Skocz do zawartości

Rockrider Explore 540 29" vs XC 100 29"


Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Siajka napisał:

Powracając, jakby komuś brakowały siły to polecam wymianę hamulcow na Magura mt5 są naprawde piekielnie mocne przy zachowaniu świetnej modulacji, polecam każdemu niezdecydowanemu

Mam zamiar zrobić podobną wymiankę moich MT501 i założyć wyłącznie zaciski od Magury. Tylko nie wiem jeszcze którą wersję. Bo klamki Shimano ma lepsze.

Odnośnik do komentarza

To że jedna osoba nie miała żadnych problemów o niczym nie świadczy. Klamki mają problem z wyciekami i nie są metalowe o ile mi wiadomo. Mechanicy z którymi mam do czynienia serwisują rowery czołowych zawodników. A jak wiadomo tacy przejeżdżają dużo więcej niż przeciętny użytkownik i eksploatują sprzęt dużo bardziej intensywnie.  Problemy są, na co wskazuje również wujek Google:
https://www.google.com/search?q=magura+mt+problem&sxsrf=ALiCzsaOM6nXqiHz0ZkXecE4wC2fhIj-rw%3A1667324787647&ei=c1thY4XQJqaRxc8PhtmwuAs&ved=0ahUKEwjF1cTtxI37AhWmSPEDHYYsDLcQ4dUDCA8&uact=5&oq=magura+mt+problem&gs_lcp=Cgxnd3Mtd2l6LXNlcnAQAzIGCAAQBxAeMgYIABAHEB4yBggAEAcQHjIGCAAQCBAeMggIABAIEB4QCjIGCAAQCBAeMggIABAIEB4QCjIFCAAQhgMyBQgAEIYDMgUIABCGAzoKCAAQRxDWBBCwA0oECEEYAEoECEYYAFDWDFjWDGDlEWgBcAF4AIABXYgBXZIBATGYAQCgAQHIAQjAAQE&sclient=gws-wiz-serp

Odnośnik do komentarza

Kolega ma komplet Magura (nie pamiętam jaki konkretnie model, chyba MT5), łącznie z klamkami, i nie narzeka. Fakt, klamki są w odczuciu mocno plastikowe i wydają się mało solidne, moje szimanohy przy nich to jak monolit. Ale jak dotąd u niego działają bez zarzutu. I hamują potężnie, sam myślę o wymianie całości hamulców na Magurę właśnie, zamiast Shimano SLX które brałem pod uwagę wcześniej.

Odnośnik do komentarza

Z pewnością Magury hamują bardzo dobrze. Tu jest test porównawczy mocy i szybkości hamowania:
https://enduro-mtb.com/en/best-mtb-disc-brake-can-buy/

Natomiast przez lata już się nauczyłem że żaden komponent w rowerze nie powinien być z plastiku. Firma Campagnolo się na tym przejechała w najtańszych grupach, przejechał się na tym Sram z tylną przerzutką SX którą trzeba było wymienić na alumiową, itd. Miałem kiedyś hamulce Avid Elixir z plastikowymi bebechami i był to totalny shit. Bo nie dość że plastik to jeszcze żrący płyn DOT, który ten plastik przy nieszczelnościach wyżerał. Więc był to kretyński pomysł z założenia. Plastikowe sprzęgiełka w Shimano też nam się pourywały. Więc ogólnie NO TO PLASTIC :)

Dlatego jakbym miał zmieniać heble to pewnie rozpocznę od samych zacisków bo mam klamki Shimano z Servo Wave. Natomiast modulacja w hamulcach Shimano rzeczywiście pozostawia sporo do życzenia. Ja natomiast lubię jednak hamulce z dużą mocą. W drugim rowerze mam Sram Level TL i tam modulacja jest bardzo dobra ale niestety opóźnienie w aplikacji siły hamowania jest mocno wkurzające. 

A Niemcy tu sprzedają jakieś tuningowane Magury w komplecie:
https://r2-bike.com/R2-TUNED-MAGURA-MT7-Pro-HC-Disc-Brake-Set-OAK-COMPONENTS-Brake-Lever-Root-Lever-black

Odnośnik do komentarza

No i właśnie te plastikowe klamki Magury mnie straszą. Też nie lubię plastiku tak ogólnie, a jeśli od czegoś zależy moje bezpieczeństwo, to tym bardziej. Mam teraz heble klasy Alivio (czyli MT400), z nieco lepszymi tarczami i klockami. Hamują dobrze na zimno, ale fading jest straszny - po kilkukrotnym mocniejszym hamowaniu dramatycznie tracą na skuteczności. I modulacja słaba, do tego duży jałowy skok klamki. Muszę zmienić bez dwóch zdań: wczoraj prawie wpadłem w kilkudziesięciometrowy wąwóz w okolicach dolinek krakowskich, bo hamulce nie zadziałały tak, jak bym chciał. Skończyło się na szczęście na szorowaniu dupą po liściach, kilku zdrapaniach i jedną paskudną ciętą raną na łydce, i zniszczonym stroju do jazdy, na szczęscie bez złamań. I się waham, do tej pory miałem na oku Shimano SLX albo XT dwutłoczkowe, wszyscy chwalą. Ale somsiad ma Magury które stawiają rower w miejscu od razu i zacząłem się zastanawiać.

Odnośnik do komentarza

Ja polecam magury, mam porównanie do Shimano deore m6000 z tarcza rt66 180mm i ten zestaw hamował dobrze, cicho i skutecznie, nie brakowało mi na nim siły, raz je trochę przysmazylem tak że zeszklily mi się klocki polmetaliczne, ale to byly dosyć trudne warunki ponieważ zjeżdżałem z bardzo technicznego, usianego kamieniami zjazdu,ale po rzesiadce na magury jest wrażenie że hamulce są 2 razy mocniejsze i w dodatku modulacja jest o wiele fajniejsza, tak więc polecam

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, BrudnyHenryk napisał:

to nie zwykły plastik tylko tworzywo sztuczne wzmocnione włóknem szklanym.
Jakby było kiepskie to by nie dawali 5 lat gwarancji chyba?

To też jest wzmacniane tworzywo sztuczne na które dają gwarancję :) Jak widać nic to nie znaczy.

ETjT9TL.jpeg

Chińczycy czasem oszukują sprzedając zamiast wytrzymałego laminatu karbonowego ramy na miksie z włókna szklanego. I jest to po prostu gównolit. Więc ja za tworzywo sztuczne, jeszcze w taki ważnym dla mojego bezpieczeństwa miejscu jak hamulce, podziękuję.

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...