Skocz do zawartości

Radon Scart Light 8.0 vs 9.0


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Wybieram pomiędzy Scart Light 8.0 (3000 zł) a 9.0 (3700 zł).

Proszę o poradę czy 9.0 nie jest w moim przypadku overkillem, ponieważ nie jestem pewien czy zauważę różnice w osprzęcie, a wady 9.0 są następujące:

  • podobno problematyczny serwis amortyzatora powietrznego
  • gorszy kolor ; )
  • wyższa wartość, więc najpierw dopłata, potem mniej spokojnie będzie mi go zostawiać pod sklepami, a rower nocuje w miejscu "włamywalnym"

Jak jeżdzę? Rekreacyjne dystanse 25-50 km co parę dni, ok. 23 km/h. 80% miasto, 20% las. Mam teraz Rometa Orkan 4M 2017 kupionego za 2000 zł i wszystko mi w nim pasuje (poza rozmiarem ramy - to jest powód zmiany), po prostu się toczy i nawet nie wiem co mógłby dla mnie robić lepiej.

Odnośnik do komentarza

Amor powietrzny przy takim sposobie użytkowania będzie wymagał serwisu co ok. 300h. Czyli powiedzmy 15 tys km. Może się okazać że będzie to za pierwszym razem tzw. mały serwis czyli wymiana płynów i czyszczenie bez potrzeby wymiany uszczelek. A to oznacza koszt rzędu 120-150 zł. Amortyzacja amortyzatora powietrznego jest dramatycznie lepsza niż amortyzacja atrapy amortyzatora Suntour NEX i można nim spokojnie wjechać w teren.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dziękuję za odpowiedzi. W takim razie 9.0.

Zwlekam, bo mam obawy do rozmiaru.

Według tego wykresu Radona rozmiar 64 cm jest stworzony dla mnie (wzrost 194 cm, przekrok 95 cm.). Myślicie, że mogę temu ufać?

Boję się, bo 64 cm to przerażająco wielka liczba i nie chciałbym skończyć z rowerem dla olbrzymów-koszykarzy-210cm, którego ani nie zwócę za granicę, ani nie odsprzedam nikomu. Gravele pasują mi 59-61 cm, a najwygodnijeszy cross, jaki mierzyłem, to Giant Roam w największym rozmiarze XL (nawet gdyby istniał większy, to mógłby być już za duży). Tutaj jest geometria Gianta i WYDAJE mi się, że najbliżej jej do Radona 60 cm, a nie 64 cm (tutaj Radona w zakładce Geometry). Nie wiem na co zwracać uwagę - czy te różnice są istotnie duże i czy Radon 64 cm rzeczywiście jest dla wyjątkowych olbrzymów? Czym w praktyce będzie różniła się pozycja na Radonie 64 cm vs Giant XL?

Proszę o komentarz i zamawiam.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Dla potomnych pierwsze wrażenia po kilku testowych kilometrach na Scarcie 9.0 ze względu na złą pogodę: bardzo fajny rower. Nie mam dużego rozeznania, ale robi wrażenie dobrze wykonanego, gładko i cicho jedzie, jest lekki i komfortowy. Rozmiar idealny, grafika producenta z wykresem rozmiarów jest miarodajna. Pozytywne zaskoczył mnie wygląd - nie byłem fanem granatowej ramy i wolałem wygląd Scarta 8.0, ale jednak ten granat jest dośc ciemny i matowy, na żywo bardzo mi się podoba. Negatywne zaskoczenie tylko jedno - nie ma miejsca na montaż centralnej stopki, muszę kupić nową. Liczyłem się z tym, że hamulce są najslabszym ogniwem i rzeczywiście są nawet gorsze od tych które miałem w Romecie za połowę tej ceny. Może je wymienię, jeśli się nie przyzwyczaję. Wiedziałem również, że przewód tylnego hamulca nie idzie w ramie. Poza powyższymi drobiazgami wszystko się zgadza, a co najważniejsze, rower jest wygodny. Dobry zakup.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...