Skocz do zawartości

Hamulce tarczowe Promax - nie działają


ArekSz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Mam problem z zaciskiem hamulca tarczowego promax. 

Dokładnie to nie hamuje pod obciążeniem czyli w trakcie jazdy. Gdy rower prowadzę to nie ma problemu. 

Wyczyściłem tarczę (nitro) zmieniłem klocki i nadal ten sam problem. 

Jakieś pomysły? 

Rower to triban rc500, w planach jest zmiana zaciskow na avidy, ale wolałbym jeszcze do końca roku przejechać na tym co jest.

 

Odnośnik do komentarza

Za drogo? Starczy że zmienisz sam przód. tył moze zostac jak jest.

Niespecjalnie masz tu jakieś sensowne opcje. Trzeba wymienić i zaciski i tarcze a hamulców tarczowych dostosowanych do skoku klamek szosowych jest niewiele. I wcale nie jest jakoś taniej. Ja mam zaciski shimano br317 i tarcze RT-54 w RC500. Hamuje nawet nieźle, ale było niewiele tańsze od powyżej cytowanych. Drugi raz bym kupił te z linka i tylko na przód.

Odnośnik do komentarza
Teraz, Veriv napisał(a):

Za drogo? Starczy że zmienisz sam przód. tył moze zostac jak jest.

To nie tak. A klamkomanetki? Obecnie sora. 

Po drugie przedni hamulec działa, to tylni nie hamuje, jadąc po prostu rower toczy się dalej delikatnie wytrącając prędkość. Natomiast na pusto koło tylnie zatrzymuje się od razu. Więc albo problem z linką albo z samym zaciskiem. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 19.09.2023 o 08:19, Veriv napisał(a):

Za drogo? Starczy że zmienisz sam przód. tył moze zostac jak jest.

Niespecjalnie masz tu jakieś sensowne opcje. Trzeba wymienić i zaciski i tarcze a hamulców tarczowych dostosowanych do skoku klamek szosowych jest niewiele. I wcale nie jest jakoś taniej. Ja mam zaciski shimano br317 i tarcze RT-54 w RC500. Hamuje nawet nieźle, ale było niewiele tańsze od powyżej cytowanych. Drugi raz bym kupił te z linka i tylko na przód.

Ok, rozumiem. Dwa pytania, czy te hamulce będą lepsze od avidów? I czy pasują pod klamki sora? 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...