Skocz do zawartości

Suport szosowy


Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, elede90 napisał(a):

Witam,

Zakupilem suport szosowy 105/ultegra bbr60 do muf 68mm.

Zastanawiam sie czy przy montazu w rowerze szosowym(korba fc rs 500) trzeba uwzglednic podkladki dystansowe miedzy korba a mufa ? 

Obecnie mialem wsadzony jakis typ pod rower mtb i z kazdej strony jest po 1 podkladce

Zależy jakiej szerokości masz mufę suportu - jeśli 68mm + korba szosowa to idzie tylko jedna podkładka od strony napędu. Np w gravelu mam mufę 70mm + korba GRX i nie ma żadnej podkładki. Jeśli chciałbyś założyć korbę mtb do mufy 68mm to zakładasz dwie podkładki od strony napędu i jedną podkładkę z drugiej strony.

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Greg29 napisał(a):

@Pepe75 cenna informacja bo właśnie zamierzam wymienić w jednym ze swoich rowerów napęd z kwadratu na ht2. A jest to gdzieś napisane w jakieś instrukcji do suportu albo korby albo gdzieś na jakieś stronie Shimano albo gdzie indziej?

Token do suportów dodaje rysunek, jak Shimano to nie wiem. Zmierz szerokość mufy i podaj rodzaj korby - mtb czy szosa

Odnośnik do komentarza

Szerokości mufy na razie nie zmierzę bo jestem poza miejscem zamieszkania ale korba będzie szosowa Shimano Tiagra FC-4700 (już kupiona). Znalazłem faktycznie na stronie Tokena rysunek z instruktażem (otworzyłem pierwszy lepszy suport w standarcie Shimano dla osi 24 mm):

Beznazwy.png.31162e20d4b64070490e5224495f0bb6.png

Ale czy to samo odnośnie podkładek się tyczy suportów Shimano czy tylko Tokenów? Miałem zamiar zamontować suport Shimano BB-RS501 (jeszcze go nie kupiłem więc jakby co jest szansa zmienić plany) a w instrukcji Shimano nie ma wzmianki odnośnie podkładek i na rysunkach w instrukcji też nie widać: https://si.shimano.com/pl/pdfs/dm/RAFC010/DM-RAFC010-03-POL.pdf

Edit. Widzę, że Shimano rozróżnia mufy 68 i 73 mm więc może już nie trzeba podkładek bo może to uwzględnili w produkcji?

image.thumb.png.ffec9f2fdbcb26ba84ee286e7fed0341.png

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Pepe75 napisał(a):

Zależy jakiej szerokości masz mufę suportu - jeśli 68mm + korba szosowa to idzie tylko jedna podkładka od strony napędu. Np w gravelu mam mufę 70mm + korba GRX i nie ma żadnej podkładki. Jeśli chciałbyś założyć korbę mtb do mufy 68mm to zakładasz dwie podkładki od strony napędu i jedną podkładkę z drugiej strony.

Chyba ja coś namieszałem ? a jest jak napisał @mike21 - do szosowej korby bez podkładek. Czyli jeżeli masz mufę 68mm i suport 68mm to nie ma dodatkowych podkładek. Podkładki są przy korbach mtb.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...