Skocz do zawartości

Rower fitness do miasta


Rekomendowane odpowiedzi

Poczytałem sobie sporo wątków na tym forum odnośnie typu roweru głównie do miasta, jako dojazd do pracy i zdecydowałem że najlepszym dla mnie rowerem będzie rower fitness. 

Mam dwa typy i niezły mętlik w głowie co wybrać 

Lekka używka ale z hamulcami deore. Ma w sumie wszystko czego potrzebuje, dobre przerzutki, szerokie opony, dobre hamulce, widelec carbon.

https://www.olx.pl/d/oferta/cube-sl-road-pro-59-gravel-flatbar-orbea-gain-marin-dsx-CID767-IDScR8e.html

No i Decathlonowska klasyka ale będzie trzeba zmienić opony więc do ceny plus 400 zł no i opon 40 nie włożę.

https://www.decathlon.pl/p/rower-szosowy-triban-rc520-flatbar-z-hamulcami-tarczowymi/_/R-p-307286

Niestety wyboru wśród ciekawych rowerów fitness nie jest duży. Co według Was z tych 2 opcji jest najlepsza opcją patrząc na cenę, wyposażenie i możliwości?

Odnośnik do komentarza

To jest najbardziej przereklamowana kategoria rowerów. Ja mam tutaj stalowego Authora sprzed 20 lat :)

Brak opisu.

Za połowę ceny kupisz używanego Speca Sirrusa lub Speca Source w dobrym stanie. Source ma pełne błotniki i przednią piastę z dynamo. Sirrus tego nie ma. Optymalny rower miałby pasek Gates zamiast łańcucha. Niektóre Source mają piastę planetarną Alfine. Szersze opony niż 38 mm nie wydają mi się potrzebne. Ja w swoim mam 35 mm.
https://www.olx.pl/d/oferta/rower-miejski-specialized-source-8-w-perfekcyjnym-stanie-CID767-IDTkXHE.html
 

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, jajacek napisał(a):

To jest najbardziej przereklamowana kategoria rowerów. Ja mam tutaj stalowego Authora sprzed 20 lat ?

Brak opisu.

Za połowę ceny kupisz używanego Speca Sirriusa lub Speca Source w dobrym stanie. Source ma pełne błotniki i przednią piastę z dynamo. Sirrius tego nie ma. Optymalny rower miałby pasek Gates zamiast łańcucha. Niektóre Source mają piastę planetarną Alfine. Szersze opony niż 38 mm nie wydają mi się potrzebne. Ja w swoim mam 35 mm.
https://www.olx.pl/d/oferta/rower-miejski-specialized-source-8-w-perfekcyjnym-stanie-CID767-IDTkXHE.html
 

Bardziej by mi pasował rower który dawałeś w jednym z poprzednich wątków. Niestety Śląsk daleko od Mazowsza.

https://www.olx.pl/d/oferta/specialized-sirrus-comp-CID767-IDQgPZk.html

 

 

Odnośnik do komentarza

Po dobry rower warto się przejechać. Chłopak tu z forum przyjechał do mnie po rower ze Śląska do Warszawy :)
Ja się machnąłem raz samochodem do Krakowa po Speca Crosstraila. A ostatnio do Łodzi po Speca Epica :) Mój młody gdzieś aż w Dzierżoniowie kupował ramę szosową ale akurat był na zgrupowaniu w okolicy :)
Sirrus trochę zgrabniejszy i trochę szybszy. Ale błotniki w mieście się przydają. Miałem Sirrusa jeszcze z v-brake parę ładnych lat temu. Bardzo dobrze go wspominam.

Odnośnik do komentarza

Gdzieś na którym forum był podobny problem "odległościowy" i padło stwierdzenie, że bilety na pociąg ostatnio potaniały ?

A tak na poważnie to tak jak pisze Jacek, po dobry rower warto się przejechać. Nie znam rozkładu jazdy PKP ale myślę, że spokojnie w ciągu jednego dnia można obrócić z Wawy na Śląsk i z powrotem. Może jest ktoś na forum ze Śląska kto mógłby wstępnie obejrzeć ten rower, żeby nie jechać w ciemno?

Odnośnik do komentarza
Teraz, Greg29 napisał(a):

Gdzieś na którym forum był podobny problem "odległościowy" i padło stwierdzenie, że bilety na pociąg ostatnio potaniały ?

A tak na poważnie to tak jak pisze Jacek, po dobry rower warto się przejechać. Nie znam rozkładu jazdy PKP ale myślę, że spokojnie w ciągu jednego dnia można obrócić z Wawy na Śląsk i z powrotem. Może jest ktoś na forum ze Śląska kto mógłby wstępnie obejrzeć ten rower, żeby nie jechać w ciemno?

No rower z wyglądu dla mnie ideał. Plus moja ulubiona grupa napędowa Tiagra. Trochę latek ma ale czy to ma w sumie znaczenie przy tej cenie.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, PawelWa napisał(a):

No rower z wyglądu dla mnie ideał. Plus moja ulubiona grupa napędowa Tiagra. Trochę latek ma ale czy to ma w sumie znaczenie przy tej cenie.

Takie rowery są bardzo proste w budowie to raz. A dwa że nie są to rowery wyścigowe więc zwykle są mało wyeksploatowane. Więc ryzyko wtopy minimalne. Z wszystkich używanych rowerów jakie kupiłem naciąłem się tylko na dwóch. Oba były MTB. I oba po zawodnikach startujących w maratonach. Więc się nauczyłem że po zawodnikach rowerów się w ogóle nie kupuje.

Moje rowery które sprzedawałem mimo że miały duże przebiegi były w bardzo dobrym stanie i poszły głównie po znajomych i nikt mi ani jednej reklamacji nie złożył. Rower który jeździ głównie po asfalcie mało się niszczy. 

Kolega mechanik ostatnio pisał że na serwisie ma ostatnio dużo graveli i jest w szoku jak bardzo są wyeksploatowane. Pył i piach jest po prostu wszędzie.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, jajacek napisał(a):

Takie rowery są bardzo proste w budowie to raz. A dwa że nie są to rowery wyścigowe więc zwykle są mało wyeksploatowane. Więc ryzyko wtopy minimalne. Z wszystkich używanych rowerów jakie kupiłem naciąłem się tylko na dwóch. Oba były MTB. I oba po zawodnikach startujących w maratonach. Więc się nauczyłem że po zawodnikach rowerów się w ogóle nie kupuje.

Moje rowery które sprzedawałem mimo że miały duże przebiegi były w bardzo dobrym stanie i poszły głównie po znajomych i nikt mi ani jednej reklamacji nie złożył. Rower który jeździ głównie po asfalcie mało się niszczy. 

Kolega mechanik ostatnio pisał że na serwisie ma ostatnio dużo graveli i jest w szoku jak bardzo są wyeksploatowane. Pył i piach jest po prostu wszędzie.

Niby proste w budowie ale jeżeli mają dobry osprzęt plus widelec karbonowy to już jest fajny pomykacz miejski i nie tylko. Wsadzanie amortyzatora na siłę jest dla mnie bez sensu. Kiedyś miałem MTB z rodshoxem to miałem go cały czas zablokowany nawet na ścieżkach leśnych. A za serwis amortyzator a co roku trzeba płacić. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...