Skocz do zawartości

Deore XT HB-M8000 czy to dobra piasta do MTB?


Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję nowe koło przednie 29" na QR i Centerlock, do mojego Fulla, sztywna oś nie wchodzi w grę, bo to wiązałoby się ze zmianą amortyzatora. Jako, że jest to Full, to lubię sobie na nim poskakać, dlatego szukam możliwie dobrego koła(piasty)?
Czy ta piasta a konketniej to koło jest ok? Myślę, ze 359zł to dobra cena za takie koło.
https://www.sbike.pl/czesci-mtb-trekkingowe-kola-kola-mtb-29-przednie-kolo-przednie-29-shimano-deore-xt-cl-+-ryde-rival-19-disc-32h-o_l_289_14815.html

Niby Deore XT czyli wysoko, ale nadal tam nie ma łożysk maszynowych? Chciałbym też kiedyś zastosować lepszy zacisk, DT Swiss RWS, czy ten zacisk nie uszkodzi piaty, bo słyszałem, że niby można nim mocno ścisnąć koło i koronki wysiadają?

Czy do tej piasty Deore XT HB-M8000  można dokupić kiedyś łożysko maszynowe?

Odnośnik do komentarza
38 minut temu, bhx napisał(a):

Potrzebuję nowe koło przednie 29" na QR i Centerlock, do mojego Fulla, sztywna oś nie wchodzi w grę, bo to wiązałoby się ze zmianą amortyzatora. Jako, że jest to Full, to lubię sobie na nim poskakać, dlatego szukam możliwie dobrego koła(piasty)?
Czy ta piasta a konketniej to koło jest ok? Myślę, ze 359zł to dobra cena za takie koło.
https://www.sbike.pl/czesci-mtb-trekkingowe-kola-kola-mtb-29-przednie-kolo-przednie-29-shimano-deore-xt-cl-+-ryde-rival-19-disc-32h-o_l_289_14815.html

Niby Deore XT czyli wysoko, ale nadal tam nie ma łożysk maszynowych? Chciałbym też kiedyś zastosować lepszy zacisk, DT Swiss RWS, czy ten zacisk nie uszkodzi piaty, bo słyszałem, że niby można nim mocno ścisnąć koło i koronki wysiadają?

Czy do tej piasty Deore XT HB-M8000  można dokupić kiedyś łożysko maszynowe?

Za niewiele więcej kupisz całe koło na QR . Skoro chcesz koniecznie koło na zacisk to prwd masz dość nędzny amor, piszę nędzny, bo jeśli chcesz sobie poskakać  to będziesz się kręcił w koło wokół wymian, regulacji, centrowań.... Proponuję kupić używany  amor do sztywnej osi. Sporo jest ich na olx/ allegro.  Regularny serwis da Ci  mniejszy koszt i frajdę (bezpieczeństwo) z jazdy  niż kombinacja z nowym kołem i obecnym Amorem.

Odnośnik do komentarza

Piasty shimano z tej serii są niezłe ale wymagają naprawdę sumiennego podejścia do okresowych przeglądów (w tym przegląd zerowy) - polegających na ustaleniu właściwego luzu roboczego łożysk i aplikacji świeżego smaru. Trzeba to robić min. 1x na sezon, przy cięższej eksploatacji nawet częściej. Generalnie jeśli o przód chodzi to wybór piast dużo lepszych bo praktycznie bezobsługowych jest całkiem pokaźny.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...