Skocz do zawartości

Siodełko rowerowe dla osoby pow. 100 kg wagi


Rekomendowane odpowiedzi

Ja ma podobny problem, bo ważę prawie 100 kg... Przejechałem 25 km i było dość wygodnie, ale zdretwiała mi "końcówka" ;-) U rodziców spędziłem około 3 godziny, przesunąłem siodełko do przodu i lekko do góry, włąściwie to wyprostowałem, bo dziub był nieco obniżony. Wróciłem znów 25 km. I tym razem było znacznie gorzej, bo odczuwałem silny ucisk w kroczu. I pytanie jest takie - czy to kumulacja kilometrów przyczyniła sie do bólu? Czy może powinienem poeksperymentować z siodelkami? Ale przy takich objawach w jaką stronę pownienem sie kierować przy wyborze? Szersze? węższe? dłuższe? krótsze?...

Odnośnik do komentarza

Jeśli drętwieje Ci "końcówka" to na pewno uciskałeś za mocno na prostatę. Dystans 25km to raczej mały jest, masz na pewno złe siodło. Miałem podobnie przy za małym siodle.

Zmierz rozstaw kości kulszowych, później szukaj siodła w odpowiednim rozmiarze, to podstawa w szukaniu siodła dla siebie. Niestety każda dupa inna, nikt za Ciebie nie zdecyduje czy siodło ma być z dziurą, krótsze, twardsze czy też na odwrót.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Są dwa bardzo podobne siodła. Riva i Rival. Riva jest siodłem szosowym , występuje zwykle z dziurą. Nie testowałem, więc się nie wypowiem. Rival o którym pisałem to siodło MTB, takie: http://www.bikeforums.net/road-cycling/227451-another-specialized-saddle-review-rival-bit-long.html. Nie ma dziury. Skupuję je na Allegro jak widzę, zwykle chodzą po 100-150 zł. Założyłem nawet takie mojemu 11-letniemu synowi, szerokość 130mm i nawet on chwali.

 

Jechałem dziś dla odmiany na mojej szosie wyścigowej gdzie mam siodło Specialied Henge. No niestety jest to paździerz. Lekkie ale twarde jak diabli. W szosie typu Endurance mam Rival. Czasem testuję jakieś inne siodła jak mam mozliwość. Specialized Sonoma też jest całkiem wygodne. Inne firmy godne sprawdzenia to m.in Selle Italia, Fizik i Prologo.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...