Skocz do zawartości

Chisel - nowe hamulce Magura?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

powoli będę robił upgrade popularnego ostatnio roweru. Nie jestem zawodowcem ale chcę żeby wszystko działało sprawnie i głównym kluczem jakim będę się kierował jest cena/jakość a rower ma być dla mnie jak najbardziej uniwersalny (bez podróży z sakwami i bez ciężkiego terenu).

Trafiłem na takie oferty:

1. Magury mt5 https://www.bike-discount.de/en/magura-mt5-disc-brake-set-storm-hc-203/180#product--publish-comment

2. Magury trail sport https://www.bike-discount.de/en/magura-mt-trail-sport-hc-1-finger-disc-brake-set-storm-hc-203/180

Miał ktoś styczność, jakieś opinie o tych produktach?

Czy wielość tych tarcz nie jest przesadnie duża?

 

Odnośnik do komentarza

IMO to są spowalniacze a nie hamulce. To co piszesz że zakładanie do roweru hamulców nie przeznaczonych do niego to zły pomysł to jakaś bzdura. Rower jest do XC i można założyć dowolne hamulce do XC. Z przodu z taką tarczą która jest kompatybilna z amortyzatorem. Czyli 160, 180, 200. Natomiast jedynym miejscem na które należy zwrócić uwagę to czy można założyć z tyłu tarczę innej wielkości niż założył producent. I tu się nie zaleca tego robić bo w przypadku pęknięcia zmęczeniowego może nie zostać uznana reklamacja.

Odnośnik do komentarza

Magury mt5 nie są do xc

"

  • Use: Gravity, Downhill, Enduro, Trail, All Mountain, eMTB, eMobility, Dirt Jump

"

Mam mocne hamulce enduro w rowerze do XC, myślę że to nie ma sensu. Mam też rower enduro. W rowerze enduro czterotłoczkowe hamulce enduro już lepiej ppasują. Nie musisz się przecież że mną zgadzać, to jest OK, ze masz inną opinię.

Odnośnik do komentarza

Mt trail mają przyjemniejsze dwupalcowe klamki. Mt5 mają wajchy długie jak mt200. Samą klamkę nie tak łatwo złamać (chociaż fakt - wrażenie że się maca jakiś szmelc marketowy) ale powszechme jest obrobienie gniazda w śrubach do odpowietrzania (plastikowe). No i trzeba mieć naprawdę proste tarcze. Poza tym to świetne hamulce.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...