Skocz do zawartości

Rockrider xc120 - dobór rozmiaru


Stierlitz

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Stierlitz napisał(a):

Przyjechał rozmiar M, wybaczcie jakość zdjęcia, ciemno już. Tak to wygląda po wstępnej przymiarce, zostaje 1,5 - 2 cm do ogranicznika w oryginalnej sztycy, mostek na plus. Chyba przydałaby się sztyca z offsetem 15-20 mm. Wcale nie mam dużo przestrzeni do krocza, dziwne emoji3166.png22f800815868bacaab02c5336c677208.jpg
 

Xc120 ma mniejszy kąt rury  podsiodłowej - 72stopnie (siodełko jest bardziej z tyłu) i dla równowagi sztyca bez offsetu. Jak założysz sztycę z offsetem to być może nie będziesz mógł ustawić kolana w osi pedału (przód kolana powinien być w osi pedału lub bardziej do przodu)

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Terenominator napisał(a):

Hej,

mam 172 cm, przekrok 77 cm i gdy siadałem na M-kę w sklepie najbardziej co mi przeszkadzało to to, że ledwo mogę podeprzeć się nogą siedząc na rowerze. S-ka nie będzie za mała ?

I czy rama ciut za mała czy ciut za duża sprzyja rekreacyjnej pozycji na XC ?

To, że ledwo się możesz podeprzeć siedząc na siodełku wynika z tego, że suport w rowerach mtb jest wysoko. Nie ma to nic wspólnego z rozmiarem ramy. Przyjmuję, że siodełko masz na prawidłowej wysokości.

Odnośnik do komentarza
U mnie 178 i 84, mam XC 100 w rozmiarze L, z wymienionym mostkiem na 6 cm (w dół). Ogólnie jestem zadowolony, przejechałem ze 2,5 tys km, głównie po lajtowym terenie, jajec nie obiłem. M-ki na pewno dla siebie bym nie brał - mierzyłem w sklepie, i czułem się jak na rowerku z komunii.
Zwrotność można znacznie poprawić skróceniem mostka, fabryczne 8 cm to było dla mnie wyraźnie za dużo. Przejście na 6 to była znaczna poprawa, a zastanawiam się, czy jeszcze krótszego nie wrzucić.
Mam prośbę - czy mógłbyś zmierzyć przekrok swojego roweru?
Odnośnik do komentarza

Miałem w weekend trochę wolnego czasu, pomierzyłem dokładnie, poustawiałem i chyba nie ma co się kopać z koniem.

W dobrze ustawionych spd, spodenkach z pampersem sztyca (400 mm) 1 cm od ogranicznika, docelowo może 0,5 (pokrywa się z zasadą przekrok- 10 cm), żeby właściwie ustawić siodełko względem osi pedała trzeba odsunąć je na maksa do tyłu, mostek na plus, ale trzeba by dać ze dwa centymetry dłuższy.

Można go dopasować - sztyca 20 mm offsetu, dla spokoju 450 mm długości, żeby więcej rurki było w ramie, do tego mostek 90 mm z dużym wzniosem

Chyba jednak pójdę w przeciwnym kierunku - wymienię na L i dam mostek 60 mm.

Martwi mnie przekrok, tyle się naczytałem, że ludzie zazwyczaj na za dużych ramach jeżdżą...

Myślicie, że w Decathlonie można się dogadać, żeby w L zamontowali korbę 170 a nie 175? Mają w ofercie osobno takie korby w różnych długościach.

Odnośnik do komentarza

https://www.1enduro.pl/geometria-roweru-mtb-enduro/

Tu masz fajny artykuł na ten temat wymiarów roweru. Artykuł i portal są głównie o enduro, ale większość treści można odnieść generalnie do MTB.

Nie martw się tak tym przekrokiem, naprawdę nie jest tak łatwo zgnieść jaja na rowerze. Musiałbyś gwałtownie wylądować na obie nogi na ziemi, jednocześnie idealnie pionowo trzymając rower. Mnie przez prawie 3 tys km na Rockriderze nie udało się doprowadzić do takiej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...