założona opona, to opona wyścigowa. Podobnie robię około 8-9 tys.km/ w roku. Lepszym oponom, tzn. ze wzmocnionymi ściankami opon typu cięższego kalibru (dosłownie) np. Maxxis Assegai (lub Minion) przebicie nie grozi z uwagi na zastosowaną technologię 2PLY , DD (dwie warstwy kordu 120TPI wzmocnione wkładką butylową) a przede wszystkim EXO (Ekstremalnie wytrzymały materiał o splocie 60 lub 120TPI, zapobiega przetarciom i rozdarciom opony na bocznych ściankach. Dodatkowo stopka wzmocniona jest warstwą butylu), co sprawia, że trzeba się wyjątkowo natrudzić aby przeciąć/ przebić oponę. Z tego względu mleko nie jest konieczne do cięższych zastosowań eksploracji w terenie. W rowerze wyścigowym, do maratonów, z uwagi na zmniejszenie wagi koła po zdemontowaniu dętki, jest sens.

Odnośnik do komentarza
21 godzin temu, strix1998 napisał(a):

Wypatrzyłem 3 rowery do 2500zł, potrzebuje opinii kogoś kto ma pojęcia którego z tych trzech jest najlepszy, a może jest coś lepszego do kwoty 2500zł? (Musi być duży na wzrost 188)

1. Rockrider expl 500

2. Kross level 3.0

3. Trek marlin 4

Jeśli wchodzą tylko te 3 wskazane, to zdecydowanie Rockrider. Od treka marlina trzymamy sie z daleka.

Odnośnik do komentarza
W dniu 30.04.2024 o 11:29, Oskarr napisał(a):

Wszystkie rowery tubeless ready wychodzą na detkach. Przygotowanie pod mleko oznacza że mamy lepsze opony z gęstszym oplotem i taśmę na obręczy w feldze. Jak chcemy przejść na mleko, musimy dokupić wentyle, mleko, wyrzucić dętkę, wkręcić wentyle, dolac 100ml mleka do opon, strzelić z kompresora aby się uszczelnilo i dopompować według uznania. 

Kompresor wcale nie potrzebny. Mi się udaje bez problemu zrobić to zwykłą pompką, kwestia po prostu odpowiedniego naciągnięca opon blisko rantów obręczy.

Chociaż może to mi się po prostu trafiły łatwiejsze opony. 

 

W dniu 30.04.2024 o 12:00, gosc napisał(a):

Za dużo zabawy. 😉 Wkładam dętkę, pompuję i ready. 😉

Tak, ale robisz to raz na...? 

Jak zalejesz mlekiem, to niegroźne ci szkła, gwoździe i inne elementy wywrotowe czychające na ciebie i twój czas, komfort i pieniądze. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 1.05.2024 o 11:20, Oskarr napisał(a):

@ram opony o których piszesz to opony do ciężkiego mtb, tam często dochodzi do dobicia, jedyne co nas chroni przed snake bite to mleko. 

Zgadza się. Pisałem o nich bo inwestycja w takie opony do specjalnych zadań sprawia, że można zapomnieć o przebiciach, przetarciach oczywiście kosztem oporów toczenia się. Wszystko zależy co  jest priorytetem.

Odnośnik do komentarza
W dniu 8.05.2024 o 10:25, Rot napisał(a):

Kompresor wcale nie potrzebny.

Zależy od kombinacji felgi z oponą. Sunringle duroc z race kingami nigdy mi się nie udało bez kompresora, mavicki crossmaxy z schwalbe racing ray się udawało, z racekingami 50/50. Mam 300 metrów do stacji benzynowej z kompresorem, jak się nie udaje to idę na spacer. Muszę zrobić butle z ciśnieniem, ale ciągle nie mam czasu aby zrobić Nabój. Można się ratować nabojami z co2. 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Oskarr napisał(a):

Zależy od kombinacji felgi z oponą. Sunringle duroc z race kingami nigdy mi się nie udało bez kompresora, mavicki crossmaxy z schwalbe racing ray się udawało, z racekingami 50/50. Mam 300 metrów do stacji benzynowej z kompresorem, jak się nie udaje to idę na spacer. Muszę zrobić butle z ciśnieniem, ale ciągle nie mam czasu aby zrobić Nabój. Można się ratować nabojami z co2. 

Tak coś czułem. 

Śmiechem żartem widziałem kiedyś na YT jak komuś udało to się zrobić zwykłą pompką ręczną, taką co w plecaku się wozi. 

Są też różne "ghetto" rozwiązania zrobione z butelek po Coli xd.

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...