Skocz do zawartości

Klasyfikacja siły wiatru - poszukiwany opis dla rowerzystów


Rekomendowane odpowiedzi

Ja jak wieję albo jest zimno to wybieram mtb i idę do lasu. 

Byłem na spotkaniu z ziomkami co robią wycieczki rowerowe po parę set kilometrów. Ustalają sobie wcześniej skąd ruszają, i wybierają z torunia 3-4 kierunki. Mają wcześniej opracowane trasy i pociągi powrotne/startowe. Ostateczną trasę ustalają rano jak zobaczą na windy.com w którą stronę wieje. Jeśli mieli w planie przejazd do Gdańska a jest wiatr północny to np. wsiadają rano w pociąg, jadą do gdańska pociągiem i wracają z wiatrem. Jeśli południowy to jadą z wiatrem do Gdańska i wracają pociągiem do torunia. Jak chcą zrobić jakąś pętlę to kierunek pętli też uzależniają od wiatru tak, aby w miarę kręcenia wiatru w miarę możliwości jechać ciągle z wiatrem. Czasem dobierają kierunek na zasadzie: wiatr północny więc zamiast gdańska jedziemy do Częstochowy. 

Było to dla mnie coś nowego, ja zawsze na rowerze robiłem pętle, ograniczało mnie to jednak co do odległości w jakiej mogłem się oddalić. Aby zrobić pętlę 200km maks to przejazd 100 km w jedną i powrót tą samą stronę albo 60-70 km w jedną, odbicie w bok i powrót trochę inną drogą, korzystając z pociągu i wiatru w plecy jesteśmy nagle w stanie zwiedzić całą Polskę. 

Odnośnik do komentarza

To się sprawdza, i w zasadzie wielu ludzi (w tym ja) tak robi. Musisz tylko jeszcze mieć w głowie jak wygląda obłożenie pociągów pod kątem możliwości przewożenia rowerów. Szczególnie w okresie wakacyjno rowerowym: Tutaj nie zawsze uda Ci się kupić w danym dniu bilet z rezerwacją. Dlatego dobrze jest mieć rozpisaną alternatywę dla pociągów polregio/lokalnych. Wiadomo: podróż jest bardziej upierdliwa i dłuższa, ale czasem potrafi uratować tyłek.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...