Skocz do zawartości

Rock Shox Dart 3 XC28


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, 

kupiłem używany MTB na kołach 29" z ww amortyzatorem. Przesiadłem się z małego koła i Suntour XCU/XCE. Różnica w pracy amortyzatora ogromna. Dart, mimo że ma swoje lata (rower Fuji Tahoe Comp, sądzę że ma minimum 10 lat) działa zadziwiająco płynnie, nie ma luzów, regulacje działają (powrót, czułość, blokada na goleni). Czy ten amortyzator jest amortyzatorem powietrznym? Nie widziałem zaworu do pompowania. Jaki amortyzator warto kupić mając na uwadze łatwy serwis (żeby robić to samemu) i w miarę trwałą konstrukcję? Budżet 1300zł. Ograniczeniem to rura sterowa 1 1/8" na całej długości. No i w małym kole miałem blokadę na kierownicy. Teraz mi jej brakuje - często jej używałem. Ewentualnie, gdzie można kupić zestaw serwisowy do ww amortyzatora (Rock Shox Dart 2/3) 28mm.

Odnośnik do komentarza

Dart to był chyba olejowo-sprężynowy. Ale podobnie jak taki sam Judy dobrze działał i był mega tani w serwisie. Ustawianie pod wagę tylko za pomocą wymiany stalowej sprężyny. Kolega swojego Judy olejowego serwisował co 5 lat za grosze. Jak chcesz mieć tanią eksploatację to nie zmieniaj. Blokadę powinno dać się dokupić. Zadzwoń do Activii w Gliwicach.

Odnośnik do komentarza

Sprężynowce RS działają cholernie przyzwoicie szczególnie jesli porównuje się to do sprężynowego chłamu ze stajni SR czy RST.

Odnośnie potencjału posiadanego budżetu to z nowych amortyzatorów, które pasowałyby do 10-letniego mtb (zakładam, że hamulce tarczowe) to rockshox judy silver, jak się poszuka to i recon silver no i coś 2x droższego w serwisowaniu manitou markhor. Każdy z nich ma zalety i wady i szczerze jeśli miałbym któryś wybrać to mogłoby to być zadanie bez rozwiązania ;).

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...