Skocz do zawartości

MTB nowy/używany [3500-4500]


Rekomendowane odpowiedzi

Szukam roweru MTB i potrzebuję porady.
Moje wymiary to 180cm wzrostu i 84cm przekrok (bez butów).
Mieszkam na terenach równinnych, ale raz albo dwa razy w roku będę zabierał rower w góry. Na ulice mam rower szosowy, a na codzień będę używał MTB. Bedzie mi służył do przemieszczania się po mieście, a w weekendy las i szutry tak w okolicach 50-70km. Przynajmniej do tej pory tak używałem poprzedniego roweru.
Rozważam raczej zakup używanego roweru. Tutaj moje typy:
Najbardziej podchodzi mi Merida Big Nine 500 Lite, ale niestety nic ciekawego nie ma w rozmiarze L, a taki wydaje mi się, że bylby dla mnie najlepszy.
Trek Superfly 6/7. Ten rower wydaje się idealny, ale zastanawia mnie czemu ta linia nie jest kontynuaowana u Treka???
Nowszy Trek X-Caliber 8 (1x11) lub starszy X-Caliber 9 z przerzutką z przodu. Tutaj rozmiar L lub nawet M/L z tego co czytałem po opiniach.
Specialized Chisel ale to raczej poza budżetem :(
Rockrider XC500. Tutaj nie jednak mam z tyłu głowy, że to marka Decathlonu.
lub jedyny nowy z tej listy Rockrider XC100.
Mam duże wątpliwości co do napędu 1x, który jest praktycznie we wszystkich świeżyszch modelach, czy na płaskich terenach nie będzie za wolny dlatego razczej skłaniałbym sie w stronę 2x
Nie mam możliwości przymierzenia się do żadnego z tych rowerów ?
Jakie macie opinie o tych propozycjach? Co byście wybrali?

Odnośnik do komentarza

Potrzebujesz ramę L 19 cali.

Może być 1x. Miałem 1x11. W terenie było dobrze, na asfalcie czasem brakowało. Natomiast na równinę wolę 2x i mam teraz 2x11 ale jak miałem 2x10 to też mu nic nie brakowało.

Kierunek poszukiwań masz dobry. Szukałbym w kierunku roweru ze sztywną osią w standardzie Boost 12/148 bo standard 12x142 jest martwy i jakby co będzie trudniej sprzedać taki rower czy dostać do niego koła.

Merida na ramie Big Nine Lite:  Big Nine 500 Lite, Big Nine Limited, Big Nine Pro
Spec Chisel, mający najlepszą ramę z całego towarzystwa. Miałem dwie sztuki Expert 2018, 1x i 2x. Zajebisty rower.
Rockrider XC 050/100/12/500. Ta sama dobra rama, różnice w osprzęcie.
Jak Trek to raczej Procaliber 6. Superfly to chyba nie miał Boost. A X-Caliber to rekreacyjny rower bez sztywnej osi.
Kellys Gate 30/50/70/90. Ciężka rama ze standardowego alu 6061 ale ze sztywną osią z Boost.
Orbea Alma seria H.
Lapierre Prorace 4.9/5.9
Giant XTC SLR 1/2. Świetna rama ale nędzny amor, na poziomie Suntourów
Indiana/Torpado Storm X7/X8/X9. Ciężka rama z Boost, przyzwoity osprzęt
Scott Scale, kilka modeli 
 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...