Skocz do zawartości

Opony do Kross Trans 5.0


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam rower Kross Trans 5.0. Aktualne opony to Schwalbe Silento 42-622 28 x 1,6

Jeżdżę i po mieście i po lesie i niestety rower traci całkowicie przyczepność gdy wjeżdżam na piach, nawet gdy nie ma go dużo. Ślizgam się wtedy co jest mało przyjemne gdy jedzie się szybko ?

 

Macie sprawdzone opony w tym rozmiarze które by miały lepszą przyczepność?

 

Odnośnik do komentarza

Miałem Schwalbe Marathon Plus (bez Tour) w rozmiarze 700x32c w swoim commuterze i sam siebie przekonywałem, że opony są super do miasta, że nie łapię żadnych flaków, itd. I rzeczywiście są to pancerne opony ale jedna waży kilogram i ta waga zaczęła mnie męczyć. Wymieniłem na Hutchinson Overide w rozmiarze 700x35c i jestem zachwycony, naprawdę czuć tą różnicę w wadze. Jeździ się super - mają gładki pasek na środku do "szybkiej" jazdy po twardym i drobny bieżnik po bokach. Widziałem na stronie producenta, że występują też w rozmiarach 700x38c, 700x40c,700x45c i 700x50c - może tego typu opona?

https://cycling.hutchinson.com/tires/gravel/overide/

Odnośnik do komentarza
Miałem Schwalbe Marathon Plus (bez Tour) w rozmiarze 700x32c w swoim commuterze i sam siebie przekonywałem, że opony są super do miasta, że nie łapię żadnych flaków, itd. I rzeczywiście są to pancerne opony ale jedna waży kilogram i ta waga zaczęła mnie męczyć. Wymieniłem na Hutchinson Overide w rozmiarze 700x35c i jestem zachwycony, naprawdę czuć tą różnicę w wadze. Jeździ się super - mają gładki pasek na środku do "szybkiej" jazdy po twardym i drobny bieżnik po bokach. Widziałem na stronie producenta, że występują też w rozmiarach 700x38c, 700x40c,700x45c i 700x50c - może tego typu opona?
https://cycling.hutchinson.com/tires/gravel/overide/
Te bez słowa Tour nie mają tego głębokiego bieżnika...Tour jest bardziej terenowy - to jest jej plus, jak masz koła tylko 28 trekingowe. Opona jest ciężka, to prawda.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...