Skocz do zawartości

Upgrade amortyzatora


Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ogólnie rzecz ujmując tlumiki FIT są prostsze i łatwiej się do nich przyzwyczaić (właściwie nic nie trzeba z nim robić i działa). GRIPy sa barsziej wyszukane i zabawa siè zaczyna wraz z ich ustawieniami - moźna sobienusytawić czułość odpowiadającą płynięciu na pontonie i nadal nie będzie wielkiej podatności na pedałowanie i nie będzie głupiał na szybkichnjazdach po nierównościach. 
GRIP 2 ma m.in. ustawienia szybkiej (zewnętrzny pierścień) i wolnej (pokrętas w środku) kompreji. Tak samo z tłuminiem odbicia.
[mention=11087]Veriv[/mention] w rhythmach tlumiki są "oszukane" - troche uproszczone w stosunku do wersji nie-OEM. W ślepym teście i tak 95% wskaże za lepszego niż charger 2.1. Ale jeśli jeszcze nie masz tego rhythma to zastanów się czy jest sens (gorszy stop alu górnych goleni, b.cieniutka powłoka anodowa (półprzeźroczysta), nie pasują tlumiki z pełnoprawnych modeli no i czasami większy ból głowy żeby jakieś części do tego dokupić). Innymi słowy eksploatacyjnie i do mojej jazdy lyrik bylby wystarczający (nie przeszkadzają mi kołowato pracujące widelce).
Rhythm ma gorsze tuleje slizgowe, są grafitowe w połączeniu z beznadziejnymi goleniami górnymi, robi się luz i wytarcie.

Wysłane z mojego RMX2202 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, akir19 napisał(a):

Rhythm ma gorsze tuleje slizgowe, są grafitowe w połączeniu z beznadziejnymi goleniami górnymi, robi się luz i wytarcie.

Luz to akurat domena wszystkich współczesnych amortyzatorów. W każdym razie wszystkie Rhythmy to pierwotnie był produkt OEM wyłącznie na pierwszy montaż. Dzisiaj dzielą część elementów z niskimi modelami Marzocchi. Takie byleco na fabryczny montaż żeby cokolwiek lepszego od suntoura było 😉

Odnośnik do komentarza
Nie pomiędzy tylko ponizej Lyrika. Yari to jest 1:1 Lyrik z "tłumikiem" MotionControl zamiast Chargera (patrząc na te same roczniki modelowe). Za 200EUR można zrobić upgrade do Lyrika.
To nie te czasy z lepiej kupić lyrika niż szukać tłumika w dobrej cenie, gdzie ostatecznie cena się wyrówna

Wysłane z mojego RMX2202 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, mike21 napisał(a):

 Poza tym może się okazać, że MC będzie wystarczający i nie trzeba będzie kupować chargera (przynajmniej nie od razu). 

Jestem zaskoczony, iż wyższy model Marcocchi - Z2 Bomber w subiektywnym odczuciu "lepiej" pracuje w tym samym terenie,  zdecydowanie lepiej , niż Fox 34 StepCast , począwszy od kompresji. Zobaczymy jak z trwałością i zużyciem elementów po 1-wszym dużym serwisie zaplanowanym na marzec. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...