Skocz do zawartości

Rower damski/wyprostowana pozycja/bol kregoslupa


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

Szukam rowery dla Zony, ma ona problem z kregoslupem, odczuwa czeste bole, dlatego szukalismy modelu w ktorym bedzie miala wyprostowana sylwetke, wybor padl na  - Romet Gazela 6 grafitowo-czarna 2022 M-18.

Natomiast rower sam w sobie jest bardzo ciezki, trudno go rozpedzic i Zona sie meczy, jezdziemy glownie po dedykowanych sciezkach asfaltowych, lesnych, szutrach, dystanse ok 30km, czasem dluzsze wycieczki 50-60km. Pytanie, czy jest jakis rower ktory bedzie lzejszy i bedzie umozliwial jazde z " w miare wyprostowanaa sylwetka"? 

 

Budzet do 3000

wzrost 163cm, waga 50kg

 

Z gory dziekuje!

 

Odnośnik do komentarza

Ja osobiście znam jedynie Radon Scart Light. Wersja 10 waży 11 kg, wersja 9 waży trochę więcej.
Poza tym, że 10 wersja ma same plusy i jest wypasiona (do pełni szczęścia brakuje sztywnych osi, jak w Cube Kathmandu), to nawet jest za bardzo wypasiona - bo ma jedną niedogodność - obręcze DT Swiss z obręczami tubeless,na oponach Schwalbe One (tu nie ma się czego czepiać), ale miałem tam problem z wstawieniem zwykłej, trekkingowej opony niepasującej do tubelessów (Schwalbe Marathon Plus Tour). Ale to tak naprawdę konsekwencja dobrych kółek. Piszę to po to, że może 9 tego nie ma, jest tańza, a nadal ma Paragon Gold.
Z MTB moja żona przymierzała się też do Cube Attentiona, była w miarę wyprostowana, rower waży jakieś 13,5 kg.
Wszystkie dane podaję za producentem, nie ważyłem (jeszcze).

Ile waży ten Romet Gazela 6? Tak realnie?

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Za ta wyprostowaną pozycją to też tak nie do końca. Mi przy problemach z plecami bardziej pomaga pochylona, gdzie sobie odciążam odcinek lędźwiowy ?Zależy co i gdzie kogo boli.

Można jeszcze spróbować jakąś sztycę amortyzowaną coś jak Suntour NCX. Ewentualnie zabawa z oponami tj: szerokość i typ bieżnika. Co do ciężkości jazdy to często wyjściem jest....więcej jeździć. Ja się na początku męczyłem strasznie na dystansie 15km.

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...