Skocz do zawartości

[AMTB] 26 czy 27?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Chwilę mnie nie było bo jeździłem na rowerze ?

Żona pozazdrościła i stwierdziła że też chce mieć dwa rowery, jeden w domu, a drugi na stałe na działce. Nie wie tylko czy lepiej jeździ jej się na 27" czy na 26". Nie czuje większej różnicy jak jeździ po sklepie czy wokół niego. Ma 155cm wzrostu, pasuje jej rama 14-15 czyli xs w obu przypadkach, nie ma więc możliwości pożyczenia roweru w jej rozmiarze. Osprzęt podobny, różnica w rozmiarze koła, no i wadze, bo 27" jest trochę cięższy. Patrząc tylko na koło i wagę, który powinna wziąć? Większe koło, które lepiej utrzymuje prędkość i pochłania nierówności czy mniejsze koło ale za to lżejszy rower.

Odnośnik do komentarza

@Oskarr słuszna uwaga! Dzięki! Jednak to będzie rower budżetowy, który zostanie na działce i pewnie zostanie ukradziony zanim coś w nim padnie.

Sam komfort użytkowania będzie lepszy w trochę cięższym rowerze 27" czy lżejszym 26"? Różnica wagi z uwagi na wielkość kół. Jazda głównie po leśnych ścieżkach i piaszczystych drogach pożarowych lub wysypanych grubym tłuczniem. Niewiele podjazdów, ale miejscami dość strome.

 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Greg29 napisał(a):

Zależy też od roweru - 27,5" może się okazać lżejszy od 26"

To są te same rowery, różnią się tylko wielkością koła 

39 minut temu, Oskarr napisał(a):

a jaki budżet? Większe koło będzie lepiej wybierało i mniej podskakiwało na przeszkodach - większy komfort. 

No wiesz, rower budżetowy na działkę, taki że jakby ukradli to nie będzie mi szkoda. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...