Skocz do zawartości

Assioma Duo Hack


Rekomendowane odpowiedzi


Szukając rozwiązania, aby w 3 rowerach mieć ujednolicony pomiar mocy znalazłem coś takiego:
 


 

Ale od początku... mam 3 rowery:
 
- stara szosa wpięta 365 dni w roku w trenażer Wahoo Kick Core
 
- Gravel aktualnie bez pomiaru
 
- Full MTB z pomiarem Ronde w korbie/pająku Race Face
 
Miałem już kupić pomiar Ronde w lewym ramieniu do gravel'a i jakoś kombinować z ujednoliceniem tego pomiaru z Wahoo Kick Core lub nawet dokupić drugi pomiar Ronde do szosy i brać z niego pomiar zamiast z trenażera ... no i w takim zestawieniu miałbym 3 pomiary Ronde i w teorii adekwatne odczyty.
 
Gdzieś jeszcze po głowie chodził mi pomiar Garmina XC100/200 w pedałach, ale...ciężkie, drogie no i do MTB pomiar w pedałach to nieporozumienie ze względu na możliwość ich uszkodzenia...do tego opinie są skrajnie różne.
 
Przez przypadek natrafiłem na pomiar Assioma Duo i zacząłem wertować neta... Okazuje się, że można zamienić bez żadnego kombinowania korpus z pedałami Xpedo M-Force 8. Nie dość, że rozwiązanie dużo lżejsze i tańsze od Garmina to jeszcze z super recenzjami.
 
Nie myśląc wiele zakupiłem używany zestaw Assioma Duo (jeszcze na gwarancji) w cenie jednego pomiaru w lewym ramieniu Inpeak plus pedały Xpedo.
 
W tym tygodniu powinienem wszystko już mieć w domu i przystąpię do "kalibracji" pomiarów między rowerami.
 
Plan jest taki:
 
Zakładam Assioma do szosy, jeden pomiar z Wahoo sparowany z Garmin Edge, a Assioma z zegarkiem Garmina i odpalam trening. Po zakończeniu zrzucam dane i "kalibruje" odczyty, w aplikacji Assioma ustawiam procentowo różnicę między Wahoo, a Assioma.
 
Następnie zakładam Assioma z korpusami Xpedo do MTB i robię sobie trasę znów sparując pomiary na 2ch urządzeniach Garmina. Później zrzut danych i korekta procentowa, ale tym razem w aplikacji X Cadey(Ronde).
 
Na koniec Assioma z korpusami z Xpedo wędruje do gravel'a i tam już zostaję...
 
No i w teorii mam 3 pomiary o bardzo zbliżonych odczytach...
 
Kombinował ktoś z Was podobnie, macie jakieś uwagi, sugestie?
 
 



Odnośnik do komentarza

Nie jeżdżę z pomiarem mocy bo moja moc jest zbyt nędzna :) U mnie są dwa stany. Albo moc jest albo nie ma :) Ale mój młody ma w kliku rowerach i wielu znajomych ma. Kolega ma Assioma Duo i bardzo chwali.

Pedały są częścią roweru który mocno dostaje w kraksach. Mój młody połamał wiele pedałów Look, trudno mi już zliczyć ile. W jakimś momencie przeszedł na Speedplay. W jednym już się zrobiły luzy i poszły na gwarancję ale generalnie jest bardzo zadowolony.

U nas w jego rowerach czasowym, szosowym i torowym mamy system Rotora z ramionami Aldhu różnej długości i pomiarem Power2Max i przekłada tylko ewentualnie ramiona jak potrzebuje. Ale trzeba było kupić 3 pomiary, które tanie nie były.

Twoje rozwiązanie jest ciekawe. Pytanie tylko brzmi jak dokładne są te pomiary i jak dużej dokładności lub powtarzalności potrzebujesz? I jaki jest koszt tej inwestycji?

Odnośnik do komentarza

Nie jestem zawodowcem, pomiar potrzebny mi jest głównie do treningu, więc powiedzmy kilka procent jest akceptowalne...

Koszt to używka Assioma Duo 1900 PLN plus dawca korpusów do Gravel'a to od 339 PLN (Bontrager Comp) do 680/990 PLN (Xpedo M-Force 8 w zależności od wersji).

Jest jeszcze opcja przekładania pedałów z trenażera do gravel'a i trzeba by tylko zgrać ze sobą pomiary Ronde w MTB z Assioma co jest do ogarnięcia, bo w obu przypadkach mamy apke na telefon w której możemy zmniejszać lub zwiększać procentowo pomiar...

Odnośnik do komentarza

Czyli ok. 3k. Coś tam kosztuje. Pytanie czy się rzeczywiście trenuje czyli robi samotnie zaplanowane w cyklu jednostki uzgodnione z trenerem albo zbudowane samotnie w celu uzyskania progresu? Ja nigdy nie trenowałem w takim sensie. Jeździłem z kumplami albo rywalizowałem w ustawkach, raz na ruski rok się ścignąłem. Do takiej jazdy pomiar mocy był mi niepotrzebny. Ścigasz się?

Natomiast mój młody co jakiś czas ma zadany przez trenera test i musi zrobić test mocy z 10 sekund, 1 minuty i 20 minut przy czym to ostanie na podjeździe. Po teście trener rozpisuje mu treningi kolejnego makrocyklu treningowego.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...