Skocz do zawartości

Rower na pasku


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Witam wszystkich  na forum.

Potrzebuję opinii , porady  na temat roweru do szybkiej jazdy  po mieście. Moje typy to Marin Presidio 3 lub Cube Hyde Race. Warunek to  pasek napędowy i dość wąskie opony. Obecnie mam Lazaro crossowy  na Alivio na którym całkiem dobrze mi sie jeździ ale chciałbym cos innego  może lepszego . Chętnie zapoznam się z Waszymi opiniami na ten temat , albo innymi propozycjami. Czy warto dołożyć do piasty Alfine  czy Nexus wystarczy i na jakie parametry lub komponenty roweru  zwrócić uwagę ?

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza

Oba rowery są dokładnie równorzędnej klady przy nieco wyższym koszcie cuba. Cube ma tylny trójkąt inaczej usytuowany (bez znaczenia dla wytrzymałości). Wizualnie ten cube race z uwagi na "złamaną" górną rurę ramy wskazuje, że jest to rower damski. Geometria marina jest identyczna z moim miejskim CroMo Authorem Mistyckiem ktorym regularnie przemierzam latem i zimą miejską dżunglę . Jest mega wygodny i do jazdy wyłącznie miejskiej sugeruję kupić 1 moduł większą ramę. Opona (bieznik) m gładsza tym lepiej. Np. typy semi slick. Nt. napędu na pasku proszę zapytać liftlolodza. 

Odnośnik do komentarza

Liftlodz ładne te rowerki masz. Gór nie ma będzie alfine 8 ale ten Breezer Beltway razem z błotnikami waży ponad 14 kg. Cube na alfine bez osprzętu nieco  ponad 11. Np  taki https://allegro.pl/oferta/rower-cube-hyde-race-galactic-black-58cm-2023r-12940279588?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_uzsd_sport_rowery_pla_pmax&ev_campaign_id=17967208979&gclid=EAIaIQobChMI2vPBjIWY_QIVsguiAx1VkA-mEAQYASABEgK46_D_BwE

Dzięki za  info , chętnie poczytam jeśli ktoś będzie miał jakieś inne propozycje

Odnośnik do komentarza

Przejechałem rowerami na paskach ( i moja żona też) kilkanaście tysięcy kilometrów i żaden pasek mi się nie zerwał, 1 został nacięty przez szkło ale i tak dało się dojechać do domu.
Z łańcuchami przygód miałem znacznie więcej, zwłaszcza zimą, poza tym nie chce mi się czyścić i smarować co max 200 km , a zimą praktyczne po każdej jeździe.

Odnośnik do komentarza

W miejskich racer'ach nie ma doświadczenia bo raczej śmigam na ciężkich galerach po 16-18kg ale jeździłem na nich sporo po mieście z Nexusem 7 a teraz mam rower z  Alfine 8 na pasku.  Porównując te przekładnie, Alfine pracuje bardziej gładko i o wiele więcej wybacza jeśli chodzi zmianę przełożeń pod obciążeniem co może mieć dla Ciebie znaczenie. 

Jeśli chodzi o sam napęd paskowy to jeśli lubisz mocniej pocisnąć to raczej szukałbym rowerów z osprzętem Gates z serii CDX zamiast CDN. CDN jest przeznaczony raczej do spokojnej jazdy miejskiej a CDX do zastosowań bardziej wymagających. CDX wytrzymuje o wiele więcej ale oczywiście jest sporo droższy. Ponieważ serie CDN i CDX są ze sobą kompatybilne to w wielu rowerach ten osprzęt jest pomieszany, najczęściej pasek CDX a zębatki CDN, na co tez warto zwrócić uwagę.  

Odnośnik do komentarza

Tak to prawda, należy szczególną uwagę zwrócić na zębatki, CDN potrafi być do wyrzucenia już po kilkuset kilometrach.

Paski też mają znaczenie, najtrwalszy będzie czerwony, potem niebieski i najsłabszy cały czarny.

PS przy jeździe po płaskim masa roweru nie ma jakiegoś ogromnego znaczenia, ot trochę wolniej się rozpędzisz.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...