Skocz do zawartości

Kompatybilne tarcze do hamulca mt200


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, muszę wymienię tarcze ze względu na zmianę piasty i innego mocowania tarczy, pomyślałem, że warto przy okazji zrobić mały upgrade. Mam hamulce mt200, w sumie całkiem nieźle hamują jak na tak podstawowe hamulce, choć tarcze mogły by być sztywniejsze i lepiej odprowadzać ciepło. Czy tarcze Deore SM-RT56 będą w pełni kompatybilne?(160mm tu i tu) Ewentualnie co innego możecie polecić? Mam zwykłe żywiczne okładziny B03S. dzięki

Odnośnik do komentarza

Była tu na forum dość długa dyskusja na temat hamulców, tarcz, itp. jeden z kolegów nawet testował kilka zestawów i generalnie wniosek jest taki, że te mt200 są dość kiepskie z każdymi tarczami a działają już mt400 i mt500 z szerokimi tarczami lub wyższe modele Deore, chyba od 6000 (nie pamiętam) na wąskich tarczach ale wąskie tarcze do modelu bodajże rt84 (też już dokładnie nie pamiętam) są robione w Chinach i są kiepskie (poznać je można po fezowaniu tylko z jednej strony, tzn. że otwory z jednej strony są ostre a z drugiej zaokrąglone a powinny być ostre z dwóch stron)

Odnośnik do komentarza

ja testowałem ? 

tarcze 56 będą spoko, jeśli liczysz na lepsze hamowanie to polecam 180 mm z przodu, trzeba wtedy dać adapter do hamulca, mt 200 na tyle bym zostawił a na przód dał mt 400. To jest moim zdaniem król opłacalności:

https://www.centrumrowerowe.pl/hamulec-tarczowy-shimano-deore-br-mt410-bl-mt401-pd26526/

Po testowaniu 2 dni na mt 200, po zamontowaniu mt 400 po 2 kilometrach prawie spadłem z rowerka bo palce się przyzwyczaiły, że do hamowania trzeba wcisnąć klamlkę dwoma palcami z całej siły. mt 400 są dużo lepsze. Tyłu nie ruszaj, tył i tak pewnie da radę zablokować koło tak jak jest obecnie. 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, mike21 napisał(a):

Mt400 w stosunku do mt200 różni się tylko dlugością klamki hamulcowej. Reszta to efekt placebo, kwestia zapowietrzenia, tarcz czy nawet dotknięcia tarczy palcami. Różnicę jakościową robi dopiero mt500 ze względu na klamkę servowave oraz deore ze względu na sztywniejsze przewody i inne klocki/tarcze.

Nie zgodzę się. Przekładałem w rowerze, jeździłem  na paru mt 200, jeździłem też na paru mt 400, mój brat miał w Indianie mt 400 przez 5kkm, ja przez 1kkm miałem też mt 400 zamontowane, wszystkie mt 400 hamowały, wszystkie mt 200 nie hamowały, testy również na tych samych tarczach. Nawet jak nam się w Alpach w mt 400 skończyły klocki to przekładaliśmy klocki z mt 200. Klocki z mt 200 w mt 400 hamowały, te same klocki na tych samych tarczach nie hamowały. Może ja miałem pecha do mojego zestawu testowego, może wszystkie rowery na mt 200 na których jeździłem miały popsute hamulce, ale dorwałem 5 rowerów na toruńskim coffe ride z mt 200 i żaden nie hamował tak jak dwie Indiany które stały obok na mt 400. 

Odnośnik do komentarza

A ja mam dwa komplety mt200, nawet w jednym podmieniane już były zaciski , które hamują dokładnie tak samo jak wszystkie hamulce shimano z najniższej półki. Poza tym z technicznego pkt widzenia są to dokładnie te same elementy wykonawcze więc sam układ hamulcowy nie może wprowadzać różnicy jakościowej. Analogicznie jak między SLX i XT - fakt - wiele osób zauważa różnicę ale fizycznie nie może ona wynikać z układu hamulcowego bo w nim różnic brak.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...