Skocz do zawartości

Czyszczenie/smarowanie łańcucha.


Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie nie ma co się specjalnie mocno nad tym zastanawiać. Używasz to co masz, może być tak, że jeden smar minimalnie będzie lepszy od drugiego ale rower tego mocno nie poczuje. 
Niektórzy używają odtłuszczaczy do łańcuchów, ja od 2 lat już nie chcę się z nim bawić, w zupełności wystarczy przed smarowaniem wyczyścić łańcuch suchą szmatką, suchy łańcuch smarujemy oliwką do łańcucha. Ja ostatnio stosuję shimano, wcześniej finish line i brounux, wszystkie dobre, zielony fiinsh starczał najdłużej ale się bardziej brudził, czerwony się nie brudził ale krótko starczał, shimano się mało brudzi i średnio starcza. Po nanoszeniu oliwki wycieramy do sucha. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, tentyp napisał:

Dzięki Panowie za pomoc

https://roweroweporady.pl/f/topic/9331-wosk-do-łańcucha-hit-czy-kit/#comment-64456

A teraz na poważnie: powyżej wklejam grzecznościowo link jak w temacie. Ja osobiście nie odkrywam ameryki. Od kilku lat stosuję zamiennie (zielony lub czerwony, w zależności od warunków i pory roku)  Zielony: "Olej do łańcucha Finish Line wet 60wet 60 ml" powinieneś upolowań za ok. 22-25 zeta lub czerwony "Olej do łańcucha Finish Line Dry Teflon 60ml". Najważniejsze jest technika jak to robić. Każdy musi to sam przerobić we własnym zakresie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...