Skocz do zawartości

Kross esker 1.0 - co wybrać? (Pedały i buty)


Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, emczi2000 napisał(a):

Witam, 

Stoję przed zakupem mojego pierwszego gravela, jako budżetowe rozwiązanie nasunął się Kross Esker 1.0, myślę też o pedałach Shimano PD-EH500 i butach SHIMANO SH-MT5. Co myślicie o takim połączeniu? Jestem świeża w temacie i będę wdzięczna za opinie i rady ? 

Pozdrawiam

Napisałaś w wątku o problemach z działaniem forum ?

Esker 1.0 ma aluminiowy widelec - nie polecam. Jeżeli to Twój pierwszy gravel i jeżeli nie jeździłaś też na rowerze szosowym - czyli nie wiesz czy jazda sztywnym rowerem z barankiem Ci się spodoba to polecam kupić używany. Jaki masz wzrost i przekrok ?
 

Pedały, które podałaś mają aluminiowy korpus - bez pinów mogą być śliskie, z pinami mogą niszczyć „cywilne” buty. Z kolei buty mt5 mogą mieć za twardą powierzchnię żeby trzymały się pinów.

Moja partnerka używa pedałów Shimano PD-T421 (strona gładka jest pokryta gumą z wypustkami) i butów mt-5 bez wpinania (na razie nie mogę przekonać do montażu bloków i do wpinania).

Też kiedyś miałem mt-5 (starszą wersję - całe czerwone) i na pierwsze buty były ok. Można w nich chodzić normalnie, tylko na asfalcie/betonie będą zgrzytać bloki. W upalny dzień będzie w nich gorąco. 

 

Odnośnik do komentarza
  • lukasz.przechodzen zmienił(a) tytuł na Kross esker 1.0 - co wybrać? (Pedały i buty)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...