Skocz do zawartości

Specialized Chisel- fajne promo :-)


Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Veriv napisał(a):

W ogóle nie jest przekoszone. Zmierzyłeś u siebie?

Można bardzo łatwo ustawić nieosiowo obręcz, zdarzało mi się odbierać koła po przeszprychowaniu które miały źle ustawioną obręcz.

Widać na oko, że nie jest równo. Różnica w odległości opona-widełki to ok 4mm. Najłatwiej byłoby założyć inne koło, niestety nie mam takiej możliwości. 

Godzinę temu, jajacek napisał(a):

Pytanie brzmi czy którakolwiek rama została wymieniona z powodu przekoszenia i czy ono w ogóle miało miejsce? Bo jak wrzuciłem search w Google to taki temat w ogóle się nie pojawia na zagranicznych grupach.

Kilka postów wyżej cytowałem post, w którym jest odnośnik do tematu na forum anglojęzycznym i komuś tam niby wymienili.

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, jajacek napisał(a):

Spec pewnie sprzedał ze 100 tys tych ram jak nie milion. Jak jedna była wadliwa to nie jest to zły wynik. Aczkolwiek normalnie kontrola jakości nie powinna takiej wypuścić z fabryki.

Nie wątpię, tylko co mnie interesuje, że jednak na milion była wadliwa jak mam właśnie tą wadliwą? Nie umiejszam jakości tego producenta i nie chce siać tu jakiejś nagonki. 

Może jest ktoś na forum z pogranicza opolskiego i dolnośląskiego, aby pożyczył koło na chwilę? 😅

Odnośnik do komentarza

Jeśli rama jest wadliwa to trzeba reklamować. Znam takie przypadki wad produkcyjnych w Specu ale akurat dotyczyło wyłącznie karbonu. Ramy zostały wymienione. W Opolu jest jakby co dobry sklep, dealer Speca, który może to ocenić, Opolskie Centrum Rowerowe prowadzony przez mojego znajomego. W Jeleniej Górze, inny znajomy, prowadzi Caramello Bike, też dealer Speca.

Tu masz listę autoryzowanych sprzedawców. 
https://www.specialized.com/pl/pl/store-finder?coords=51.13398609999999%2C16.8841961&page=2

Odnośnik do komentarza

@Wojtipol ale jest całkowicie równo, to tylko cienie na zdjeciu.

Jestem serio ciekawy co się stanie jak w końcu założysz inne koło lub po prostu zmierzysz. I dalej stawiam na nieprawidłowo ustawione szprychy. Szprychy w rowerze z tarczami są innej długości z prawej i lewej. Mają też kilka milimetrów gwintu. +0.5 mm z jednej strony i -0.5mm z drugiej zaowocuje znacznym przestawieniem osiowości koła.

Odnośnik do komentarza

Mamy nowego chisela!

https://bikerumor.com/specialized-chisel-fs/

image.png.e1d7a2984bd7e5350a8254c8a5a8a621.png

Niektóre rzeczy się nie zmieniają jednak 😄 Smieszne też jest to, jak wygląda ten tylny trójkąt. To jest soft tail? Aluminiowe widełki będą się wyginac podczas pracy zawieszenia? 🙂 Widze, że rama ma naklejkę "made in Taiwan". Chisele HT są z Wietnamu. To, że dwie różne fabryki wyprodukowały dwa różne rowery tej samej marki z dokładnie tą samą wadą... raczej nie. Raczej ci sami agenci źle zaplatają koło.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...