Skocz do zawartości

Pomoc w doborze rozmiaru koła


Rekomendowane odpowiedzi

@kriso Po pierwsze: ile mierzy Twój przekrok. Po drugie: dla dawnhillu 26" jest rozmiarem wielce dyskusyjnym i nieużywanym od chyba 10 lat. Chyba, że masz na myśli "dirt".

Jeżeli interesuje Cię typowy dawnhill lub enduro, czyli rower grawitacyny, to absolutnie odradzam kółko 26. Z prostej przyczyny: do tego typu zastosowań wymagane jest kółko 27,5" co wiąże się z doborem amora.

Jeśli latasz enduro, Twoje widełki rozmiarowe dla 185cm to REACH 460 do 490 ze wskazaniem na 472 480 ! Jeśli rama w zakresie REACH nie odpowiada tym wartościom - odpuść. Dla przypomnienia reach to odległość w pionie , liczona równolegle do podłogi, od środka suportu do osi główki ramy.

Okazje są zawsze podejrzane. Kiedyś wpakowałem się w super okazję . Nówka HT, główka ramy bez taperu, 27'5 koło, oś bez co prawda sztywna lecz bez wzmocnienia boost. Musiałem odsprzedać ze stratą.

Odnośnik do komentarza

Poprawiam więc moją definicję pojęcia "reach" ?

Odległością "reach" nazywamy taką odległość, którą da się zmierzyć pomiędzy dwoma pionowymi, równoległymi względem siebie prostymi "a" i "b", z których jedna  poprowadzona jest  przez środek suportu w punkcie A, natomiast druga poprowadzona jest przez środek osi główki ramy w punkcie B, przy czym obie proste, "a" i "b" są poprowadzone tak, że każda z nich z podłożem, na którym stoi rower, tworzy kąt prosty ? . Krzywiznę Ziemi pomijamy ?

Co do sformułowania, iż " ... dla dawnhillu 26" jest rozmiarem wielce dyskusyjnym i nieużywanym od chyba 10 lat. Chyba, że masz na myśli "dirt". " to oczywiście nieuprawniony skrót myślowy mający przekazać treść, iż 26" wyszło z mody dla "dawnhillu", natomiast używane jest z powodzeniem dla rowerków typu dirt.

Uffff.... myślę, że odrobiłem lekcję. Proszę o surową ocenę.

Pozdrawiam Moderatora.

Odnośnik do komentarza

Nie znam się zupełnie na rowerach zjazdowych. Ale coś tam się orientuję w fullach. W używanego fulla, żeby go doprowadzić do stanu przyzwoitości zwykle należy włożyć minimum 2k i dobrze jak się na tym skończy. Nie będzie to niego raczej specyficznych dla tej ramy części zamiennych, więc raczej pozostanie zakup części używanych. Spec generalnie nie trzyma części zamiennych do rowerów mających więcej niż 5 lat. A to jest jakiś model muzealny.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...