Skocz do zawartości

Jaki rower do 10000zł?


Rekomendowane odpowiedzi

Jako posiadacz Chisela Expert 2018, odradzam ten zakup. Bardzo słabo skonfigurowany jest ten rower jak za te pieniądze. W życiu bym go nie kupił. Dostajesz świetną ramę, mega przeciętny amor, nędzny napęd, słabe heble i w miarę przyzwoite koła. Przed pandemią z taką konfigurację zapłacilibyśmy 5k, obecnie prawie dwa razy więcej, co jest dla mnie przesadą.

To ma być rower do rekreacji? Ile tysięcy km zamierzasz przejeżdżać rocznie i czy raczej sam czy w grupie i ile ważysz?  Zdecydowanie lepszym rowerem jest XC 120 z Decathlonu, czy Meridy Big Nine Pro i podobne, jeśli zależy Ci na rowerze markowym.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za odpowiedź ? 

Rower głównie do rekreacji, ale nie wykluczam jazdy po terenach górskich.
Mam 176cm, waga ok. 68 kg.

Jeśli masz jeszcze jakieś przykłady, daj proszę znać.

P.S. Weryfikowałem też od Canondale i osprzęt wygląda bardzo podobnie do tego Chisela, także pewnie masz o nich podobne zdanie .

Dzięki 

Odnośnik do komentarza

Ja się ścigam na rockriderach, obecnie jeden z mocniejszych chłopaków w kujawsko pomorskim startuje na XC 100 i regularnie chłopak staje na podium. Te rockridery nie odstają niczym od droższych propozycji, no może poza ceną. Mój rockrider jest w top 10 najszybszych przejazdów na segmentach w Zajęczniku w świeradowie i na red line w srebrnej górze. Pod lekkie enduro XC 120 też sobie da radę, w XC 120 np. w odróżnieniu od modeli rockriderów karbonowych możemy wsadzić dużo szersze opony. Tam spokojnie wejdą opony 2,6 cala gdzie w wersjach karbonowych do 2,4 

Odnośnik do komentarza

Warunki brzegowe dla mnie dla dobrego roweru MTB:
- rama ze sztywną osią, nie ważąca tonę
- amor powietrzny ze sztywną osią, ale nie Suntour, czyli RockShox, Fox, Manitou
- napęd minimum Shimano Deore lub Sram GX, od biedy Sram NX
- hamulce minimum Shimano MT500 albo Sram Level TL
- koła które nie ważą tonę
- waga roweru nie większa niż 12 kg

Takie warunki spełniają:
Rockride XC120, Rockrider Race 740, Rockrider 
Merida Big Nine 500 Lite (wymaga wymiany hamulców), Merida Big Nine Limited (wymaga wymiany hamulców), Merida Big Nine Pro, Merida Big Nine 700
Radon (sprzedaż wysyłkowa) Jealous 8.0 karbonowy
Radon Jealous AL 8.0/9.0/10.0 aluminiowy

Rowery na gorszych ramach:
Kellys Gate 30/50/70/90
KTM Ultra 1964 Pro
Orbea Alma M30/M50

Nowy model Radona sprawdziłem przed chwilą. Widzę że jest to kolejna niemiecka firma, która poszło po rozum do głowy i wyposażyła ten rower w same dobre komponenty w przeciwieństwie do firm prowadzonych przez amerykańskich księgowych, do których obecnie się zalicza moja ulubiona firma Specialized, i które próbują nam wciskać takie chłamy jakim jest Chisel w obecnej konfiguracji.

W Radonie Jealous mamy:
- karbonową, lekką ramę
- wyśmienity amor Fox 32 Float z tłumikiem Fit Grip
- napęd Sram GX Eagle z korbą z wyższej grupy
- hamulce Magura MT Trail z ich tarczami
- koła systemowe DT Swiss X1900 (jeżdżę na oczko wyższym modelu X1700)
- finishing kit Newmena, świetnej niemieckiej firmy, karbonowa kierownica, ich mostek i sztyca podsiodłowa
- waga roweru w pobliżu 10 kg
- cena z przesyłka ok. 2300 EUR, po dzisiejszym kursie 10800 PLN

Więc gdybym miał kupować rower w podobnym budżecie to albo ten Radon albo Cube Reaction C:62, z lekkim wskazaniem na Cube. Bo Shimano, lepsze koła i gwarancja w PL
https://www.cube.eu/pl/2022/bikes/mountainbike/hardtail/reaction/cube-reaction-c62-race-flashgreynred/

Przy czym i Radon i Cube a także Rockrider Race 740 są rowerami z zacięciem sportowym z amorem bijącym inne na głowę.
Jakby chciał oszczędzić to jazdy typu rekreacja plus kupiłbym Radon Jealous AL 10.0. Drugi wybór to Rockrider XC 120 lub jedna ze wskazanych Merid.
Dal osób nie orientujących się w temacie, naprawa ramy karbonowej jest znacząca łatwiejsza i tańsza niż ramy aluminiowej

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 28.06.2022 o 09:25, jajacek napisał:

Warunki brzegowe dla mnie dla dobrego roweru MTB:
- rama ze sztywną osią, nie ważąca tonę
- amor powietrzny ze sztywną osią, ale nie Suntour, czyli RockShox, Fox, Manitou
- napęd minimum Shimano Deore lub Sram GX, od biedy Sram NX
- hamulce minimum Shimano MT500 albo Sram Level TL
- koła które nie ważą tonę
- waga roweru nie większa niż 12 kg

Takie warunki spełniają:
Rockride XC120, Rockrider Race 740, Rockrider 
Merida Big Nine 500 Lite (wymaga wymiany hamulców), Merida Big Nine Limited (wymaga wymiany hamulców), Merida Big Nine Pro, Merida Big Nine 700
Radon (sprzedaż wysyłkowa) Jealous 8.0 karbonowy
Radon Jealous AL 8.0/9.0/10.0 aluminiowy

Rowery na gorszych ramach:
Kellys Gate 30/50/70/90
KTM Ultra 1964 Pro
Orbea Alma M30/M50

Nowy model Radona sprawdziłem przed chwilą. Widzę że jest to kolejna niemiecka firma, która poszło po rozum do głowy i wyposażyła ten rower w same dobre komponenty w przeciwieństwie do firm prowadzonych przez amerykańskich księgowych, do których obecnie się zalicza moja ulubiona firma Specialized, i które próbują nam wciskać takie chłamy jakim jest Chisel w obecnej konfiguracji.

W Radonie Jealous mamy:
- karbonową, lekką ramę
- wyśmienity amor Fox 32 Float z tłumikiem Fit Grip
- napęd Sram GX Eagle z korbą z wyższej grupy
- hamulce Magura MT Trail z ich tarczami
- koła systemowe DT Swiss X1900 (jeżdżę na oczko wyższym modelu X1700)
- finishing kit Newmena, świetnej niemieckiej firmy, karbonowa kierownica, ich mostek i sztyca podsiodłowa
- waga roweru w pobliżu 10 kg
- cena z przesyłka ok. 2300 EUR, po dzisiejszym kursie 10800 PLN

Więc gdybym miał kupować rower w podobnym budżecie to albo ten Radon albo Cube Reaction C:62, z lekkim wskazaniem na Cube. Bo Shimano, lepsze koła i gwarancja w PL
https://www.cube.eu/pl/2022/bikes/mountainbike/hardtail/reaction/cube-reaction-c62-race-flashgreynred/

Przy czym i Radon i Cube a także Rockrider Race 740 są rowerami z zacięciem sportowym z amorem bijącym inne na głowę.
Jakby chciał oszczędzić to jazdy typu rekreacja plus kupiłbym Radon Jealous AL 10.0. Drugi wybór to Rockrider XC 120 lub jedna ze wskazanych Merid.
Dal osób nie orientujących się w temacie, naprawa ramy karbonowej jest znacząca łatwiejsza i tańsza niż ramy aluminiowej

 

Hej. Też przymierzam się do zakupu roweru w podobnej kwocie.  Dzieki twojej wypowiedzi mam o czym myślec. Brałem właśnie pod uwagę alme m30. Mam w związku z tym parę pytań.

Dalczego uważasz że alma ma słabszy carbon? 

Gdzie znalazłeś radoma w cenie 2300e? Ja najtaniej widzę po 2700

Jezeli cube to twoim zdaniem warto dopłacic 1500 zł do wersji Race w stosunku do wersji pro? 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, jajacek napisał:

A gdzie rzekomo o tym pisałem że gorszy karbon? M30 nie jest z karbonu. Ceny były takie jak wtedy o nich pisałem co jak widzę miało miejsce 2 miesiące temu.

A w każdym sklepie podają ze jest,  ceny też karbonowe

https://sportano.pl/p/38324/rower-gorski-orbea-alma-m30-zielony-m22216l5?utm_source=google&utm_medium=free_clicks&gclid=CjwKCAjwmJeYBhAwEiwAXlg0ARI-3YyLcSoeJyOxnoB7ZbXokmc-tZ-qkosV1yPQM6aK9M8ZUjdcNBoCa-UQAvD_BwE

Odnośnik do komentarza

M30: cena jak widzę (12 k) jest taka, jakie będą funkcjonowały w 2023 roku.

Wyposażenie : nie ma się do czego czepić; amor SID - perfekt. Heble klasę niżej, nie będą stwarzać problemu. Korba T32 - ostatnio na forum rozgorzała dyskusja nt. 30, 32 lub co więcej 34 T. Zapytaj dealera o wagę zestawu. Nie mogę doszperać się tej wartości (zapytaj o wage rozmiaru adekwatnego dla swojej miary (ile masz wzrostu, przekrok?) Podasz wagę - coś więcej napisze się i porówna z  kompatybilnymi karbonami ze sztywnymi ośkami.

Odnośnik do komentarza

Osobiście brałbym pod uwagę RockRidera XC900 (dostępny za 9 k) choć , co prawda, z podstawowym amorkiem REBA (też dobrym oczywiście). Zostaje Ci 3 k w kieszeni i nie odczuwasz różnicy w lataniu.

Za tę sama cenę (są rowerki jeszcze w Polsce gdzieś dostępne) brałbym pod uwagę Superiora. Koła z najwyższej półki (DT Swiss X 1900 Spline DB25). To topowy rower klasy XC spotykany na zawodach. Tu masz specyfikację  https://katalog.bikeworld.pl/2022/web/produkt/rowery_gorskie/xc_maraton/superior/78395/xp_979/3

Odnośnik do komentarza

Ja w kwocie do 10k kupiłem rockridera xc 900 do ścigania. Jest spoko, ja kupowałem za 8k. Obecnie ciężko dostępny zastąpiony za nowy race 900 za 11k. 11 k bym nie zapłacił, w kwocie 11 k kupiłbym raczej xc 900 s, byłby do ścigania i latania po górach. W hardtailach bym kupil obecnie race 740 i wymienił koła na karbonowe za zaoszczędzone pieniądze 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, ram napisał:

M30: cena jak widzę (12 k) jest taka, jakie będą funkcjonowały w 2023 roku.

Wyposażenie : nie ma się do czego czepić; amor SID - perfekt. Heble klasę niżej, nie będą stwarzać problemu. Korba T32 - ostatnio na forum rozgorzała dyskusja nt. 30, 32 lub co więcej 34 T. Zapytaj dealera o wagę zestawu. Nie mogę doszperać się tej wartości (zapytaj o wage rozmiaru adekwatnego dla swojej miary (ile masz wzrostu, przekrok?) Podasz wagę - coś więcej napisze się i porówna z  kompatybilnymi karbonami ze sztywnymi ośkami.

Hej, no więc mam dosyć nietypowe wymiary,  nogi dlugie ? 99cm przekrok,  wzrost 188cm. Obecnie jeżdżę na meridzie 500 lite rozmiar 21 i jest to dla mnie idealny rozmiar.  Dodam że rower potrzebuje do zawodów,  trasy w większości raczej płaskie,  ale zdarzają się "górzaste zawody" na których trochę strach zjeżdżać przy tym kacie główki ramy. Myślałem też o BH Ultimate 7.5,  BMC twostroke 5, a także Cube Race c62, no i oczywiście RR x900,  chociaż wolałbym lepiej pracujący amor w postaci SIDa lub Fox. Najważniejsza jest jednak dla mnie geometria roweru która będzie do mnie pasować i która da mi najlepszą średnia prędkość. 

Odnośnik do komentarza

BMC twostroke 5 nie kupisz. Nie ma bata. Na siddzie zwróć uwagę na Superiora xp979. Chyba w kwietniu na forum była istna burza dot. zakupu w karbonie wyścigowego roweru. W rolach głównych Cannondale, Scott. Poszło o wagę i cenę. Summa sumarum padło na Scotta a potem, tuż po zakupie, był płacz, że zły wybór etc. i chęć odkręcenia zakupu i nabycia o wiele lepiej wyposażonego i , co najważniejsze, lżejszego, Superiora. Była mowa o:

https://superiorbikes.com/pl/2021/mtb-hardtail/xp-979/matte-black-hologram-chrome

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, ram napisał:

BMC twostroke 5 nie kupisz. Nie ma bata. Na siddzie zwróć uwagę na Superiora xp979. Chyba w kwietniu na forum była istna burza dot. zakupu w karbonie wyścigowego roweru. W rolach głównych Cannondale, Scott. Poszło o wagę i cenę. Summa sumarum padło na Scotta a potem, tuż po zakupie, był płacz, że zły wybór etc. i chęć odkręcenia zakupu i nabycia o wiele lepiej wyposażonego i , co najważniejsze, lżejszego, Superiora. Była mowa o:

https://superiorbikes.com/pl/2021/mtb-hardtail/xp-979/matte-black-hologram-chrome

Podoba mi się ten Superior, szkoda tylko że nigdzie nie można go znaleźć :(

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 24.08.2022 o 15:44, Oskarr napisał:

Ja w kwocie do 10k kupiłem rockridera xc 900 do ścigania. Jest spoko, ja kupowałem za 8k. Obecnie ciężko dostępny zastąpiony za nowy race 900 za 11k. 11 k bym nie zapłacił, w kwocie 11 k kupiłbym raczej xc 900 s, byłby do ścigania i latania po górach. W hardtailach bym kupil obecnie race 740 i wymienił koła na karbonowe za zaoszczędzone pieniądze 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...