Skocz do zawartości

Kross Trans 5.0 kontra 8.0


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. 

Pytanie o rower Kross 5.0 i 8.0. Dziś miałam przyjemność jeździć Krossem 8.0 i jestem prawie zdecydowana jednak chciałam się upewnić czy jest sens dopłacać do 8.0? Czy te dwa modele różnią się od siebie jakoś znacząco? Kross 8.0 jest według Was dużo lepszy od 5.0? Chcę robić dłuższe wycieczki. 

Będę wdzięczna za rady. 

Odnośnik do komentarza

Zależy jak duża ta dopłata. Z tego co widzę to: 

Rama ta sama, 

Amortyzator jeden i drugi nex, jeden z blokadą drugi bez, oba amortyzatory raczej z tych słabszych, powiedzmy, że 100 zł można dopłacić za ten z blokadą. 

Hamulce te same, 

Tylna przerzutka ta sama (tu są różne informacje w necie, niektóre podają, że jest w 5.0 alivio inne że stare deore, różnica jakiś 20 zł). 

Przednia przerzutka lepsza w 8, jakieś 30 zł dopłaty, nowa acera na przód kosztuje 60 zł. 

Koła z przodu są te same, z tyłu tańszy ma podstawową piastę 505, a droższy m6000, tańsza kosztuje koło 50 zł, droższa 150, czyli różnica 100 zł. 

W droższym masz jeszcze korbę Acera vs korba aluminiowa niewiadomego producenta, dajmy na to 50 zł różnicy, 

Łańcuch w droższym masz shimano vs chińczyk - 20 zł dopłaty, 

Kaseta 9s vs kaseta 8s kolejne 20 zł, 

Manetki następne 30 zł. 

Podsumowując: 100+20+30+100+50+20+20+30=350 (zł). 

Jeśli różnica między jednym a drugim będzie w granicach 400 zł, dopłać do 8. Jeśli różnica powyżej 500 zł zostań przy tańszym. Możesz też spojrzeć na mój wątek rowerów do 2k (Nowy rower w okolicy 2000 zł, każdy typ.)

 

 

Odnośnik do komentarza

@Malutka, może Cię zainteresuje, mam do sprzedania Kross Trans 11 Solar z 2017 w bdb stanie, więcej szczegółów poniżej. Solar ma o wiele lepsze komponenty od tych Krossów co podałaś: amortyzator (RockShox Paragon Gold zamiast Suntour Nex), hamulce (Deore zamiast MT200) oraz przerzutki (Deore XT zamiast Acera/Deore)

https://roweroweporady.pl/f/topic/10052-kross-trans-solar-2017/

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...