Skocz do zawartości

MTB 29 hardtail/XC do 5+ tys


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

Od dłuższego czasu noszę się z zakupem MTB 29 cali. Dotychczas miałem rower crossa (Specialized Crosstrail z 2014 r.), ale zapadła decyzja o przejściu na MTB 29`. Jakiś czas temu miałem okazję zrobić trasę po lesie/górkach ok 50 km na Treku Superfly 9,8 carbon i od razu zakochałem się w tej geometrii - bardziej agresywna, napędzająca, prowokująca, zwinna. Taki rodzaj ramy bardziej mnie interesuje niż coś trekingowego. Nie startowałem jeszcze w żadnych zawodach MTB, ale planuje intensywnie korzystać z możliwości i prawdopodobnie z czasem pojechać w amatorskim rajdzie, czy w góry. Nie interesuje mnie carbonowa rama, wolę aluminium. Zależy mi na dobrej lekkiej ramie i niezłym osprzęcie (Deore) z możliwością jego modyfikacji - taperowana główka, możliwość montażu sztywnych osi. Amortyzator RockShox Judy i wyżej (suntour odpada) Rower planuje mieć na dłużej i  będę miał budżet na jego rozwój (koła, hamulce, amor). 

Na zakup chce wydać ok 5 tys zł, ewentualnie w grę wchodzi kupno czegoś nowego, droższego na raty.

Przeglądałem głównie Treki Superfly 5 i 6, roczniki 2017/2018 - rama mi bardzo pasuje, rozmiarowo nadal się waham między M i M/L. Mam 178 cm wzrostu i przekrok ok 82 cm. Jest kilka na OLX, pytanie co sądzicie o tym modelu? Czy rama jest na tyle dobra? Czytając forum brałem również pod uwagę Meridę Big Nine 500 lite, Gianta Talona, Kellys gate 30. Nie podobają mi się rowery z Decathlonu.

Oglądałem również Orbea Alma - rama jest wspaniała, ale nie wiem czy się zmieszczę w budżecie.

Co polecacie dla początkujacego fana MTB? Będę wdzięczny za wszystkie porady.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...