Skocz do zawartości

INDIANA X-Pulser 5.9 głośna praca przedniego napędu


Rekomendowane odpowiedzi

Po kilku tygodniach jazdy oddałem INDIANA X-Pulser 5.9 do serwisu Media Expert na przegląd i regulację.

Przed oddaniem do serwisu powiedziałem że po zmianie przełożeń tylnej przerzutki przedni napęd wydaje podczas jazdy dziwne chrobotanie.

Pan z serwisu rowerowego ME powiedział że rower jest w bardzo dobrym stanie i wymagane były drobne regulacje.

Po przejechaniu kilkuset metrów denerwujący dźwięk w przednim napędzie znowu się pojawił.

Przedni napęd wydaje dźwięk obcierania/chrobotania na przełożeniach przednia zębatka większa, tylne zębatki inne niż skrajne czyli najmniejsza i największa.

Podjechałem rowerem do serwisu ME, panowie przejechali się rowerem, stwierdzili że coś słyszą. Rower jest nowy nie jeżdżony, mam jeździć i obserwować.

Próbowałem dzisiaj nagrać telefonem dźwięk podczas zmiany przełożeń tylnej przerzutki od najmniejszej do największej i odwrotnie.

Macie podejrzenia co może powodować powstawanie tego dźwięku ?

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Oskarr napisał:

Raczej nie, bo napęd jest elementem eksploatacyjnym. Obcieranie występuje jak masz złą regulacje. Jak ME nie daje rady tego wyregulować bo są sklepem stricte rowerowym a Ty sam nie chcesz się tym bawić to podjedź do normalnego serwisu rowerowego i ogarną Ci to za 20-50 zł. 

Dziękuję za odpowiedź. Sprawdzę czy w karcie gwarancyjnej jest zapis o przeglądach i gwarancji na napęd.

Myślałem że problem jest ze smarowaniem mechanizmu korbowego lub z łańcuchem.

Dźwięki ocierania nie występują na wszystkich przełożeniach.

 

Odnośnik do komentarza

Tłumaczenie, że rower hałasuje bo jest nowy jest trochę od czapy ?

Sprawdź na stojaku, albo niech Ci ktoś pomoże w trzymaniu roweru, na jakich przełożeniach łańcuch zaczyna obcierać o przednią przerzutkę, bo pewnie z tego powodu pojawia się hałas. Bo hałasować może, jeżeli używasz skrajnych przełożeń typu duża tarcza z przodu i duże zębatki z tyłu, albo mała z przodu i małe z tyłu.

I tak jak napisał @Oskarr, wybierz się do porządnego serwisu, to Ci to ogarną.

Odnośnik do komentarza
W dniu 23.06.2022 o 11:00, lukasz.przechodzen napisał:

Tłumaczenie, że rower hałasuje bo jest nowy jest trochę od czapy ?

Sprawdź na stojaku, albo niech Ci ktoś pomoże w trzymaniu roweru, na jakich przełożeniach łańcuch zaczyna obcierać o przednią przerzutkę, bo pewnie z tego powodu pojawia się hałas. Bo hałasować może, jeżeli używasz skrajnych przełożeń typu duża tarcza z przodu i duże zębatki z tyłu, albo mała z przodu i małe z tyłu.

I tak jak napisał @Oskarr, wybierz się do porządnego serwisu, to Ci to ogarną.

Zgadzam się z Tobą, rower mało używany to wydaje dziwne dźwięki. Nie przyjmuje takiej odpowiedzi.

Oddałem drugi raz rower do serwisu ME. Po 3 dniach odzyskałem rower. Dźwięk ocierania na przednich zębatkach został wyeliminowany.

Przy większości przełożeń słychać chrobotanie z okolic przednich zębatek. Na pedałach czuje wibracje. Pan serwisant rozkłada ręce i nie wie w czym jest problem. Może złym momentem dokrecono korby ? Odpowiadam nie wiem bo nic nie zmieniałem w tym rowerze.

Niech Pan pojeździ może dźwięk i wibracje znikną.

Uśmiech i radość z posiadania roweru Indiana powoli znika.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Kolejna wizyta w serwisie rowerów w Media Expert utwierdziła mnie w opinii że panowie są od sprzedawania a nie serwisowania.

Pierwszy i ostatni rower Indiana kupiony w ME.

Pań serwisant nr 1 powiedzial że rower jest za mało jeżdżony i dlatego są wibracje na pedałach. 

Pan serwisant nr 2 przejechał się na rowerze, powiedział że jest ok bo ma taki sam rower. " Kup se pan porządne pedały, najlepiej platformowe. Pedały to najsłabszy element tego roweru."

Myślałem że zaproponują wymianę pedałów na nowe ale nie, jestem nie klientem a natrętem.

Jakie pedały polecacie do amatorskiej jazdy? 

Odnośnik do komentarza

Trudno oczekiwać że w supermarkecie będzie sensowny serwis. Dokładnie takie same obserwacje mam co do serwisu Decathlonu. Przyzwoite rowery serwisuje się w przyzwoitych serwisach. Nie widzę żadnej przyczyny rezygnować z tego tytułu z zakupów.

Pedały do roweru MTB polecam wpinane SPD. Shimano PD-M540 albo XT. Jak ktoś nie chce jeździć w takowych to pedały z metalowymi pinami. Ja mam Speca ale jest takich mnóstwo. Są też świetne pedały Shimano PD-EH500. Z jednej strony platforma z pinami, z drugiej SPD.

Odnośnik do komentarza

Nie znam się zupełnie na nie wpinanych. Od 15 lat jeżdżę prawie wyłącznie we wpinanych. Co do oczekiwań to oczywiście można oczekiwać. Oczywiście że serwis zależy od serwisantów. W Decathlon Reduta w Warszawie rozpieprzyli młodemu gwint w pedałach, zgubili młodemu osłonę łańcucha i kłamali że nie było, nie mieli pojęcia jak regulować rower na Campie, który sprzedawali na którym jeździłem. Więc tak mniej więcej po 3 próbach, noga moja tam więcej nie postała w serwisie. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...