Skocz do zawartości

Trekking, który wybrać?


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Możecie ocenić/porównać ramy 19", uwzględniając podane wymiary, tych modeli? Z grubsza wydają się podobne.

https://lazaro-bike.pl/sklep/lazaro-aero-v3-damski-2022_pid=466

https://kross.eu/pl/rowery/turystyczne/cross/evado-2-0-damski-czarny-mietowy-polysk-2 lub https://kross.eu/pl/rowery/turystyczne/cross/evado-3-0-damski-turkusowy-srebrny-polysk  (chociaż to i tak ta sama rama bez względu na wersję 2, czy 3)

Można przyjąć, że w Krossie parametr TT - EFEKTYWNA DŁUGOŚĆ GÓRNEJ RURY odpowiada rozmiarowi B w Lazaro?

Pozycja w obu (Lazaro, Kross), dla osoby o wzroście 168/170, raczej będzie bliżej trekkingowej niż mtb/gravel/szosa?

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Oskarr napisał(a):

Nie lepiej rozmiar 17 cali dla 168 cm? Tak, mniej więcej geo jest identyczna i bardziej trekkingowa niż szosowa/mtb. 

W  przypadku Lazaro, ich rozmiarówka wskazuje na 19". Przymiarka na Krossie, chyba była na 19" i pasowało. ? Z tego co mierzyłem 17" może być "za mała". 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 10.07.2023 o 22:19, Florka napisał(a):

Witam. Pisze tu bo podobny mam w tej chwili dylemat, a mianowicie rozważam zakup Onilusa Naila 5.0 jednak pierwszym moim wyborem do tej pory była Merida Freeway 9500 (model wyższy niż był tu omawiany). Mam możliwość zakupu Onilusa za około 3200, Merida 3600. Warto dopłacać do Meridy? 

Takie szybkie porownaie

Pierwsza Merida, drugi Onilus

WIDELEC SR Suntour NEX-HLO           Amortyzowany Suntour NEX HLO DS - +/+
HAMULEC PRZÓD Shimano MT-200 lub Tektro HD-M275   Hydrauliczny KARASAWA do jazdy turystyczno-spacerowej oba, moim zdaniem, wystarczą 
HAMULEC TYŁ Shimano MT-200 lub Tektro HD-M275        Hydrauliczny KARASAWA
TARCZA HAMULCOWA PRZÓD 160 mm , myślę, ze to samo w Onilusie
TARCZA HAMULCOWA TYŁ 160 mm, myślę, ze to samo w Onilusie

PRZERZUTKA TYŁ Shimano DEORE T6000                     Shimano RD-M592 SGS Deore  +/+ oba Deore, chociaż patrząc po cenie, to Onilus ma chyba wyższy model, tu fachowcy musieliby się wypowiedzieć. Wydaje mi się, że do ww jazdy chyba różnica niezauważalna, ale według ceny ze wskazaniem na Onilusa.


PRZERZUTKA PRZEDNIA Shimano DEORE T6000          Shimano FD-T3000 Acera  +/- plud dla Meridy, Chociaż Acera do ww. jazdy tez wystarczająca (moje zdanie)
MANETKA TYŁ Shimano DEORE T6000                          Shimano SL-M3100 3X9 Alivio + dla Meridy, jw. dla mnie do ww. jazdy niezauważalne różnice
MANETKA PRZÓD Shimano DEORE T6000                    Shimano SL-M3100 3X9 Alivio + dla Meridy
SZTYCA Aluminiowa   Amortyzowany 27.2  obie amortyzowane, jeśli to ma dla Ciebe znacznie i jest możliwość, to sprawdzenie którą sztycę można maksymalnie obniżyć 
SIODŁO MERIDA Trekking   DDK Memory Foam  kwestia wyboru, ew. siodełko można wymienić

ŁAŃCUCH PYC           Shimano HG-53  Plus dla Onilusa? 

MECHANIZM KORBOWY Shimano DEORE FCT521       Shimano FC-T4010 ALIVIO 48T 
KASETA/WOLNOBIEG Shimano 11-32 T 10-rzędowa        Shimano HG2019132 ACERA 9 RZ. 11-32

WKŁAD SUPORTU Shimano Octalink         SHIMANO ABBES300B26 OCTALINK      

Za korbę, suport i kasetę plus dla Meridy, jednak do do jw. jazdy 9 rzędowa jest, moim zdaniem, wystarczająca, chyba, ze lubisz się rozpędzić na asfaltowej lub itp. drodze rowerowej, to 10 bieg może się ew. przydać. ? A korba alvio chyba tez nie jest jakaś gorsza.

PIASTA PRZÓD Shimano                     Shimano DYNAMO Center Lock
PIASTA TYŁ Shimano M4050                   Shimano TX505 Center Lock

Oba modele mają shimano, więc 

OBRĘCZ Mach1 28"                        Aluminiowe stożkowe oczkowane, koła jak koła, z opisu więcej się nie wyciągnie.


PRZEDNIE ŚWIATŁO oświetlenie na dynamo   TOUR 30Lux dynamo  dobra opcja w obu, niektórzy lubią. ? Kwestia tego, czy lampki posiadają tryb stałego świecenia podczas jazdy, bo migotanie potrafi mocno zirytować. Nawet jeśli jest dobrze ustawione i nie oślepia. Jedź samochodem i patrz jak Ci światła mijania lub "halogeny" mrugają. Dla mnie w rowerze to jest to samo.  Brak opcji ciągłego świecenia, to duży minus.

Poza tym Onilus ma bardziej cofnięty bagażnik i pręty z boku sugerują, że ew. można na nich zawiesić jakieś tobołki, a w przypadku wymiany sztycy na zwykłą, siodełko można obniżyć do zera. W Meridzie bagażnik potencjalnie (patrząc na zdjęcie) może blokować. Warto zorientować się, czy rura w ramie umożliwia takie włożenie siodełka/sztychy tj. w środku nie ma wewnętrznego oparcia/zgrubienia, na którym opiera się sztuca.

Jeśli masz możliwość przymierzenia obu modeli, to lepiej zrobić sobie wycieczkę do sklepu/ów.

Podsumowując. Chyba wybrałbym Onilusa, ponieważ aż tak dużych różnić nie ma. Patrząc na cenę tylnej przerzutki, to można przyjąć, że Onilus ma lepszą.


Poza tym może też cos Ci podpowie Ci mój wpis dotyczący Onilusa. ?

 

  https://roweroweporady.pl/f/topic/10067-trekking-który-wybrać/?do=findComment&comment=72989

 

Odnośnik do komentarza

@gosc m592 może kosztować więcej niż T6000 ze względu na to, że od 10 lat nie jest już produkowana ? Zdecydowanie lepsze jest m6000. 

Amortyzatory NEX to śmietnik, zdecydowanie wolałbym sztywny. To jest wyrób amortyzatoro podobny. 

Hamulce zdecydowanie MT 200 lub tektro a nie żadne Karasawa. Super, producent dał radę zaoszczędzić 10 zł na rowerze wrzucając jakieś badziewne, chińskie hamulce. 

Następnie wszędzie deore vs mix alivio z acerą, piasty lepsze są m4050. 

Moim zdaniem wygrywa Merida. 

 

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Oskarr napisał(a):

 

 > m592 może kosztować więcej niż T6000 ze względu na to, że od 10 lat nie jest już produkowana ? Zdecydowanie lepsze jest m6000. 

A czymś m6000 wyróżnia się od RD-M592 SGS? Jakość jazdy jest lepsza dla typowego Kowalskiego? ?

 

> Amortyzatory NEX to śmietnik, zdecydowanie wolałbym sztywny. To jest wyrób amortyzatoro podobny. 

W tej klasie/cenie rowerów, to bierzesz z "dobrodziejstwem inwentarza". Ten akurat jest o tyle dobry, bo ma blokadę, więc lepszy taki niż zwykły w tańszych modelach. I kolejny raz, znajdź ? mi w tej cenie/klasie jakiś model na sztywnym widelcu. I nie będzie to Lazaro Aero V3. ? 

 

> Hamulce zdecydowanie MT 200 lub tektro a nie żadne Karasawa. Super, producent dał radę zaoszczędzić 10 zł na rowerze wrzucając jakieś badziewne, chińskie > hamulce. 

Porównywalnie są lepsze, tylko różnica w cenie (500) za rower jest chyba wyższa niż koszt MT200.

 

> Następnie wszędzie deore vs mix alivio z acerą, piasty lepsze są m4050.  Moim zdaniem wygrywa Merida. 

I ponownie, czym wygrywa piasta m4050. Lepsza jakościowo? Kowalski tego nie zauważy. ?

Poza tym ile macha się przednią przerzutką? Prawie wcale. Z tyłem jeszcze się zgodzę, bo fakt, Deore to oczko wyżej niż Alivio, które chyba też złe nie jest.

 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, gosc napisał(a):

 > m592 może kosztować więcej niż T6000 ze względu na to, że od 10 lat nie jest już produkowana ? Zdecydowanie lepsze jest m6000. 

A czymś m6000 wyróżnia się od RD-M592 SGS? Jakość jazdy jest lepsza dla typowego Kowalskiego? ?

 

> Amortyzatory NEX to śmietnik, zdecydowanie wolałbym sztywny. To jest wyrób amortyzatoro podobny. 

W tej klasie/cenie rowerów, to bierzesz z "dobrodziejstwem inwentarza". Ten akurat jest o tyle dobry, bo ma blokadę, więc lepszy taki niż zwykły w tańszych modelach. I kolejny raz, znajdź ? mi w tej cenie/klasie jakiś model na sztywnym widelcu. I nie będzie to Lazaro Aero V3. ? 

 

> Hamulce zdecydowanie MT 200 lub tektro a nie żadne Karasawa. Super, producent dał radę zaoszczędzić 10 zł na rowerze wrzucając jakieś badziewne, chińskie > hamulce. 

Porównywalnie są lepsze, tylko różnica w cenie (500) za rower jest chyba wyższa niż koszt MT200.

 

> Następnie wszędzie deore vs mix alivio z acerą, piasty lepsze są m4050.  Moim zdaniem wygrywa Merida. 

I ponownie, czym wygrywa piasta m4050. Lepsza jakościowo? Kowalski tego nie zauważy. ?

Poza tym ile macha się przednią przerzutką? Prawie wcale. Z tyłem jeszcze się zgodzę, bo fakt, Deore to oczko wyżej niż Alivio, które chyba też złe nie jest.

 

Dlatego w tej kategorii cenowej kupuje się kandsa czy inne lazaro. Nie patrzyłem na ceny meridy i tego drugiego, jakbym miał dopłacić z 200 zł do meridy, brałbym meride, przy różnicy 400 zł i więcej, brałbym drugiego, w okolicy 300 zł wybrałbym tego, który mi się wizualnie bardziej podoba. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...