Skocz do zawartości

Specialized Tarmac sl6 2021


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy ktoś może coś napisać na temat tego roweru. Czy jest wart zakupu? Czy koła i napęd dla początkującego będą wystarczajace? Mam 183 cm wzrostu i 84 przekrok , rama dostępna w sklepie 56 będzie dobra? Rower akurat dostępny pod nosem, nowy. Cena wyjściowa 11,200, myślę że te 10 pct się urwie i zakręci się w okolicach 10k.

https://premiumbike.pl/rower-szosowy-specialized-tarmac-sl6?gmc&gclid=EAIaIQobChMI2fWmrc2r-gIVQuuyCh3MBwJJEAQYAiABEgIuLvD_BwE#212=5997&211=5994

Link z innego sklepu, tylko w celach poglądowych żeby nie szukać specyfikacji bo jest identyczna.

Odnośnik do komentarza

Posiadamy dwie sztuki ale obręczowe. Nie wiem czy dałbym 10k za ten rower w konfiguracji na Tiagrze i tych nędznych kołach. Z drugiej strony jest to jedna z najlepszych ram szosowych jakie kiedykolwiek wyprodukowano. Ściga się na niej niemal co drugi junior reprezentacji Polski. Ale żeby z tego zrobić solidny rower trzeba by zamontować chociaż 105 i lepsze koła. Co nie znaczy że na tych się nie da jeździć. Jaki rozmiar zależy od potrzeb i sposobu wykorzystania. Kolarz wyczynowy wziąłby 54 żeby mieć niżej kokpit i lżejszy, sztywniejszy rower. Kolarz bardziej rekreacyjny 56. Na zdjęciu poniżej mój młody mający 182 wzrostu i przekrok 90 na ramie 54.

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, rower i na świeżym powietrzu

Odnośnik do komentarza

Powiem tak, o ile zakup lepszych kół nie jest aż takim problemem finansowym, liczę się z tym bo praktycznie większość rowerów w moim zakresie cenowym wymaga tej inwestycji, wyjątkiem są używki o tyle zmiana napędu po zakupie nie wchodzi w grę. Dobre koła można kupić za 2k tylko czy na początek przygody z szosa są one mi potrzebne i niezbędne?? To samo tyczy się napędu, nad wymianą mógłbym się ewentualnie zastanowić dopiero po jego zużyciu. Tiagra też sporo tańsza w eksploatacji.

Weź tylko jedna, podstawowa rzecz jestem amatorem który chce sobie pojeździć, ograniczony czasowo bo pracuje jak większość ludzi. Jak w sezonie zrobię 7k km to myślę że max. Czy dla takiego człowieka ma to sens czy szukać dalej? W takiej konfiguracji, z perspektywy człowieka jak napisałem wyżej warto czy nie? 

W takiej pozycji jak Twój syn po 15 km nie wiem czy wyprostowalbym się xd.

Odnośnik do komentarza

Odpowiedź jak zawsze brzmi "to zależy". Jeździłem latami na rowerach typu cross i namówiono mnie żeby przyjechał na ustawkę szosową. To spowodowało że kupiłem za jakiś czas szosę, z Decathlonu. Tak z 15 lat temu i była na 10-rzędowym napędzie. Pojeździłem testowo na lepszych rowerach i okazało się że klamki są wygodniejsze i lepiej się zmienia przełożenia. Jak się kupuje rower za 10k to z pewnością stać kogoś na łańcuch który jest 30-50 zł droższy i kasetę którą też kosztuje pewnie z 50 zł więcej. Więc argument o niższych kosztach utrzymania uważam za chybiony.

Dobre koła? Rzadziej się chodzi do serwisu żeby prostować szprychy, jeździ się trochę szybciej i przyjemniej. Czy są niezbędne? A czy rower na tarczach jest niezbędny, czy karbonowy jest niezbędny? W Decathlonie są za 3k i też da się jeździć.

Jak szukasz komfortu to może lepiej Specialized Roubaix lub Diverge. Bo to jest rower wyścigowy, zbudowany do zapierdalania. I komfort jeśli jest to jest trochę produktem ubocznym. Tu ma się mało co uginać.

Odnośnik do komentarza

Chcesz jeździć rekreacyjnie i potrzebujesz do tego wyspecjalizowanego bardzo sportowego sprzętu, by potem montować mostek z dodatnim wzniosem? ( Bo plecy bolą) By zyskać sztywność o której się nawet nie dowiesz? Chcesz jeździć by po przejechaniu 100 km nie móc skręcić szyją i czuć ból w plecach ( nie wiem w jakim stanie fizycznym jesteś).  Chcesz imponować kolegom że masz zajebisty sprzęt na jakim jeździ Peter Sagan?  Jeśli odpowiedź brzmi na te wszystkie pytania tak kupuj tarmaca. W przeciwnym razie myśl o czymś pokroju Specialized Roubaix. Jestem posiadaczem takowego za poleceniem Jacka i nie mogę powiedzieć że była to zła decyzja. 

Odnośnik do komentarza

Każdy od czegoś zaczyna przygodę, chodzi o to czy na początek one wystarcza, jeśli tak to fajnie.  Równie dobrze można kupić rower trekkingowy i jeździć rekreacyjnie 20kg klocek, też da się jeździć, a że wolniej i trudniej? Każdy robi to na co ma ochotę.

Wsiadając na ten rower nie wydaje się aż tak bardzo agresywna jest geometria, ale co innego się przymierzyć a co innego przejechać kilkadziesiąt kilometrów.

Patrzę też na roubiax, domane, addicta, agree ale raz ciężko znaleźć coś nowego a ceny też są sporo wyższe, poza scottem.

Na używki też patrzę, nawet jest kilka rowerów wartych chociażby zobaczenia na żywo. 

Roubiax od sl4 i wyżej? 

Dostałem opinie i dziękuję Ci bardzo. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Karol 1994x

"Chcesz imponować kolegom że masz zajebisty sprzęt na jakim jeździ Peter Sagan?"

Proszę Cię nie wyjeżdżaj mi z takimi głupimi, dziecinnymi tekstami, jestem za stary żeby kupować coś na pokaz. Jeżdżę zazwyczaj sam a rower kupuje dla siebie i swoich potrzeb i nie interesują mnie inni dookoła.

Wiem że pan Jacek zna się bardzo dobrze na rowerach dlatego liczyłem na Jego opinie i fajnie że ja otrzymałem i za którą dziękuję. W

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Ludzie delikatnie mówiąc przeginają z cenami używanych rowerów, o nowych nie wspomnę.

JaJacek wspomniałeś kiedyś o rowerach marki Basso. Wisi sobie takie ogłoszenie od kilku tygodni, rower nowy na pełnej 105, czy takiego Włocha można brać pod uwagę.

https://m.olx.pl/d/oferta/piekna-wloska-szosa-basso-venta-105-disc-m-i-l-2022-CID767-IDReUZM.html

 

I jeszcze taki Cannondale aluminiak, wiem 10 k alu ale chyba też nie ma do czego się przyczepić.

https://www.goride.pl/rower-szosowy/cannondale-caad-13-disc-105?gclid=EAIaIQobChMIvaS_x_nc-gIVnALmCh0QEAaYEAQYAiABEgJPHfD_BwE

Myślę cały czas nad w/w tarmakiem, jest pod nosem ale cały czas mam wątpliwości odnośnie tego napędu Tiagra patrząc na to ile kosztują na 105. Nie wiem czy czekać dalej na jakieś oferty czy w końcu zdecydować się na coś już i zamknąć temat roweru. Sezon już się kończy, jeździł będę sporadycznie w zależności od pogody, mam na czym jeździć ale.... wiadomo jak ktoś się na coś uprze to jest problem.

Odnośnik do komentarza

Ten Basso mnie się podoba tylko mam daleko bo ponad 300km. Jestem z okolic Łodzi. 

Do mnie jakoś nie przemawiają v-brake , lubię iść z duchem czasu a stary system hamulcowy powoli zacznie odchodzić do lamusa. Może w tym czasie zdążę jeszcze zmienić rower ale mimo wszystko wolałbym nowy mając budżet 10k. W tej chwili to takie minimum na w miarę przyzwoity rower, ceny używek to jakiś absurd jak patrzę na ogłoszenia. 

Masz zdolnego syna, życz mu powodzenia ode mnie. 

Odnośnik do komentarza

Właśnie 10k to w tej chwili dolna granica i jest problem ze znalezieniem czegokolwiek nowego. Te 3 do których dałem linka i to wszystko praktycznie w moim rozmiarze. 12-13k już jest coś więcej ale rozum podpowiada mi że 10k to max. Jest fajny Cube agree c62 w moim rozmiarze ale za 13,7k , nawet jakby się coś potargować to będzie znacznie powyżej budżetu którego nie chce aż tak naginać. Merida, Scott w tym sezonie rowery widmo, Ridley czas oczekiwania nawet do 7 miesiecy, Trek,Spec, Cannondale,Bianchi chore ceny, w budżecie tylko Tiagra. Jeszcze jakieś ciuchy, buty etc na które też trzeba wydać sporo więc suma się robi dość pokaźna jak na jednorazowy wydatek.

Cóż chyba będę dalej czekał, może w listopadzie zaczną się jakieś obniżki. Zresztą teraz już się nie pali, jest dużo czasu do marca, mam więc nadzieję że czas jest moim sprzymierzeńcem.

Byłem już na stronie tego sklepu, nie ma nic w moim rozmiarze. Przejrzałem bardzo dużo www , o... , all..... i jak to się mówi dupa blada.

Do Deca.. zajrzę na dniach, jest duży w Łodzi, muszę kupić jakiegoś ciucha na jesień-zima bo nie mam nic. Ostatnio się wybrałem w trasę to musiałem skrócić bo zmarzłem okropnie.

 

Odnośnik do komentarza

Rowery w przyzwoitych cenach teraz to chyba tylko wysyłkowo (czyli w praktyce w naszym pięknym i miodem płynącym kraju: kilka niemieckich marek). Albo Decathlon. Ze wszystkimi minusami tej formy sprzedaży/zakupu. Tutaj przykład (marka taka a nie inna, bo większość naszej domowej 'floty' mamy właśnie od Canyona): https://www.canyon.com/pl-pl/road-bikes/race-bikes/ultimate/cf-sl/ultimate-cf-sl-7-disc/3072.html?dwvar_3072_pv_rahmenfarbe=GY%2FBK. Plus u nich (ale może u innych też) jest taki, że możesz pojeździć, a jak nie pasuje, to zwrócić w ciągu 30 dni (kolega sprawdził - rozmiar był nie taki - działa bez pudła). Ultimate ma geometrię prawie identyczną jak Tarmac. Do niczego nie namawiam, tylko wrzucam pod rozwagę. 

Odnośnik do komentarza
37 minut temu, AdrianoPL napisał:

Cóż chyba będę dalej czekał, może w listopadzie zaczną się jakieś obniżki. Zresztą teraz już się nie pali, jest dużo czasu do marca, mam więc nadzieję że czas jest moim sprzymierzeńcem.

Nie liczyłbym na cuda. Może wyprzedawane będą jakieś pojedyncze sztuki, ale nic więcej. Obecnie czas nie jest sprzyja odkładaniu zakupu, bo będzie tylko drożej. Sporo ludzi już masowo skupuje używki, żeby je sprzedać z zyskiem na wiosnę, gdy ceny wyskoczą w kosmos - bo po pierwsze, drożeje wszystko i wszędzie, a po drugie my dodatkowo dostajemy w dupę przez słaby kurs PLN do dowolnej globalnej waluty. Obecne ceny jeszcze nie uwzględniają różnic kursowych - bo rowery były kupione po starych kursach - ale gwarantuję, że w ceny w przyszłorocznym wypuście to już będzie wkalkulowane. My z żonką też odkładamy do wiosny sprzedaż naszych nadmiarowych rowerów i jestem pewny, że nie będziemy stratni.

Odnośnik do komentarza

W kwestii Ridleya to kolega prowadzący Escape Wheels miał parę rowerów zatowarowanych. Możesz zadzwonić lub napisać. Ostatnio był chyba na spotkaniu partnerów Ridleya na Majorce. Nie wiem czy już wrócił. No i do wspomnianiej Stajini Rowerower warto dzwonić bo oni nie mają żadenego systemu internetowego pokazującego stany magazynowe. Drugi podobny sklep to skleprowerowy.pl na Śniadeckich 2. Też zawsze mają dużo różnych szos.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...