Skocz do zawartości

Trasa Warszawa - Płock


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, planujemy z żoną wybrać się na majówkę rowerami z Warszawy do Płocka. Próbuję zaplanować trasę, a najlepiej dwie różne w obie strony. Najlepiej gdyby były to mało ruchliwe asfalty i dobrej jakości gruntówki, żeby crosso-trekking małżonki dał radę przejechać. Im ładniejsze i przyjemniejsze, tym lepiej. Choć jakieś krótkie łączniki z większym ruchem albo trudniejszym terenem też nie powinny stanowić problemu.

Trasy do 50 km na północ/zachód od Warszawy mam w miarę obcykane, do okolic Czerwińska nad Wisłą. Dalej niestety już nie byłem. Macie może jakieś sugestie/doświadczenia, ewentualnie jakąś fajną stronę (darmową) z trasami, którymi można się zainspirować?

Odnośnik do komentarza

Aplikacja mapy.cz, od północy Warszawy do centrum Płocka pokazuje trasę jak na foto. Trasa wskazana dla wersji "rower górski" czyli zapewne omija ruchliwe drogi. Sugeruję wgraj sobie tego typu aplikację i zaplanuj trasę, od punktu do punktu, wybierając na wersji turystycznej mapy ścieżki i wiejskie drogi. Akurat ta propozycja: jedziesz północnym Kampinosem i dalej po lewej stronie Wisły. W jeden dzień chcecie ogarnąć podróż? 

screenshot_20230408_170658_mapycz.jpg

Odnośnik do komentarza

Może Forumowicze zaproponują Ci coś konkretnego, plik gpx, itp. ?
Ja na razie uczę się i planuję własne kawałki tras po prowincji. Aplikacja mapy.cz pozwala (dla zaplanowanych w niej tras) nawigować. Sprawdziłem kilka razy - ich nawigacja jest bardzo dobra, również po lasach. Trasa zaplanowana na kompie (duży ekran) synchronizuje się sama z komórką i jazda... Gada, pokazuje, ostrzega, zapisuje przejazd, itd. 
Dla mnie to rewolucja technologiczna, bo dotąd jeździłem według Google lub map papierowych lub "na czuja". ?
Podobno aplikacja Komoot pokazuje nawet rodzaj nawierzchni drogi (część funkcji jest płatna), Mi na razie wystarcza mapy.cz, bo ufam, że wybór rodzaju roweru determinuje proponowany przebieg trasy (ustawiasz "rower górski" lub "szosowy").
Sugeruję - sam zaplanuj swoją trasę - świetna zabawa. I satysfakcja, zwłaszcza po jej przejechaniu rowerem. ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...