Skocz do zawartości

Co wybrać gravel Triban120 a Kross Esker 2 ms


Rekomendowane odpowiedzi

Triban 120 to rower mający napęd nie nadający się do jazdy terenowej pod górkę i mający atrapę hamulców. Napęd 1x na szosie nadaje się do spokojnej rekreacyjnej jazdy. Osobiście uważam że jest on w rowerze szosowym wyjątkowo głupim pomysłem ale to moje prywatne zdanie, które nie wszyscy podzielają. 

Esker 2.0 ma normalny napęd szosowy 2x. Nie jest to napęd pod gravel bo takowy powinien mieć korbę 46x30 lub 48x32. Jest to standardowy napęd szosowy klasy "jako-tako". Nędzne hamulce. Z tych dwóch IMO ten jest lepszym wyborem.

Za cenę zbliżoną do tego Krossa można kupić dobry używany rower na znacznie lepszej ramie i znacznie lepszym napędzie.

Przykłady:
https://www.olx.pl/d/oferta/specialized-diverge-e5-elite-grx-2x10-rozmiar-56-gravel-CID767-IDRVugA.html

https://www.olx.pl/d/oferta/rower-gravel-przelaj-specialized-crux-e5-disc-diverge-shimano-CID767-IDRMBJY.html

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, jajacek napisał(a):

Ten spec diverge elite najwyraźniej ma coś nie-halo że  spawem tylnego trójkąta  w miejscu łączenia podsiodłówki, stąd ta cena promo. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Podepnę się pod zapytanie bo autor wątku już chyba znalazł odpowiedź a ja konkretnie celuję w kupno tego Tribana 120 (z nowszej linii?? 2023r.) będąc świadomy jego plusów i minusów. 

Głównie podoba mi się bo:

- jest tani i na w miarę poprawnym osprzęcie (nie chcę kupować używanego).

- ma w miarę wysoki stock więc pozycja będzie bardziej wyprostowana.

- jest w miarę lekki.

- pozwala na zamocowanie toreb i biketrekking.

 

Patrze jeszcze na Martin 4 cornera czy nicasio ale to już większy wydatek i zakup raczej przez internet bez przymiarki.

Nie jestem wytrawnym rowerzystom ale lubię zawsze coś mieć na przejażdżki, wymyśliłem sobie Gravela bo fajnie mi się jechało na Genesis CDA 30, ogólnie fajnie mi pasował baranek i i wymyśliłem sobie, że gravel jest dla mnie najbardziej uniwersalny na dojazdy do pracy czy na ew. wycieczki.

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...