Skocz do zawartości

Rower do 10-11 tys zł lub kupno nowej ramy i amorka


Rekomendowane odpowiedzi

Dramat może nie, ale dupy nie urywają. Ja w moim wymieniłem ma m6100. Ja bym Tobie radził po zakupie przełożyć hamulce jak w obecnym masz lepsze. Z rogami nie doradzę. Ja czasem jeżdżę z lemondka ale to na szosie jak solo robię 100+ km. 

W weekend się przejechałem ze 100 metrów ma race 740 kolegi i pierwsze na co zwróciłem uwagę to to, że skończyły mu się hamulce, bo klamka reaguje dopiero po wciśnięciu z 3cm, w deore łapie po 1cm. Kolega stwierdził, że się przyzwyczaił i dzięki temu ma lepszą modulacje. 

Mam też w starym rowerze starszy model slx, wczoraj zaproponowałem narzeczonej, że jej zamontuje te slx to się nie zgodziła. Stwierdziła, że slx są niebezpieczne bo jak nagle zaciska klamkę to przelatuje przez kierownice a mając słabe tektro m276 jak zlapie z całej siły to potrafi zablokować przednie koło ale dzięki mniejszej sile działania lepiej się jej moduluje sile hamowania, więc co osoba to różna opinia ?

Odnośnik do komentarza

Też mam obecnie (niestety) tyle do zatrzymania. Jest tak jak Oskar napisał. Level TL które miałem to takie trochę lepsze spowalniacze. Ciśniesz w klamki i niewiele się dzieje, dopiero jak zaczynasz ściskać mocniej to hamuje. To nie są złe hamulce, mające niezłą modulację ale małą siłę i trzeba się do nich przyzwyczaić. Natomiast Shimano od MT500/Deore hamują od razu z dużo siłą i zatrzymują moje cielsko 1 palcem. Osobiście wolę takie hamulce z kotwicą niż Levele. Jak przejdziesz z Deore na Levele to krzykniesz, "k***a, nie ma hamulców!" :)

Odnośnik do komentarza

Dobra dzięki za uświadomienie. Przed chwilą sprawdzałem stronę Decathlona i pojawił się zamiennik Xc120. 

ROCKRIDER Rower górski MTB XC Rockrider Race 720 NX Eagle aluminiowa rama

5 999.00zł

https://www.decathlon.pl/p/_/R-p-337265

 

W tym wypadku faktycznie najlepsza opcja to ten i zamiana moich hamulców razem z tarczami bo też mam na 6 śrób RT-66. No ale muszę poczekać na dostępność. Choć w mojej okolicy coraz więcej ścieżek i asfaltów to jednak kupno gravela jakoś mi nie leży, bo taką opcję też rozważam że romecik zostanie do lasu a jakiś gravel na okoliczne ścieżki i pola. 

Odnośnik do komentarza

Trzeba pojeździć na gravelu żeby zobaczyć czy się człowiek wkręci. Ja się na przykład nie wkręciłem. Na asfalt wolę rower szybki, asfaltowy. A do lasu w miarę szybki, komfortowy i terenowy. Zainwestowaliśmy z młodym 2000 w starą przełajówkę, którą przerobiliśmy na gravela i jakoś nie zaskoczyło. Ale tysiące ludzi się wkręciło na zasadzie że jest to odmiana roweru typu cross, który jest u nas chyba najpopularniejszym rowerem od lat. 

Odnośnik do komentarza

@Gomez1982 To jest nie tylko zamiennik, to następca. Rozwiązano w nim bolączki juz nieco leciwej rodziny rowerów na tej samej ramie co XC120.

Dostajesz nieco bardziej progresywną, nieco bardziej przyjazną geometrię razem z wewnetrznym prowadzeniem linki do mykmyka. Nikt na tym rowerze nie jezdził to jest nowość która ledwie kilka dni temu pojawiła się na francuskojęzycznych grupach dyskusyjnych rockridera (śledzę).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...