Skocz do zawartości

Sensa Giulia


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, jajacek napisał(a):

Ja jak miałbym wybór brałbym Sensę. Jest to konstrukcja mająca parę ładnych lat, sprawdzona i masz jakby co suport w Europie. Firma Romet ma jak dla mnie znikomą wiarygodność a ktoś znajomy kto pracuje wewnątrz to potwierdza. Czołowe ramy z Ali Express nie są złe, mieliśmy takie. Ale wolałbym jednak mieć dobry lakier.

Ja mam zupełnie inne doświadczenia, mając znajomych w teamie fabrycznym. Nie wiem skąd taki brak zaufania do sklepow sieci prorowery czy do decathlonu ale tu przy zakupie to decathlon będzie gwarantem, opowiesz więcej?

Problemy z lakierem - nie spotkałem się. Pewnie każda lakiernia zaliczą wpadki, dalej jednak są to raczej wpadki a nie norma.

Odnośnik do komentarza

Do Decathlonu w sensie obsługi klienta to mam zaufanie bo słychać zewsząd proklienckie podejście. A co to jest sieć prorowery? Romet i Kross są znane ze spychologii gwarancyjnej i z tymi firmami klienci wielokrotnie zgłaszali problemy. Miałem do czynienia w Polsce z wieloma sklepami i takie do których mógłbym posłać klienta z czystym sumieniem mógłbym policzyć na palcach jednej ręki.  A ten team fabryczny to jakaś grupa amatorska? Ścigają się na szosie czy na MTB? Czy tu i tu?

Odnośnik do komentarza

Prorowery to sieć sklepów rowerowych własności rometa. Tak, romet team to grupa amatorska sponsorowana przez rometa, głównie ścigająca się w mtb na dolnośląskich cyklach wyścigów.

Chodzi mi o to że tak to raczej tańsza polska marka, ale żeby  była jakaś tak tragicznie zła? Ludzie ścigający się na ich ramach(bo resztę osprzętu dokładają sami) są zadowoleni.

Z drugiej strony Sensa to nie jest jakiś Trek, to mały niderlandzki producent który raczej nie para się projektowaniem tego co sprzedaje, podobieństwo do emondy jest troche zbyt duze. Troche w stylu aliexpress ta rama(tak samo jak romet huragan) https://www.sensabikes.com/custom-bikes/1222/giulia-evo-integrale-dark-brush-dura-ace-di2-2x12#406bb548ad9682cc621d766fc35a4e82 

 

Odnośnik do komentarza

Ja jakoś nie potępiam w czambuł Rometa. Pozycjonuję go jako przeciętną firmę, raczej niszową jeśli chodzi o przyzwoite rowery. Nigdy nie spotkałem zawodnika ścigającego się na Romecie czy to na szosie czy to w MTB.

Sensa u nas jest z pewnością niszowa. Nie mam pojęcia jak w Holandii. O ile mi wiadomo ich rowery sprzedają się w brytyjskich supermarketach sportowych. Nie wiem natomiast czy coś projektują czy też przemalowują rowery z chińskiego katalogu. Na ich stronie jest napisane że firma ma 25 lat a rowery są składane w ich fabryce w Holandii. Miałem do czynienia z inna holenderską firmą, FFWD. I muszę powiedzieć że ich koła mimo że obręcze były produkowane w Azji, były innowacyjne, dobrej jakości i jeżdżono na nich na najwyższym poziomie światowym czyli np. Mistrzostwach Świata na torze, gdzie rywalizowały z Zipp, Mavic, Corima czy Campagnolo. Holandia podobnie jak Belgia jest na wyższym poziomie kultury organizacyjnej i kontroli jakości niż Polska.

Grzebnąłem kilka postów na zagranicznych forach i opinie są dobre. Piszą że sprzedają te rowery też w Niemczech i Irlandii.
Wygląda też na to że w różnych modelach są różne rodzaje karbonu co wskazywałoby na to że albo sami je produkują albo produkuje je azjatycka fabryka zgodnie z ich specyfikacją. Więc wyższy poziom niż Romet, który zamawia tylko model typu open mold z chińskiego katalogu i go przemalowuje i sprzedaje jako swój.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, jajacek napisał(a):

Ja jakoś nie potępiam w czambuł Rometa. Pozycjonuję go jako przeciętną firmę, raczej niszową jeśli chodzi o przyzwoite rowery. Nigdy nie spotkałem zawodnika ścigającego się na Romecie czy to na szosie czy to w MTB

A co to znaczy Jacku " rower rometa" ? Wszystkie podzespoły nie są rometa. Ramy ? Przecież Romet ich nie produkuje tylko chińczyk. Puzzle są składane i naklejane logo   r o m e t . Oczywiście jedni wolą badziewny wyrób roweropodobny z nadtukiem t r e k  niż przyzwoity rower Romet na sztylnych osiach, z deore etc. 

Odnośnik do komentarza

Romet produkuje ramy w Polsce, aluminiowe. Za grubą kasę postawili fabryke gdzie projektują, testują i produkują ramy. Chwalili się ze nikt w PL nie ma tak zaawansowanego centrum R&D jak oni.

tour po fabryce :

https://youtu.be/FppqtaXUPEw?t=12

@jajacek https://www.facebook.com/RometFactoryTeam/posts/pfbid02g5wAkTqaAXgX8cxEhuuqv8sjrePnMFL9vtonfXWZLSAd6HkV7HfpZjTMYqhCJzhcl

 

Odnośnik do komentarza

No właśnie, o ile mi wiadomo Romet sam robi ramy alu i dobrze sobie w nich radzi. Sprzedaż graveli chyba też im dobrze idzie. 
@ram A gdzie masz te przyzwoite Romety na sztywnych osiach na Deore? Bo jak wiesz w naszych dyskusjach gdzie doradzamy rowery MTB Romet nigdy nie występuje. A inne polskie firmy, Kross, Unibike czy Northtec też rzadko.

Odnośnik do komentarza

W 2018 kupiłem Rometa Mustanga. Serwis po 1 miesiącu robiony w serwisie poza sprzedażą i załamanie rąk. Smaru jak na lekarstwo. Teraz z tego Rometa została rama i amor Raidon bo cała reszta zmieniona, teraz tylko nowej ramy szukam i amorka. Co do gwarancji Rometa to jest taka, że do bramy i się nie znamy. Romet kupiony w Decathlonie poszedł na gwarancję wrócił z odrzuceniem, na szczęście Decathlon wziął to na siebie. Jeśli miał bym kupować rower dla ludu wolał bym kupić coś z Decathlonu.

Wysłane z mojego motorola edge 30 ultra przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...