Skocz do zawartości

Rockrider Explore 540 29" vs XC 100 29"


Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, mario132 napisał(a):

Radzisz dobrze ale nie znalazłem takiej zębatki niestety 😔

Są jakieś wynalazki na Ali, ale w cenie prawie nowej korby Deore. 
Wychodzi na to że prościej zmienić korbę, niż kupić do tego wynalazku większą zębatkę. 

Odnośnik do komentarza

Na stronie decathlon jest korba prowheel i support do niej, jeżeli siedzi w rowerze support prowheel to prawdopodobnie pasować będzie każda korba do suportu BSA o średnicy osi 24mm. Strasznie mało danych mają podane w spec. 

Ale mimo wszystko zapytał bym supportu decathlonu co oni tam dokładnie wsadzili, bo opisu brak. 

Odnośnik do komentarza

Witam. Temat przestudiowałem od deski do deski zanim zdecydowałem się na zakup. Aktualnie zainteresowałem się też tematem zmiany zębatki, pozwolę sobie napisać co udało mi się ustalić.

W dniu 17.06.2024 o 22:44, kwakmx napisał(a):

Na stronie decathlon jest korba prowheel i support do niej, jeżeli siedzi w rowerze support prowheel to prawdopodobnie pasować będzie każda korba do suportu BSA o średnicy osi 24mm. Strasznie mało danych mają podane w spec. 

Ale mimo wszystko zapytał bym supportu decathlonu co oni tam dokładnie wsadzili, bo opisu brak. 

Kto zapytał na stronie Decathlon o to - w odpowiedzi padło że jest to Support Bottom Bracket Pressfit DUB 92 mm, dostępny na ich stronie pod numerem 8538597. Jeżeli DUB, to niestety korby o średnicy 24 mm nie przypasują.

Korba w tym rowerze jak już wspominano ma BCA 76 mm. Zębatki drogie i ciężko dostępne, na Aliexpress cena od 150 zł. 

Więc jak ktoś chce mieć możliwość taniej zmiany zębatek, to zostaje wymiana suportu i korby.

Tyle z mojego teoretycznego dochodzenia - zaznaczam że korby nie wyciągałem i nie mierzyłem średnicy ośki. Mierzyłem jedynie rozstaw śrub.

 

Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, karol1994czx napisał(a):

Nie montujcie tego  badziewia co jest fabrycznie w mufie, mi po 1000 km padł, w środki wszystko zerdzewialo. Obecnie mam  taki zamontowany Suport Token NINJA BB841T-41 BB86 / BB92

Korba została stara czy też była zmieniana? Widziałem we wcześniejszych postach że miałeś założoną zębatkę 34, stąd moje pytanie.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Sagaemus napisał(a):

Korba została stara czy też była zmieniana? Widziałem we wcześniejszych postach że miałeś założoną zębatkę 34, stąd moje pytanie.

Korba została ta sama, nie wiem czy nie będę montował jeszcze większej zębatki , np. 36, jeszcze sporo miejsca jest.Btw bardzo przyjemnie się  m tym rowerem po asfaltach jeździ.  Wygodnie, szybko, bezpiecznie. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, karol1994czx napisał(a):

Korba została ta sama, nie wiem czy nie będę montował jeszcze większej zębatki , np. 36, jeszcze sporo miejsca jest.Btw bardzo przyjemnie się  m tym rowerem po asfaltach jeździ.  Wygodnie, szybko, bezpiecznie. 

Gdzie udało się dokupić zębatkę? Można namiar/link?

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, karol1994czx napisał(a):

Niestety ta zębatka nie podejdzie do korby ProWheel.

Udało mi się ustalić model korby zamontowany w modelu który posiadam: Rockrider Race 700 (2024). Jest to korba ProWheel CHARM-FD04S-TT, BCD 76 mm, długość 175 mm, średnica osi 24 mm. Link: https://www.decathlon.pl/p/mechanizm-korbowy-1-rz-prowheel-32t-10-11-12-rz-do-sztywnej-osi-bez-suportu/_/R-p-353003

Więc jedynie udało mi się znaleźć zębatki z tym BCD tutaj: link .

23 godziny temu, Sagaemus napisał(a):

Witam. Temat przestudiowałem od deski do deski zanim zdecydowałem się na zakup. Aktualnie zainteresowałem się też tematem zmiany zębatki, pozwolę sobie napisać co udało mi się ustalić.

Kto zapytał na stronie Decathlon o to - w odpowiedzi padło że jest to Support Bottom Bracket Pressfit DUB 92 mm, dostępny na ich stronie pod numerem 8538597. Jeżeli DUB, to niestety korby o średnicy 24 mm nie przypasują.

Korba w tym rowerze jak już wspominano ma BCA 76 mm. Zębatki drogie i ciężko dostępne, na Aliexpress cena od 150 zł. 

Więc jak ktoś chce mieć możliwość taniej zmiany zębatek, to zostaje wymiana suportu i korby.

Tyle z mojego teoretycznego dochodzenia - zaznaczam że korby nie wyciągałem i nie mierzyłem średnicy ośki. Mierzyłem jedynie rozstaw śrub.

 

Tutaj najwidoczniej na stronie Decathlon są wypisane głupoty i na pewno nie siedzi w tym rowerze suport DUB. Prawdopodobnie jest to Pressfit Prowhell na oś 24 mm.

Tak więc jak chcemy kupować zębatki za ~20 zł do Race 700, to trzeba wymienić korbę na taką z BCD 96 albo 104.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...