Skocz do zawartości

[3000-4000 zł] rower uniwersalny ?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

185 cm, 93 kg.

Jestem tu nowy więc dzięki z góry za pomoc. Z uwagi na zbliżający się sezon chcę wymienić mojego staruszka Kellys Phanatic 10 na coś nowego :) ogólnie jeżdżę rekreacyjnie, ale dla zdrowotności staram się robić 25-50 km / dzień z prędkością ok 19-21 km/h, takie wyprawy 3-4 razy w tygodniu. Najdłuższa trasę jaką zrobiłem jednego dnia to 124 km. Chciałbym wydać do 4000 zł, no ale jak będzie coś super za 4150 zł to też wezmę pod uwagę :)

Jeżdżę 50% po mieście, 50% po terenie, więc wolałbym rower uniwersalny. Nie zjeżdżam z jakichś hardcorowych górek, ale czasami się wbijam w las i jeżdżę po kamieniach, dziurach, ogólnie leśnych ścieżkach itp. Nie znam się na rodzajach rowerów, ale chyba taki typ to cross?

Prośba o sugestie :)

335007253_1284380149165833_5978230308063211283_n.jpg.1b84be022a2a50939b860dad69a81f42.jpg

Odnośnik do komentarza

Ja to bym szedł w stronę rekreacyjnego MTB z amortyzatorem powietrznym a do tego Kellysa bym założył wąskie opony i zostawił go tylko na asfalt.
Czyli mówimy o rowerach takich jak Cube Attention, Attention SL, Rockrider 540 EXPL, Indiana Storm X7/X8. Bardzo przyzwoitego używanego Kellys Gate 30 kupisz za 3k. Za 3k nic nowego z sensem nie kupisz. Ja podzwonisz po Media Expertach, Electro i Avansach (ten sam właściciel i te same rowery) to może znajdziesz Indiana Storm 21 cali. A w tych sklepach można się potargować z kierownikiem i parę stówek wyrwać. Na ich stronie kosztuje teraz 5k ale niedawno był za 3800.

Odnośnik do komentarza

Indiana XPulser 5.9. Jest w Avansie za 3999, Twój rozmiar czyli 21. Bardzo przyzwoity osprzęt, wygodna geometria, wg mnie idealny do takich zastosowań o jakich mówisz. Amor chyba sprężynowy, trochę nie pod Twoją wagę, przy ostrzejszej jeździe może być za miękki. Ale sprężynę można wymienić na twardszą. Plus jest taki, że to Rockshox, poza tym tańszy w utrzymaniu i bardziej bezobsługowy niż powietrzny i do rekreacyjnej jazdy w zupełności starczy. Kiedyś krzywo patrzyłem na te Indiany, ale jak zobaczyłem na żywo to byłem miło zaskoczony jak porządnie są one wykonane i całkiem fajnie wyglądają.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...