Skocz do zawartości

Drętwienie lewej ręki, uczucie braku balansu


Rekomendowane odpowiedzi

Deskę albo książkę na siodło. Są różne szkoły. Ja mam 1 stopień do dołu ale pozycja wyjściowa to zero.
Jedna ze szkół mówi że jeśli pozycja jest dobrze ustawiona to patrząc z góry kierownica powinna zakrywać przednią piastę. Ale to szkoła typu jeden rabin powie tak a drugi inaczej :) 
Zostaw i poćwicz na tym co jest. Mostek zawsze można zmienić na krótszy jakbyś czuł dyskomort.

Odnośnik do komentarza

No to fajnie. Z moich doświadczeń im bardziej pochylona sylwetka tym siodło trochę węższe. Jesteś na granicy 143 i 130 podobnie jak ja. Niektóre siodła mam 130 ale większość jednak 143. Ja jeżdżę tylko na siodłach Specialized. Te mi pasują najbardziej. Za 200 zł znajdziesz Specialized Bridge Comp, które jest uniwersalne ale bardzo wygodne.
https://bikemia.com/siodlo-specialized-bridge-comp-64-siodl-000-3923-b?gclid=CjwKCAiA3pugBhAwEiwAWFzwdXWz4qMi_9CgmoBHGSEN40vUgwhRqeX30WdU4-GhUGSUvPK7W7MG2BoCVXwQAvD_BwE

Podobno te siodła Medicus też wygodne ale mam wrażenie że są one bardziej w stronę turystyki niż sportu. Może się mylę. Czy siodło za 49 zł może być dobre? Trudno powiedzieć.

Odnośnik do komentarza

Co prawda jakieś 30minut na nim siedziałem ale twardosc przypadła mi do gustu, problemem było tylko wyprofilowanie, w środku była dosyć głębokie zagłębienie, ten prox jest bardziej wypłaszczony co bardziej mi pasuje. Mimo wszystko nareszcie czuje równowagę i balans na rowerze, wsiadłem po tych 2  ustawieniach i korekcie wysokości i od razu było czuć że to będzie to:)

Odnośnik do komentarza

Patrze za tym specem ale nigdzie nie znalazłem informacji o długości siodła. Nie chciałbym długiego siodła powyżej tych 250cm jak ten medicus co wziąłem dla testu, bo ustawiając te parametry odległości do czubka przesuwa mi się w tył miejsce do usadzenia tyłka przez co pozycja jest niżej 

//Edit 

Dobra znalazłem jakiś video i okolice 250mm czyli ok, widzę że wersja sport jest tańsza a wypełnienie poziom 3 (Comp poziom 2)

Odnośnik do komentarza

Mały feedback, Siedziałem dalej nad pozycja bo nadal jednak po dłuższym rozjeździe na trenazerze było.srednio ? wrzuciłem bontragera Verse short, wysokość siodła 78.5, kierownica -siodelko 55.9-56cm, co prawda to drugi dzień po jakieś 40min na trenazerze ale póki co chyba przy tym ustawieniu zostaje. Nie pasuje mi teraz jedna rzecz a są to gumy klamek, w lewej tylko mam wrażenie że jest jakaś górka która mnie uwiera:) podejrzewam że coś z owijka bo trochę klamkami ruszałem więc jeszcze to do zamiany i dłuższe jazdy 

Odnośnik do komentarza

Klamki Shimano podstawowe za wygodne nie są niestety. Mi ich kształt nie pasuje. Dlatego mimo tego że Shimano działa lepiej niż Campagnolo nadal jestem na osprzęcie Campy. Jak czujesz górkę to owijka pewnie za wiele razy owinięta pod klamką. Musisz manewrować mostkiem żeby znaleźć optymalne ustawienie. Jego długością i ewentualnie kątem uniesienia.

Są takie mostki Specialized Multi które mają tulejki umożliwiające zmianę kąta uniesienia mostka. Ja takich używam. Chodzą na OLX zwykle po 100-200 zł
https://www.olx.pl/d/oferta/mostek-specialized-comp-multi-90mm-regulowany-24stopnie-CID767-IDPZPyx.html

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...