Skocz do zawartości

Zamiennik piasty Formula Team II Disc 28 H


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

W moim rowerze szosowym piasta tylna Formula Team II Disc 28 H zgniła po 2 miesiącach użytkowania.

Niestety czas oczekiwania na taka samą to miesiąc a w przyszłym tygodniu mam już zarezerwowany urlop na którym miałem nadzieje pojeździć….

Nie upieram się przy tym modelu, jeśli jest opcja kupić inny zamiennik o szybszej dostępności nawet za wyższa cenę to super. Może ślimaki 105 FH R7000, albo DT swiss 350?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W dniu 19.07.2022 o 17:32, jajacek napisał:

To jest piasta wykorzystywana przez niemal co drugą amerykańską firmę. Znajdziesz ją w serwise w Scott, Specialized, Cannondale i Trek. Shimano nie dotykamy. Z tańszych Novatec, Powerway, Chosen, z droższych Bitex czy DT350

Gdybyś miusiał wybierać z tych trzech marek: Novatec, Bitex czy DT - to którą byś wybrał i dlaczego?

Właśnie stoję przed takim wyborem bo będę składał koło tzn. nie ja osobiście ale mój mechanik. Chciałbym po prostu jeszcze jakieś opinie usłyszeć.

Sam już wstępnie coś obstawiłem ..ale mam jeszcze wątpliwości..:(

Byłbym bardzo wdzięczny za dwa słowa porady w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza

DT 350. Piasta bezproblemowa do rozkręcenia gołymi rękami bez narzędzi ponieważ jest to piasta na ratchecie a nie na standardowych pieskach. Bezproblemowy dostęp do części zamiennych. Mamy w PL fabrykę DT Swiss w Obornikach i sklep firmowy w którym kupowałem. Mamy te piasty w kołach DT Swiss, Roval (Specialized), FFWD. W rowerach MTB i szosowych. Z żadną nie było problemu.

O piastach Bitex słyszałem dobre opinie ale nie użytkowałem. Części do nich ma warszawska firmy Dandy Horse.

Novatec to firma produkująca budżetowe piasty. Słyszałem setki narzekań i znam przypadki że w w MTB dzieci je zajechały. Ale produkują ich całą gamę od totalnego badziewia do średniego poziomu. Nie wiem jaka jest dostępność części.
 

Odnośnik do komentarza

Novatecki przerobiłem trochę i powiem tak - jeżeli juz to tylko te z droższe i jeszcze ujdą. Ku ścisłości Novatec to marka firmy Joytech ? a piasty Joytech to dopiero jest budżetówa.

Dt Swiss chyba nikomu nie trzeba przedstawiać, a Bitex też słyszałem dobre opinie. Pogrzebałem trochę i widzę, że jest dystrybutor na PL:

https://bitexhubs.pl/

Ale sklep to nie jest tylko forma katalogu ale pewnie części do dostania jak i piasty.

MaryjanBiker a co za porady potrzebujesz? Twój mechanik Ci nie może doradzić? ?

Odnośnik do komentarza
46 minut temu, jajacek napisał:

DT 350. Piasta bezproblemowa do rozkręcenia gołymi rękami bez narzędzi ponieważ jest to piasta na ratchecie a nie na standardowych pieskach. Bezproblemowy dostęp do części zamiennych. Mamy w PL fabrykę DT Swiss w Obornikach i sklep firmowy w którym kupowałem. Mamy te piasty w kołach DT Swiss, Roval (Specialized), FFWD. W rowerach MTB i szosowych. Z żadną nie było problemu.

O piastach Bitex słyszałem dobre opinie ale nie użytkowałem. Części do nich ma warszawska firmy Dandy Horse.

Novatec to firma produkująca budżetowe piasty. Słyszałem setki narzekań i znam przypadki że w w MTB dzieci je zajechały. Ale produkują ich całą gamę od totalnego badziewia do średniego poziomu. Nie wiem jaka jest dostępność części.
 

Dzięki wielkie,  rozjaśniłeś mi temat - w sensie nie byłem pewien tego Novateca, ale widzę, że opinie się powielają.

28 minut temu, ziomeczek napisał:

Novatecki przerobiłem trochę i powiem tak - jeżeli juz to tylko te z droższe i jeszcze ujdą. Ku ścisłości Novatec to marka firmy Joytech ? a piasty Joytech to dopiero jest budżetówa.

Dt Swiss chyba nikomu nie trzeba przedstawiać, a Bitex też słyszałem dobre opinie. Pogrzebałem trochę i widzę, że jest dystrybutor na PL:

https://bitexhubs.pl/

Ale sklep to nie jest tylko forma katalogu ale pewnie części do dostania jak i piasty.

MaryjanBiker a co za porady potrzebujesz? Twój mechanik Ci nie może doradzić? ?

Mój mechanik mówi , że złoży mi na czym będę chciał ale, też wymienił DT Swissa i Bitexa. Ja się aż tak nie znam więc pewnie założę co będzie szybciej dostępne. Jeszcze połowa sezonu przed nami. a pare zeta w te czy w druga mi różnicy nie zrobi.

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...