Skocz do zawartości

Ulepszenie hamulców


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

Posiadam w swojej indianie x8 hamulce mt400 shimano oraz tarcze 160mm SM-RT10. Na plaskim i wokol komina daje to nawet rade, ale jak gdzies pojade w teren gdzie jest duzo zjazdow to czuje jakby brakowalo tego hamulca. Co mozna ulepszyc zeby poprawic jakos hamowania? Wymiana klockow lub tarcze inny model pomoga cos tutaj?

Odnośnik do komentarza

Tarcze i klocki w pierwszej kolejności, mam te same hamulce i tarcze z klockami zmieniłem zaraz po próbnej jeździe na Deore. Już to poprawia znacznie jakość hamowania. W dalszej kolejności - albo od razu, jeśli kasa nie jest problemem - klamki na coś z Servowave (od Deore wzwyż), te seryjne mają dramatycznie duży jałowy skok i taką sobie modulację. Koledzy pisali jeszcze w innych wątkach, że wymiana przewodów hamulcowych dużo daje, ale tego nie sprawdziłem. 

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, miro napisał:

Tarcze i klocki w pierwszej kolejności, mam te same hamulce i tarcze z klockami zmieniłem zaraz po próbnej jeździe na Deore. Już to poprawia znacznie jakość hamowania. W dalszej kolejności - albo od razu, jeśli kasa nie jest problemem - klamki na coś z Servowave (od Deore wzwyż), te seryjne mają dramatycznie duży jałowy skok i taką sobie modulację. Koledzy pisali jeszcze w innych wątkach, że wymiana przewodów hamulcowych dużo daje, ale tego nie sprawdziłem. 

Przy takiej akcji, dużo prościej i bezpieczniej będzie poprostu kupić cały zestaw deore ? lepiej poprzestać na samych tarczach i klockach a na resztę zestawu odkładać kasę i wymienić całość, jeśli będzie taka potrzeba wgl.

Odnośnik do komentarza
41 minut temu, elede90 napisał:

a jakie klocki i tarcze polecasz zakupic ?

Dla siebie kupiłem tarcze RT64. RT70 zdarzają się w podobnej cenie. Klocki to jakieś SwissStop polecone przez serwis, nie pamiętam który konkretnie model.

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, mike21 napisał:

Po drugie - technologicznie tarcze rt6x i rt7x obecnie są spieprzone i ich skuteczność za bardzo nie różni się od rt1x.

A są jakieś dobre zamienniki innych producentów? Ja nie potrzebuję na teraz zmieniać, ale wiedza przyda się na przyszłość.

Oraz: głupotę napisałem wyżej, na tarczach jak byk stoi RT54, nie 64.

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, elede90 napisał:

ok, wczesniej miales te rt10 tak ? Duza roznice zauwazyles po wymianie na te Rt 54

Tak. W moim odczuciu hamują lepiej (klocki też poszły inne). Czy to placebo, jak sugeruje mike21, trudno powiedzieć. RT10 poszły w kosz też dlatego, że dość wiotkie mi się wydawały.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...