Skocz do zawartości

Siodełko Specialized Power Expert, czy warte ceny?


Rekomendowane odpowiedzi

Szukam nowego siodełka do szosy. Obecnie posiadam Syncros Belcarra o szerokości 130mm i jednak siodełko jest raczej kiepskie. Nawet w dobrych spodenkach siodełko szybko daje o sobie znać. Wydaje mi się że to siodełko bardziej pasuje do kogoś kto waży 60kg. Ja mam 192cm wzrostu i 96kg wagi, więc raczej muszę chyba celować w coś szerszego. Szukam siodełka które będzie wygodne na trasach 60km - 100km i nie będzie mocno uciskać tkanek miękkich w dolnym chwycie. 

Sprawdzałem obecne rankingi i wszędzie przewija się Specialized Power Expert nawet na zagranicznych forach. Tylko, że siodełko tanie nie jest bo ceny zaczynają się od 490 zł. To dość sporo jak na siodełko piankowe. 

Znalazłem również alternatywę SELLE ITALIA C2 Gel Flow, ale czytam opinie, że siodełko słabo radzi sobie z cięższymi rowerzystami i szybko pojawiają się przetarcia.

Odnośnik do komentarza

Mieliśmy S-Works Power i Power Comp. Power Comp to to samo co Power Expert, różni się tylko prętami. O ile S-Works Power było bardzo wygodne o tyle Power Comp nie podeszło ani mnie ważącemu 90 kg i jeżdżącemu w pozycji rekreacyjnej ani mojemu młodemu ważącemu 70 kg, jeżdżącemu w agresywnej pozycji wyścigowej. U mnie powodowało mrowienie w kroczu i odnawianie się przepukliny pachwinowej. Nie polecam.

Wygodne są natomiast dla mnie siodła Specialized Henge Comp i Specialized Phenom Comp.

Co do Selle Italia to miałem z 10 siodeł tej firmy w przeszłości i uważam ją za jedną z najbardziej przereklamowanych. Ani jedno nie było komfortowe. Cześć siodeł robi dla Speca Fizik i spojrzałbym co oni też mają w ofercie. Bontrager/Trek też się wyrobił i mają niezłe siodła.

No i przy tym wzroście i wadze to nie wiem czy 143 nie byłoby lepsze. Niby zależy od szerokości kości kulszowych.

Będąc w Krakowie poszedłym do Wertykala i pogadał na temat siodeł z Krystynem Lipiarskim. On robi bike fitting i chyba ma u siebie matę tensosmetryczną Gebiomized. Pozwala ona optymalnie dobrać siodło. Sam się przy okazji do niego wybiorę. Nie musisz robić całego bikefittingu chyba. Możesz się umówić tylko na fitting siodła. Możesz powiedzieć że z polecenia od Jacka Kapeli. Handluję trochę z nimi.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Byłem u Wertykala i po pomiarze na macie, aplikacja zasugerowała mi siodełka o szerokości 144mm i 155mm. Dostałem na testy dwa siodełka, SMP V30 155mm i SMP WELL GELL.

Trochę pojeździłem na SMP V30, siodełko zrobione na piance, jednak wydaje mi się że 155mm to zbyt dużo. Zaletą jest waga bo jest lżejsze niż WELL GELL.

Będę teraz testować SMP WELL GELL, trochę pojeździłem wokół domu i wydaje mi się że szerokość 144mm bardziej mi pasuje. Do tego wypełnione jest żelem nie pianką. 

Poprzednio korzystałem z siodełka Belcara R2.0 które jest całkowicie płaskie. Nie mam doświadczenia z takimi wygiętymi siodełkami. Sprawdzę jeszcze na dłuższej trasie ale trochę czuję ucisk na krocze. Pomogło trochę obniżenie siodełka o 5mm, o tyle też to siodełko jest wyższe od mojego poprzedniego.

Czy poziomując takie siodełko powinienem poziomice ustawić na całej długości? Jak tak zrobiłem i wychodzi na to że nos jest mocno zadarty do góry.

IMG_1406.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...