Skocz do zawartości

Jaki typ plecaka do przewożenia psa.


Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś doświadczenia osobiste lub z życia wzięte jaki typ plecaka byłby dobry do przewożenia małego psa na niewielkie odległości. Pies wielkości średniego jamnika i o podobnej budowie (mieszaniec). Mam na myśli na pewno przewiewny plecak bo wiadomo pies chłodzi się praktycznie językiem a czasem będzie gorąco to nie chcę go smażyć. Z racji tego że ma krótkie łapy to nie wiem czy lepszy będzie plecak w którym górne łapy psa wystają i jest skierowany brzuchem do moich pleców czy może coś w stylu nosidełka gdzie wszystkie łapy zwisają swobodnie a pies jest tyłem do kierunku jazdy lub coś w formie skrzynki.

Odnośnik do komentarza

Taki plecak gdzie wystają psy łapy i leżą na Twoich ramionach jest nienaturalne dla psa i jak coś go przestraszy i pies spanikuje to może Cię podrapać jak będzie się starał "wygrzebać" z tego plecaka. Posiadając kilkudziesięcioletnie doświadczenie w obcowaniu z psami w swoim domu uważam, że bardziej przyjazny dla psa będzie taki plecak a'la transporter, takie coś jak na zdjęciu z netu poniżej, choć to też nie będzie dla niego coś naturalnego ale może się do tego przyzwyczaić, jak moje psy (z racji posiadania długich włosów na łapach) do chodzenia w butach jak pada czy jest mokro ?

pol_pl_Plecak-do-noszenia-psa-do-12-kg-7728_8.thumb.jpg.badc5f09195702fe65bed61937c955cb.jpg

Odnośnik do komentarza

odstawowe pojęcie o zwierzętach mam i staram się nie utrudniać im życia. W plecakach najbardziej nie leżą mi te w typie nosidła bez podparcia dla łap szczególnie dolnych (coś w typie uprzęży skoczka spadochronowego czy alpinisty i by pies nie był tyłem do kierunku jazdy.

To które pokazałeś jest jednym z moich typów (drugim).  Mając na uwadze to co mówisz o łapach psa w okolicach moich ramion oraz moje warunki,  planowany sposób jazdy (raczej na uboczu, bez szaleństw, częste przerwy jak i często tylko krótki transport z miejsca na miejsce) oraz to że mi się jakoś najbardziej podoba to najbardziej celuje w ten typ

HTB16ieuS3DqK1RjSZSyq6yxEVXao.jpg

z tym że mój pies ma krótkie łapy

H58d505df01d6466383e3d7219304fdbdC.jpg

Rozeznam jeszcze temat i będzie to opcja podobna do twojego transportera lub ta moja. Dodatkowo przez jakiś czas temat samego zakupu plecaka będzie odroczony ponieważ pies ma kłopoty zdrowotne, żywieniowe. Jeszcze nie wiemy w jakim kierunku to pójdzie ale plecak w planach jest by nie kupować potem na pałę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, liftlodz napisał(a):

Mam plecak do noszenia psa, moja sunia ( shih tzu) waży ok 8 kg i jak ją noszę to jest ok, jak z nią jadę to ze względu na pochyloną pozycję na rowerze ani mnie, ani jej nie jest wygodnie.

Ta nasza waży 5 kg i wiele raczej nie przybędzie a jak wspomniałem gdzieś w temacie to przewidywane jazdy z wożeniem psa nie powinny nas nadwyrężyć ale komuś te informacje się przydadzą. Wiek niby około dwa lata. Pieseł wzięty ze schroniska więc przeszłość, metryka nie pełna. Wstępna diagnoza mówi, że pies będzie miał kłopoty żywieniowe do końca życia i musi być na specjalnej diecie.

Jakiś koszyk z wyściółką mocowany na bagażniku przy dłuższych jazdach to zdecydowanie lepsza opcja.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...