Skocz do zawartości

Indiana x-pulser 6.9 model 2023 vs Unibike Fusion


Rekomendowane odpowiedzi

trochę mało danych aby napisać, czy dobre, czy nie dobre. Microshift to firma, coś jak shimano, ale o mniejszej historii i celująca w niższy segment. Dziewczynie kupowałem rower na 9 biegowym microshifcie, to działało to zaskakująco fajnie, coś w stylu shimano Alivio, lepiej byłoby mieć deore ale coż... Nie pamiętam jaki tam konkretnie był model microshifta, ale obecnie napęd jest przełożony do innego roweru i ten inny rower dalej robi kilometry i dalej to się nie rozleciało. W tej kategorii cenowej jest ok. Przerzutka 9rz microshifta pracowała zdecydowanie lepiej niż 10 letnie shimano deore slx. 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Oskarr napisał(a):

trochę mało danych aby napisać, czy dobre, czy nie dobre. Microshift to firma, coś jak shimano, ale o mniejszej historii i celująca w niższy segment. Dziewczynie kupowałem rower na 9 biegowym microshifcie, to działało to zaskakująco fajnie, coś w stylu shimano Alivio, lepiej byłoby mieć deore ale coż... Nie pamiętam jaki tam konkretnie był model microshifta, ale obecnie napęd jest przełożony do innego roweru i ten inny rower dalej robi kilometry i dalej to się nie rozleciało. W tej kategorii cenowej jest ok. Przerzutka 9rz microshifta pracowała zdecydowanie lepiej niż 10 letnie shimano deore slx. 

https://www.mediaexpert.pl/rowery/rowery-mtb/rower-gorski-mtb-torpado-storm-x7-m19-29-cali-meski-zielony
On ma ja tu z przodu. Nie wiem moze tej z przodu tak czesto sie nie bedzie uzywac jak z tylu wiec moze nie ma takiego wplywu.

Odnośnik do komentarza
23 godziny temu, atkin2 napisał(a):

Ja w sobotę będę go mierzył bo zamówiłem do sklepu a wymiary mam praktycznie takie same jak ty ?

Bylem wczoraj i mierzyłem i niestety wyszło ze w X7 jednak trzeba mieć ta ramę  21 przy 182. Wiec nie chcąc wywalić 5k na rower(bo 21 nie jest po 3999 a 4999  ? ) wyszła z tego Indiana https://www.mediaexpert.pl/rowery/rowery-mtb/rower-gorski-mtb-indiana-x-pulser-6-9-m21-29-cali-meski-czarny
-Ma powietrzny amortyzator według sprzedawcy i specyfiki, blokowany z pozycji amortyzatora, nie ma tych sztywnych osi (?), a co się okazało w x7- X9 sztywna była tylko z tyłu.

- Nie wiem jak z ta płaską główką ramy(czy jak to się tam zwie - sprzedawca nie wiedział a w specyfice nie było wiec pewnie nie ma)

-Ma za to dore z przodu i z tylu

Wydaje się ze to dobra opcja patrząc na cene / sprzęt do 3999 na X7 jeszcze można by dołożyć ale 4999 to już przesada
W sumie X8 kosztuje 4099 ale chciałem 2 zębatki z przodu bo dużo ścieżek / miasto.

 

- Dzis 1 jazda do pracy i w sumie prędkość nie powala względem Kandsa na 26'' kołach, ale jechało się przyjemniej ? Amortyzator amortyzuje a nie udaje, no i opony szersze wiec na gruntówkach z "tarką" tez dawał rade.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, atkin2 napisał(a):

Czyli co za mała ta rama? A na 21 cali nie za wysoka bo ja myślę że wysoka?

no 19 wychodzila za mala, a jak przymierzylem 21 to jest ok niestety ? dlatego nima x7 a jest 6,9 ?
ale to moje odczucia jedz i zobacz sam ?

Teraz mam inna zagwozdke siedze i czytam ze serwis ME jest tragiczny. A tak mi go wczoraj wyregulowali ze dzis nie jechalem na max ciezkim przelozeniu bo z najmniejszej z tylu wchodzil co chwile i schodzil na 1 wyzej -.-. Do tego nie wiem czy kolo nie ma z tylu lekkiej osemki, no i nie wiem czy dobrze zamontowalem z przodu kolo po przewiezeniu bo sam szybkozamykacz nie robi roboty a jeszcze trzeba zacisk od hamulca niby regulowac....

 

ehhhh nie mial czlowiek problemu i kupil rower ?

Odnośnik do komentarza

Zaletą sztywnej osi jest właśnie to że nie trzeba regulować zacisku bo klocki hamulcowe zawsze pozostają w tym samym położeniu  względem zacisku.
Zawsze warto mieć dobrego, zaprzyjaźnionego mechanika, który chociaż wyreguluje dobrze napęd. Zwykle wystarczy ogarnięty małolat. Bicie kół w takich tańszych rowerach zdarza się często o powinno się je wycentrować w ramach gwarancji. Sądzę że spokojnie mogłeś wziąć 19 cali i ewentualnie wydłużyć mostek jeśli czułeś że rower jest za krótki.

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, jajacek napisał(a):

Zaletą sztywnej osi jest właśnie to że nie trzeba regulować zacisku bo klocki hamulcowe zawsze pozostają w tym samym położeniu  względem zacisku.
Zawsze warto mieć dobrego, zaprzyjaźnionego mechanika, który chociaż wyreguluje dobrze napęd. Zwykle wystarczy ogarnięty małolat. Bicie kół w takich tańszych rowerach zdarza się często o powinno się je wycentrować w ramach gwarancji. Sądzę że spokojnie mogłeś wziąć 19 cali i ewentualnie wydłużyć mostek jeśli czułeś że rower jest za krótki.

Pewnie tak. W sumie aspekt finansowy tez wszedl w gre w ogolnym rozrachunku. Mam nadzieje tylko ze bedzie sie spisywal i obedzie sie bez serwisów ?

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Redchoice napisał(a):

X9 mierzylem 21 bo nie mieli 21 w x7, w x7 mieli 19.  I Indiane mierzylem 21. Wyszlo ze X9- pasowal ale X7 nie mieli 21 a pozatym jest po 4999 a nie po 3999 jak 19'' // 23 ''.

 

Ja mierzyłem 21 ale 6.9 ' i jak dla mnie ta rama zbyt wysoka za blisko kleknotow ? a 19 akurat, w razie szybkiego zsskoczenia z siodełka to raczej bezpiecznie, x7 nie bo tylko x9 21’ ale akurat wtedy jeszcze nie myślałem nad zakupem topado.

Ps. No ja przy 183 cm mam 87 .

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Oskarr napisał(a):

Sprzedawca się nie zna. X7 ma sztywną oś, chyba, że coś kombinowane z konkretnym modelem. 

image.thumb.png.2b40bc70f0a28754f57db3d610be66f0.png

image.png.c3ffc4e0439f755b3931f63b1b5070ff.png

Tam może być mylące, bo z drugiej strony jest wajcha do odkręcania tej sztywnej osi.

 

A to moze tym sie zasugerowal. No nic mam nadzieje ze chociaz z amortyzatorem sie nie mylil i jest powietrzny  w 6.9

 ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...