Skocz do zawartości

Opinia o rowerze


Rekomendowane odpowiedzi

Z jakiego roku i jaki model? Ten?
https://www.ktm-bikes.at/bikes/detail/scarp-294-flaming-black-space-orange-sram-sx-12-2023

Nie, to nie jest dobry rower. Ogólnie mam bardzo słabą opinię o marce KTM w rowerach. Ten konkretny to rower do rekreacyjnej jazdy. Brak hamulców, kiepski napęd, amor w porządku ale w najtańszej, bardzo podstawowej wersji. Rama alu, która w fullach się słabo sprawdza. Nędzna gwarancja. Taki bieda-full.

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, mike21 napisał(a):

 (kompozytowy tylny trójkąt działa w takim układzie lepiej i jest bardziej długowieczny).

@mike21Czyli ..... generalnie karbonowy trójkąt wypiera konstrukcje aluminiową ? Czy ten wniosek dotyczy tylko tego modelu zawieszenia w KTM, czy to wg Ciebiu generalna zasada i w związku z tym nie warto brać pod uwagę przy zakupie fulla konstrukcji z tylnym trójkatem aluminiowycm ? Czy tak ?

Odnośnik do komentarza

@ram dot. to wszyztkich rowerów z zawieszeniem gdzie wykorzystuje się elastyczność rurek alu (zamiast prawilnego pivota) jak w tym KTM. W przypadku kompozytu robi się specyficzne ułożenie włókien żeby profile byly elastyczne tylko w odpowiednim kierunku i zakresie. Z tego względu też stawiałbym zdecydowanie na markowe rowery z takim zaieszeniem (i najlepiej dożywotnią gw) a nie z ramą z chińskiego katalogu.

@damianKr w rowerach tailowych z zawieszeniem o skoku >100mm zwykle stosowany jest dodatkowy zawias i alu tam nie pracuje.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, damianKr napisał(a):

@jajacek Scott to nadal stosuje w rowerach trailowych. A wiesz może po jakim czasie pękały trójkąty alu? Mam znajomego w serwisie SCOTT i kiedyś go pytałem ile mieli przypadków pękniętych Sparków i jeszcze im się nie zdażyło, a Spark zaraz po Scale to najpopularniejszy model MTB SCOTTa.

No chyba że mówimy tutaj o długiej eksploatacji. 

Po jakim czasie nie mam pojęcia. Dotyczyło rowerów Spec, Orbea, Kross, Canyon.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...